مرکز مشاوره آویژه مرکز مشاوره آویژه .

مرکز مشاوره آویژه

معرفی و ثبت نام رشته آرایش و پیرایش زنانه علمی کاربردی بدون کنکور

۰٫۰
۰۰

رشته آرایش و پیرایش زنانه علمی کاربردی بدون کنکور ارائه شده این حیطه کاری افراد مجرب و شاغل و یا علاقه مندان به این‌ رشته از مک تحصیلی نیز برخوردار شند و بتوانند آگاهی و علم صنف شغلی خود فعالیت کنند . رشته آرایش و پیرایش زنانه دانشگاه علمی‌ کاربردی پی آموزش اصول و تکنیک های حرفه ای زییی و پوست و مو می شد . رشته آرایش و پیرایش زنانه دانشگاه علمی کاربردی آینده شغلی پر زده ای را برای افراد علاقه مند و استعداد فراهم می کند . رشته آرایش و پیرایش زنانه دانشگاه علمی کاربردی ید دوره های متنوع و آموزش های مختلف مو و زییی را پشت سر بگذارید .


بیشتر بخوانید: رشته حقوق دانشگاه علمی کاربردی


ثبت نام رشته آرایش و پیرایش زنانه علمی کاربردی بدون کنکور

ثبت نام رشته آرایش و پیرایش زنانه علمی کاربردی بدون کنکور مناسب برای افراد خلاق ، استعداد ، و علاقه مند و یا شاغل این زمینه است که این حرفه را علاوه بر اصول تجربی همراه متد روز و مک تحصیلی بیاموزند . ثبت نام رشته آرایش و پیرایش زنانه دانشگاه علمی کاربردی دو مقطع کاردانی و کاردانی به کارشناسی ناپیوسته و از طریق سایت سازمان سنجش صورت میگیرد .


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه های علمی کاربردی تهران


شرایط ثبت نام رشته آرایش و پیرایش زنانه علمی کاربردی بدون کنکور

شرایط ثبت نام رشته آرایش و پیرایش زنانه علمی کاربردی بدون کنکور برای افرادی که مقطع دیپلم را دبیرسن های کار و دانش و رشته ارایشگری گذرانده اند و یا افرادی که زمینه های آرایشگری و پوست و مو مشغول به کار هستند و قصد دارند این زمینه مک تحصیلی کسب کنند مناسب تر است . علاوه بر شرایط کلی ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی که شامل مک دیپلم ، معدل کافی و شرایط عمومی وخصوصی است .

برای هر تیپ شخصیتی نیز شرایط فردی و اخلاقی وجود دارد که بهتر است خود شناسی کامل رشته دانشگاهی خود را انتتخاب کنید برای مثال از شرایط ثبت نام رشته آرایش و پیرایش زنانه دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور داشتن خلاقیت و ذوق کارهای حرفه ای و هنری ، داشتن ارتط عمومی و توانایی جذب مشتری ، آراستگی ظاهری و پرستیژ کاری ، استعداد و توانایی کسب مهارت های مختلف و تکنیک های به روز و . ‌. می شد .


بیشتر بخوانید: شرایط ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی


شهریه رشته آرایش و پیرایش زنانه علمی کاربردی بدون کنکور

شهریه رشته آرایش و پیرایش زنانه علمی کاربردی بدون کنکور طبق تعداد واحدهای اخذ شده و واحدهای عملی و تئوری تعیین می شود . علاوه بر شهریه این رشته هزینه های جانبی نیز دارد‌ . برای اطلاع دقیق مورد شهریه رشته آرایش و پیرایش زنانه دانشگاه علمی کاربردی به مشاوره تحصیلی نیاز دارید . مرکز مشاوره تحصیلی آویژه این راس آماده خدمت رسانی است .


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی و رشته های آن


رشته آرایش و پیرایش زنانه دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور

رشته آرایش و پیرایش زنانه دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور برای بسیاری از داوطلن خانم چشمگیر است . زار کار پر آمد و گسترده این رشته کاملا مشهود است . دنیای مدگرایی و تجملاتی امروزه زار این شغل برای نوان گرم است . فارغ التحصیلان رشته آرایش و پیرایش زنانه دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور می توانند سالن های زییی ، مراکز تخصصی زییی و پوست و مو ، صنف ، گریمور سینما ، طراحی مدل ها و ژورنال های جدید ، اتحادیه ها و بسیاری از زمینه های دیگر مشغول به کار شوند .

رشته آرایشگری و پیرایش زنانه دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور پی آموزش اصول تکنیکی و حرفه ای آرایشگری ، اصول مراقبت و زی سازی پوست و مو ، انواع کوهی و تناسب سازی مو و صورت ، آشنایی سبک آرایش و پیرایش ملل مختلف ، و ده ها آموزش و اصول دیگر است . شاید علاقه مندان بسیاری شند که تعیین رشته کنکور سراسری موفق به پذیرش رشته های گروه هنر نشوند . اکنون دانشگاه علمی کاربردی این فرصت را برای علاقندان و یا شاغل این زمینه فراهم آورده که مک تحصیلی خود را رشته مد نظر خود کسب کنند .


بیشتر بخوانید: لیست رشته های دانشگاه جامع علمی کاربردی


روش پذیرش دانشجو رشته آرایش و پیرایش زنانه علمی کاربردی بدون کنکور کاردانی

پذیرش دانشجو هر یک از کشته محلهای تحصیلی براساس معدل کل منج گواهینامه معتبر دیپلم، نوع دیپلم (مرتبط یا غیرمرتبط) و سهمیه آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، خانواده شهدا، ورزشکاران و بومی بودن و توجه به شرایط عمومی به تشخیص مراجع ذیصلاح صورت میگیرد. داوطلن شاغل میتوانند علاوه بر کشته محلهای دارای ظرفیت پذیرش (صرفاً شاغل) از کشته محلهایی که پذیرش (آزاد) دارند نیز انتخاب رشته نمایند. پذیرش دانشجو دانشگاه جامع علمی کاربردی به روش متمرکز و توجه به امتیاز کل داوطلن، اولویتهای انتخابی آنها و ظرفیتهای اختصاص داده شده به هر سهمیه انجام می شود.


بیشتر بخوانید: لیست رشته های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی


روش پذیرش دانشجو رشته آرایش و پیرایش زنانه علمی کاربردی بدون کنکور کارشناسی

پذیرش دانشجو این دانشگاه به صورت متمرکز و هر یک از کشته محلهای تحصیلی براساس معدل کل منج گواهینامه داوطلب، نوع مک (مرتبط یا
غیرمرتبط)، سهمیه های آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، ورزشکاران، بومی بودن و توجه به شرایط عمومی به تشخیص مراجع ذیصلاح صورت میگیرد. داوطلن سهمیه آزاد که مک کاردانی آنان مرتبط رشته های تحصیلی انتخابی شد اولویت پذیرش آن رشته قرار میگیرند.

ضمن ظرفیت قیمانده هر کشته محل، اولویت یکسان به داوطلن سهمیه آزاد مدارک کاردانی غیرمرتبط اختصاص می یابد. لذا پیشنهاد میشود داوطلن نسبت به انتخاب کشته محلهای مرتبط رشته تحصیلی مقطع قبلی خود اقدام نمایند. داوطلن سهمیه شاغل صرفا یک زیرگروه آموزشی رشته مرتبط شغل آنان پذیرش خواهند شد.

برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ما

 • آس دانشگاه علمی کاربردی تهران
 • رشته های دانشگاه علمی کاربردی تهران
 • دانشگاه علمی کاربردی هم آوا
 • سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی
 • لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی کرج
 • زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • دفترچه علمی کاربردی
 • دفترچه دانشگاه علمی کاربردی
 • دانلود دفترچه علمی کاربردی
 • پیگیری ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • لیست رشته های پزشکی دانشگاه علمی کاربردی
 • ارشد بدون کنکور علمی کاربردی
 • زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی
 • لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی اصفهان
 • لیست رشته های بدون کنکور مشهد
 • رشته حقوق علمی کاربردی

بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی شیراز


مدارک لازم برای ثبت نام رشته آرایش و پیرایش زنانه علمی کاربردی بدون کنکور کاردانی

 • گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه و یا مک معتبر دیپلم.
 • گواهی معدل دار برای افرادی که گواهینامه پایان تحصیلات دوره متوسطه آنها فاقد معدل میشد.
 • فرم یید معدل برای دانش آموختگانی که کنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صا نشده است (کاربرگ شماره ۱۰۲).
 • فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای داوطلنی که شاغل بوده و از سهمیه شاغل رشته متناسب استفاده مینمایند (کاربرگ شماره ۱۰۱).
 • آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل.

بیشتر بخوانید: رشته های بدون کنکور دانشگاه جامع علمی کاربردی


مدارک لازم برای ثبت نام رشته آرایش و پیرایش زنانه علمی کاربردی بدون کنکور کارشناسی

 • مک کاردانی (اعم از پیوسته/ناپیوسته) دانشگاهها و موسسه های آموزش عالی مورد یید شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، مان و آموزش پزشکی و وزارت آموزش و پرورش.
 • فرم یید معدل برای دانش آموختگانی که کنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صا نشده است (کاربرگ شماره ۱۰۳).
 • فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای داوطلنی که شاغل بوده و از سهمیه شاغل رشته متناسب استفاده مینمایند (کاربرگ شماره ۱۰۱).
 • آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل.

بیشتر بخوانید: لیست رشته های دانشگاه جامع علمی کاربردی


راهنمای انتخاب رشته آرایش و پیرایش زنانه علمی کاربردی بدون کنکور

هر داوطلب براساس میزان علاقمندی خود به رشته های علمی کاربردی بدون کنکور و توجه به شرایط اختصاصی هر یک از مراکز آموزشی و رشته های تحصیلی منحصرا میتواند یکی از چهار گروه آموزشی اصلی شامل:

 • صنعت
 • کشاورزی
 • مدیریت و خدمات اجتماعی
 • فرهنگ و هنر

برابر ضوابط شرکت نماید. جدول شماره (۶) دفترچه ثبت نام، تعریف شاغل و شرایط اختصاصی، کد اشتغال و امکانات رفاهی مراکز آموزشی ج شده است. همچنین منجات جداول شماره (۷ الی ۱۰ ) دفترچه ثبت نام، معرف کشته محل و عنوان رشته، ظرفیت پذیرش اعم از آزاد و شاغل، کد اشتغال و نیز جنسیت پذیرش هر یک از کشته محلهای گروه های آموزشی چهارگانه براساس اسن، شهر و مرکز آموزشی میشد.

داوطلب دارای وضعیت پذیرش آزاد مقطع کاردانی مجاز به انتخاب حداکثر ۳۰ کشته محل و مقطع کارشناسی حداکثر ۲۰ کشته محل از بین لیست رشته های علمی کاربردی موجود، صرفاً یک گروه آموزشی مطابق جدول شماره (۳) دفترچه ثبت نام میشد.

داوطلب دارای وضعیت پذیرش شاغل مقطع کاردانی مجاز به انتخاب حداکثر ۳۰ کشته محل و مقطع کارشناسی حداکثر ۲۰ کشته محل از بین رشته های تحصیلی موجود، صرفاً یک گروه آموزشی مطابق جدول شماره (۳) دفترچه ثبت نام میشد.


بیشتر بخوانید: زمان ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی


سوالات متداول

آیا دانشگاه علمی کاربردی برای کارشناسی ارشد رشته آرایش و پیرایش زنانه دانشجو می پذیرد؟

حال حاضر خیر

آیا تغییر رشته، مرخصی تحصیلی، انتقال و میهمان شدن برای رشته آرایش و پیرایش زنانه علمی کاربردی امکان پذیر است؟

از نیمسال تحصیلی دوم به بعد براساس مجموعه قوانین و مقررات آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی قابل بررسی میشد.

آیا تحصیل رشته آرایش و پیرایش زنانه دانشگاه علمی کاربردی به صورت همزمان خدمت سرزی امکان پذیر است؟

خیر

خدمات کلان مرکز مشاوره آویژه زمینه مشاوره تحصیلی

معرفی و ثبت نام رشته آرایش و پیرایش زنانه علمی کاربردی بدون کنکور

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

معرفی و ثبت نام رشته آرایش و پیرایش زنانه علمی کاربردی بدون کنکور

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۰۱:۱۵ توسط:avije موضوع: نظرات (0)

معرفی و ثبت نام رشته تجهیزات پزشکی علمی کاربردی بدون کنکور

۰٫۰
۰۰

رشته رشته تجهیزات پزشکی علمی کاربردی بدون کنکور یکی از پر طرفدار ترین رشته ها برای افرادی است که انتخاب رشته کنکور خود گروه تجربی موفق نشده اند به رشته های پیرا پزشکی وارد شوند بنابراین رقابت بر سر این رشته این مرکز آموزشی لا میشد . ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی این رشته دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته و به صورت بدون کنکور انجام میگیرد . برای اطلاع از گرایش های این رشته ، شرایط ثبت نام ، زمان ثبت نام ، مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام و . . . میتوانید از مشاوره تحصیلی کمک بگیرید که مرکز مشاوره تحصیلی آویژه میتواند گزینه مناسبی برای راهنمایی شما این زمینه شد .


بیشتر بخوانید: کارشناسی بدون کنکور علمی کاربردی


ثبت نام رشته تجهیزات پزشکی علمی کاربردی بدون کنکور

ثبت نام رشته تجهیزات پزشکی علمی کاربردی بدون کنکور همانطور که گفته شد مقاطع کاردانی و کاردانی به کارشناسی ناپیوسته انجام میشود که این ثبت نام دو نیمه مهر ماه و بهمن ماه صورت میگیرد . یعنی برای افرادی که به هر دلیلی نتوانسته اند مهر ماه رشته تجهیزات پزشکی دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کنند این امکان بهمن ماه وجود دارد و این به منظور تکمیل ظرفیت مهر ماه نمیشد . اما از آن جایی که دواطلن گرایش های این رشته همیشه تعداد زیادی میشند بهتر است اولین فرصت برای ثبت نام این رشته اقدام کنید .


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور


شرایط ثبت نام رشته تجهیزات پزشکی علمی کاربردی بدون کنکور

شرایط ثبت نام رشته رشته تجهیزات پزشکی علمی کاربردی بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی میشد به این صورت که داوطب ید مک دیپلم نظام قدیم یا جدید را داشته شد و همچنین معدل مقبول را برای ورود به ای رشته دارا شد ( ارائه مک پیش دانشگاهی برای ثبت نام این مرکز آموزشی لازم نمیشد ) . البته برای افرادی که داوطلب رشته تجهیزات پزشکی علمی کاربردی بدون کنکور هستند شرایطی مانند تعهد به خدمت نیز وجود دارد پس نیاز است پیش از شروع ثبت نام رشته رشته تجهیزات پزشکی علمی کاربردی بدون کنکور به کمک یک مشاوره تحصیلی به آگاهی کاملی خصوص این رشته دست پیدا کنید .


بیشتر بخوانید: لیست رشته های دانشگاه جامع علمی کاربردی


شهریه رشته تجهیزات پزشکی علمی کاربردی بدون کنکور

شهریه رشته تجهیزات پزشکی علمی کاربردی بدون کنکور طبق روال معمول این مرکز آموزشی شامل دو قسمت است . قسمت اول مربوط به شهریه ثابت رشته تجهیزات پزشکی دانشگاه علمی کاربردی میشد که هرساله مقداری به آن افزوده میشود ( میانگین ۴۸۰ هزار تومان ) اما طول سال برای هر ترم مقدار ثابتی است و قسمت دوم شهریه متغییر میشد که بسته به واحد های عمومی و اختصاصی و عملی و نظری دارد ( میانگین ۳۰ ۴۰ هزار تومان ) . پس نمیتوان مقدار دقیقی را برای شهریه این رشته تعیین کرد چرا که شهریه نهایی برآیند شهریه ثابت و متغییر میشد . کنار شرایط ثبت نام رشته تجهیزات پزشکی دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور توجه به شهریه کلی این رشته بسیار مهم میشد .


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مشهد بدون کنکور


رشته تجهیزات پزشکی دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور

رشته تجهیزات پزشکی دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور گروه صنعت قرار دارد و همانطور که میدانید رشته های این گروه به نسبت سایر گروه ها گران تر هستند پس شهریه رشته تجهیزات پزشکی علمی کاربردی بدون کنکور نیز طبیع از برخی از رشته ها بیشتر است چرا که گروه صنعت قرار میگیرد . رشته کنترل عفونی و استریلیزاسیون ، رشته تجهیزات آزمایشگاه تشخیص پزشکی و رشته اق عمل از گرایش های رشته تجهیزات پزشکی دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور میشند . به طور کل هدف از ارائه این رشته تربیت متخصصانی است که بتوانند زمینه تولید ، طراحی ، تعمیر ، نگهداری ، استفاده و . . . از تجهیزات پزشکی فعالیت کنند . پس فارغ التحصیلان رشته تجهیزات پزشکی دانشگاه علمی کاربردی توجه به گرایش خود میتوانند مراکز مانی ، بیمارسن ها ، کارخانه های تولید تجهیزات پزشکی ، شرکت های مربوط این تجهیزات ، حوزه های تحقیقاتی زمینه تجهیزات پزشکی و . . . مشغول به فعالیت شوند و قابل ذکر است که مک اعطایی از دانشگاه جامع علمی کاربردی کاملا معتبر و زیر نظارت وزارت علوم می شد .


بیشتر بخوانید: شرایط پذیرش بدون کنکور دانشگاه جامع علمی کاربردی


روش پذیرش دانشجو رشته تجهیزات پزشکی علمی کاربردی بدون کنکور کاردانی

پذیرش دانشجو هر یک از کشته محلهای تحصیلی براساس معدل کل منج گواهینامه معتبر دیپلم، نوع دیپلم (مرتبط یا غیرمرتبط) و سهمیه آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، خانواده شهدا، ورزشکاران و بومی بودن و توجه به شرایط عمومی به تشخیص مراجع ذیصلاح صورت میگیرد. داوطلن شاغل میتوانند علاوه بر کشته محلهای دارای ظرفیت پذیرش (صرفاً شاغل) از کشته محلهایی که پذیرش (آزاد) دارند نیز انتخاب رشته نمایند. پذیرش دانشجو دانشگاه جامع علمی کاربردی به روش متمرکز و توجه به امتیاز کل داوطلن، اولویتهای انتخابی آنها و ظرفیتهای اختصاص داده شده به هر سهمیه انجام می شود.


بیشتر بخوانید: ثبت نام کاردانی به کارشناسی علمی کاربردی


روش پذیرش دانشجو رشته تجهیزات پزشکی علمی کاربردی بدون کنکور کارشناسی

پذیرش دانشجو این دانشگاه به صورت متمرکز و هر یک از کشته محلهای تحصیلی براساس معدل کل منج گواهینامه داوطلب، نوع مک (مرتبط یا
غیرمرتبط)، سهمیه های آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، ورزشکاران، بومی بودن و توجه به شرایط عمومی به تشخیص مراجع ذیصلاح صورت میگیرد. داوطلن سهمیه آزاد که مک کاردانی آنان مرتبط رشته های تحصیلی انتخابی شد اولویت پذیرش آن رشته قرار میگیرند.

ضمن ظرفیت قیمانده هر کشته محل، اولویت یکسان به داوطلن سهمیه آزاد مدارک کاردانی غیرمرتبط اختصاص می یابد. لذا پیشنهاد میشود داوطلن نسبت به انتخاب کشته محلهای مرتبط رشته تحصیلی مقطع قبلی خود اقدام نمایند. داوطلن سهمیه شاغل صرفا یک زیرگروه آموزشی رشته مرتبط شغل آنان پذیرش خواهند شد.

برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ما

 • آس دانشگاه علمی کاربردی تهران
 • رشته های دانشگاه علمی کاربردی تهران
 • دانشگاه علمی کاربردی هم آوا
 • سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی
 • لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی کرج
 • زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • دفترچه علمی کاربردی
 • دفترچه دانشگاه علمی کاربردی
 • دانلود دفترچه علمی کاربردی
 • پیگیری ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • لیست رشته های پزشکی دانشگاه علمی کاربردی
 • ارشد بدون کنکور علمی کاربردی
 • زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی
 • لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی اصفهان
 • لیست رشته های بدون کنکور مشهد
 • رشته حقوق علمی کاربردی

بیشتر بخوانید: ثبت نام کارشناسی بدون کنکور علمی کاربردی


مدارک لازم برای ثبت نام رشته تجهیزات پزشکی علمی کاربردی بدون کنکور کاردانی

 • گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه و یا مک معتبر دیپلم.
 • گواهی معدل دار برای افرادی که گواهینامه پایان تحصیلات دوره متوسطه آنها فاقد معدل میشد.
 • فرم یید معدل برای دانش آموختگانی که کنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صا نشده است (کاربرگ شماره ۱۰۲).
 • فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای داوطلنی که شاغل بوده و از سهمیه شاغل رشته متناسب استفاده مینمایند (کاربرگ شماره ۱۰۱).
 • آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل.

بیشتر بخوانید: لیست رشته های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی


مدارک لازم برای ثبت نام رشته تجهیزات پزشکی علمی کاربردی بدون کنکور کارشناسی

 • مک کاردانی (اعم از پیوسته/ناپیوسته) دانشگاهها و موسسه های آموزش عالی مورد یید شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، مان و آموزش پزشکی و وزارت آموزش و پرورش.
 • فرم یید معدل برای دانش آموختگانی که کنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صا نشده است (کاربرگ شماره ۱۰۳).
 • فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای داوطلنی که شاغل بوده و از سهمیه شاغل رشته متناسب استفاده مینمایند (کاربرگ شماره ۱۰۱).
 • آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل.

بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی شیراز


راهنمای انتخاب رشته تجهیزات پزشکی علمی کاربردی بدون کنکور

هر داوطلب براساس میزان علاقمندی خود به رشته های علمی کاربردی بدون کنکور و توجه به شرایط اختصاصی هر یک از مراکز آموزشی و رشته های تحصیلی منحصرا میتواند یکی از چهار گروه آموزشی اصلی شامل:

 • صنعت
 • کشاورزی
 • مدیریت و خدمات اجتماعی
 • فرهنگ و هنر

برابر ضوابط شرکت نماید. جدول شماره (۶) دفترچه ثبت نام، تعریف شاغل و شرایط اختصاصی، کد اشتغال و امکانات رفاهی مراکز آموزشی ج شده است. همچنین منجات جداول شماره (۷ الی ۱۰ ) دفترچه ثبت نام، معرف کشته محل و عنوان رشته، ظرفیت پذیرش اعم از آزاد و شاغل، کد اشتغال و نیز جنسیت پذیرش هر یک از کشته محلهای گروه های آموزشی چهارگانه براساس اسن، شهر و مرکز آموزشی میشد.

داوطلب دارای وضعیت پذیرش آزاد مقطع کاردانی مجاز به انتخاب حداکثر ۳۰ کشته محل و مقطع کارشناسی حداکثر ۲۰ کشته محل از بین لیست رشته های علمی کاربردی موجود، صرفاً یک گروه آموزشی مطابق جدول شماره (۳) دفترچه ثبت نام میشد.

داوطلب دارای وضعیت پذیرش شاغل مقطع کاردانی مجاز به انتخاب حداکثر ۳۰ کشته محل و مقطع کارشناسی حداکثر ۲۰ کشته محل از بین رشته های تحصیلی موجود، صرفاً یک گروه آموزشی مطابق جدول شماره (۳) دفترچه ثبت نام میشد.


بیشتر بخوانید: پیگیری ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور


سوالات متداول

آیا دانشگاه علمی کاربردی برای کارشناسی ارشد رشته تجهیزات پزشکی دانشجو می پذیرد؟

حال حاضر خیر

آیا تغییر رشته، مرخصی تحصیلی، انتقال و میهمان شدن برای رشته تجهیزات پزشکی علمی کاربردی امکان پذیر است؟

از نیمسال تحصیلی دوم به بعد براساس مجموعه قوانین و مقررات آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی قابل بررسی میشد.

آیا تحصیل رشته تجهیزات پزشکی دانشگاه علمی کاربردی به صورت همزمان خدمت سرزی امکان پذیر است؟

خیر

خدمات کلان مرکز مشاوره آویژه زمینه مشاوره تحصیلی

معرفی و ثبت نام رشته تجهیزات پزشکی علمی کاربردی بدون کنکور

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

معرفی و ثبت نام رشته تجهیزات پزشکی علمی کاربردی بدون کنکور

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۵:۳۸ توسط:avije موضوع: نظرات (0)

معرفی و ثبت نام رشته پلیمر علمی کاربردی بدون کنکور

۰٫۰
۰۰

رشته پلیمر علمی کاربردی بدون کنکور از رشته های پرطرفدار می شد که هر ساله ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی متقاضیان زیادی را به خود جذب می‌کند چراکه آینده شغلی امید ار کننده ای را برای فارغ التحصیلان خود قرار ایجاد می کند . اما مسفانه شاید به دلیل اینکه این رشته چند سال اخیر از گرایش های رشته مهندسی شیمی بود آنگونه که ید شناخته شده نمی شد و بسیاری از افراد اطلاعات خاصی را مورد این رشته ندارند از این رو می توانید به کمک مشاوره تحصیلی از محتوای این رشته ، واحدهای دانشگاهی ارائه دهنده آن ، شرایط پذیرش این رشته ، زار کار آن و . . . کسب اطلاعات کنید . مرکز مشاوره تحصیلی آویژه این رابطه می تواند راهنمای مناسبی برای شما شد . ارائه این رشته توسط دانشگاه جامع علمی کاربردی فرصتی بسیار ایده آل برای افرادی می شد که کنکور سراسری و یا انتخاب رشته کنکور خود موفق به ورود به این رشته نشده‌ اند .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی


ثبت نام رشته پلیمر علمی کاربردی بدون کنکور

ثبت نام پلیمر علمی کاربردی بدون کنکور ، دو نوبت سال و نیمه های مهر ماه و بهمن ماه صورت می گیرد . داوطلن ورود به رشته پلیمر دانشگاه علمی کاربردی می توانند مراجعه به سایت سازمان سنجش و خرید کارت اعتری ثبت نام ، مرحله ابتدایی ثبت نام خود را این رشته انجام دهند . ثبت نام رشته پلیمر علمی کاربردی بدون کنکور نیز دو مقطع کاردانی و کاردانی به کارشناسی ناپیوسته صورت می گیرد و همانطور که می دانید پذیرش کلیه رشته ها دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور می شد . از این رو این فرصت بسیار مناسبی برای افرادی است که به نحوی ، محیط کاری مرتبط صنعت پلیمر را دارند .


بیشتر بخوانید: لیست رشته های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی


شرایط ثبت نام رشته پلیمر علمی کاربردی بدون کنکور

شرایط ثبت نام رشته پلیمر دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور تنها بر اساس سوابق تحصیلی داوطلن می شد یعنی داوطلب داشتن مک دیپلم ، معدل مورد قبول و شرایط عمومی و خصوصی تحصیل این مرکز آموزشی می تواند رشته پلیمر دانشگاه علمی کاربردی ثبت نام کند البته مسائل دیگری نیز مورد این رشته وجود دارد . برای مثال از دیگر شرایط ثبت نام رشته پلیمر دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور این است که فردی که می‌ خواهد این رشته ثبت نام کند ید ک مناسبی از علم شیمی و ریاضی را داشته شد همین طور زن انگلیسی او نیز قوی شد . مسئله مهم دیگر این است که فرد نید حساسیتی نسبت به مواد پر کاربرد آزمایشگاهی داشته شد چراکه واحدهای زیادی این رشته محیط آزمایشگاه و ارتط مواد اولیه و شیمیایی می شد . از طرفی فرد ید توانایی جسمی لازم را برای گذراندن ساعاتی طولانی محیط آزمایشگاه و کار مواد مختلف را داشته شد .


بیشتر بخوانید: رشته حسابداری دانشگاه علمی کاربردی


شهریه پلیمر علمی کاربردی بدون کنکور

شهریه رشته پلیمر دانشگاه علمی کاربردی شامل شهریه ثابت و شهریه متغیر میشد . شهریه ثابت برای تمامی دانشجویان واحدهای مختلف آموزشی طول سال تحصیلی ثابت می شد اما شهریه متغیر به نحوه انتخاب واحد هر دانشجو بستگی دارد از آنجایی که واحدهای عملی و تخصصی این رشته بیشتر محیط آزمایشگاه می شد و به دنل آن مواد اولیه آزمایشگاهی به مصرف می رسند ممکن است هزینه رشته پلیمر دانشگاه علمی کاربردی مقداری بیشتر شد . به طور کل شهریه رشته پلیمر دانشگاه علمی کاربردی برآیند شهریه ثابت و متغیر می شد .


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه های علمی کاربردی تهران


رشته پلیمر دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور

رشته پلیمر دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور یکی از معدود رشته هایی میشد که میتواند آینده شغلی فارغ التحصیلان خود را تضمین کند چراکه بسیاری از صنعت ها مانند پزشکی ، خووسازی ، الکترونیک مخابرات ، پوشاک و به طور کل هر تولیدی که ماده اولیه آن پلاستیک ، لاستیک و کامپوزیت است نیاز به یک مهندس پلیمر احساس می شود . فارغ التحصیلان رشته پایمر دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور می توانند کارخانه های رنگ سازی ، کارگاه های تولید مواد پلیمری ، کارخانه های تولید رزین ، چسب سازی ، کاغذ سازی و به طور کل هر صنعتی که ارتط پلیمر است مشغول به فعالیت شوند و مقاطع لاتر به تیس و یا پژوهش بپردازند .


بیشتر بخوانید: ورود به دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور


روش پذیرش دانشجو رشته پلیمر علمی کاربردی بدون کنکور کاردانی

پذیرش دانشجو هر یک از کشته محلهای تحصیلی براساس معدل کل منج گواهینامه معتبر دیپلم، نوع دیپلم (مرتبط یا غیرمرتبط) و سهمیه آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، خانواده شهدا، ورزشکاران و بومی بودن و توجه به شرایط عمومی به تشخیص مراجع ذیصلاح صورت میگیرد. داوطلن شاغل میتوانند علاوه بر کشته محلهای دارای ظرفیت پذیرش (صرفاً شاغل) از کشته محلهایی که پذیرش (آزاد) دارند نیز انتخاب رشته نمایند. پذیرش دانشجو دانشگاه جامع علمی کاربردی به روش متمرکز و توجه به امتیاز کل داوطلن، اولویتهای انتخابی آنها و ظرفیتهای اختصاص داده شده به هر سهمیه انجام می شود.


بیشتر بخوانید: لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی


روش پذیرش دانشجو رشته پلیمر علمی کاربردی بدون کنکور کارشناسی

پذیرش دانشجو این دانشگاه به صورت متمرکز و هر یک از کشته محلهای تحصیلی براساس معدل کل منج گواهینامه داوطلب، نوع مک (مرتبط یا
غیرمرتبط)، سهمیه های آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، ورزشکاران، بومی بودن و توجه به شرایط عمومی به تشخیص مراجع ذیصلاح صورت میگیرد. داوطلن سهمیه آزاد که مک کاردانی آنان مرتبط رشته های تحصیلی انتخابی شد اولویت پذیرش آن رشته قرار میگیرند.

ضمن ظرفیت قیمانده هر کشته محل، اولویت یکسان به داوطلن سهمیه آزاد مدارک کاردانی غیرمرتبط اختصاص می یابد. لذا پیشنهاد میشود داوطلن نسبت به انتخاب کشته محلهای مرتبط رشته تحصیلی مقطع قبلی خود اقدام نمایند. داوطلن سهمیه شاغل صرفا یک زیرگروه آموزشی رشته مرتبط شغل آنان پذیرش خواهند شد.

برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ما

 • آس دانشگاه علمی کاربردی تهران
 • رشته های دانشگاه علمی کاربردی تهران
 • دانشگاه علمی کاربردی هم آوا
 • سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی
 • لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی کرج
 • زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • دفترچه علمی کاربردی
 • دفترچه دانشگاه علمی کاربردی
 • دانلود دفترچه علمی کاربردی
 • پیگیری ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • لیست رشته های پزشکی دانشگاه علمی کاربردی
 • ارشد بدون کنکور علمی کاربردی
 • زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی
 • لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی اصفهان
 • لیست رشته های بدون کنکور مشهد
 • رشته حقوق علمی کاربردی

بیشتر بخوانید: لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی یزد


مدارک لازم برای ثبت نام رشته پلیمر علمی کاربردی بدون کنکور کاردانی

 • گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه و یا مک معتبر دیپلم.
 • گواهی معدل دار برای افرادی که گواهینامه پایان تحصیلات دوره متوسطه آنها فاقد معدل میشد.
 • فرم یید معدل برای دانش آموختگانی که کنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صا نشده است (کاربرگ شماره ۱۰۲).
 • فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای داوطلنی که شاغل بوده و از سهمیه شاغل رشته متناسب استفاده مینمایند (کاربرگ شماره ۱۰۱).
 • آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل.

بیشتر بخوانید: رشته حقوق دانشگاه علمی کاربردی


مدارک لازم برای ثبت نام رشته پلیمر علمی کاربردی بدون کنکور کارشناسی

 • مک کاردانی (اعم از پیوسته/ناپیوسته) دانشگاهها و موسسه های آموزش عالی مورد یید شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، مان و آموزش پزشکی و وزارت آموزش و پرورش.
 • فرم یید معدل برای دانش آموختگانی که کنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صا نشده است (کاربرگ شماره ۱۰۳).
 • فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای داوطلنی که شاغل بوده و از سهمیه شاغل رشته متناسب استفاده مینمایند (کاربرگ شماره ۱۰۱).
 • آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل.

بیشتر بخوانید: ثبت نام رشته آرایشگری دانشگاه علمی کاربردی


راهنمای انتخاب رشته پلیمر علمی کاربردی بدون کنکور

هر داوطلب براساس میزان علاقمندی خود به رشته های علمی کاربردی بدون کنکور و توجه به شرایط اختصاصی هر یک از مراکز آموزشی و رشته های تحصیلی منحصرا میتواند یکی از چهار گروه آموزشی اصلی شامل:

 • صنعت
 • کشاورزی
 • مدیریت و خدمات اجتماعی
 • فرهنگ و هنر

برابر ضوابط شرکت نماید. جدول شماره (۶) دفترچه ثبت نام، تعریف شاغل و شرایط اختصاصی، کد اشتغال و امکانات رفاهی مراکز آموزشی ج شده است. همچنین منجات جداول شماره (۷ الی ۱۰ ) دفترچه ثبت نام، معرف کشته محل و عنوان رشته، ظرفیت پذیرش اعم از آزاد و شاغل، کد اشتغال و نیز جنسیت پذیرش هر یک از کشته محلهای گروه های آموزشی چهارگانه براساس اسن، شهر و مرکز آموزشی میشد.

داوطلب دارای وضعیت پذیرش آزاد مقطع کاردانی مجاز به انتخاب حداکثر ۳۰ کشته محل و مقطع کارشناسی حداکثر ۲۰ کشته محل از بین لیست رشته های علمی کاربردی موجود، صرفاً یک گروه آموزشی مطابق جدول شماره (۳) دفترچه ثبت نام میشد.

داوطلب دارای وضعیت پذیرش شاغل مقطع کاردانی مجاز به انتخاب حداکثر ۳۰ کشته محل و مقطع کارشناسی حداکثر ۲۰ کشته محل از بین رشته های تحصیلی موجود، صرفاً یک گروه آموزشی مطابق جدول شماره (۳) دفترچه ثبت نام میشد.


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور


سوالات متداول

آیا دانشگاه علمی کاربردی برای کارشناسی ارشد رشته پلیمر دانشجو می پذیرد؟

حال حاضر خیر

آیا تغییر رشته، مرخصی تحصیلی، انتقال و میهمان شدن برای رشته پلیمر علمی کاربردی امکان پذیر است؟

از نیمسال تحصیلی دوم به بعد براساس مجموعه قوانین و مقررات آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی قابل بررسی میشد.

آیا تحصیل رشته پلیمر دانشگاه علمی کاربردی به صورت همزمان خدمت سرزی امکان پذیر است؟

خیر

خدمات کلان مرکز مشاوره آویژه زمینه مشاوره تحصیلی

معرفی و ثبت نام رشته پلیمر علمی کاربردی بدون کنکور

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

معرفی و ثبت نام رشته پلیمر علمی کاربردی بدون کنکور

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۱۶:۴۸ توسط:avije موضوع: نظرات (0)

شرایط دانشگاه فرهنگیان چگونه است ؟

۵٫۰
۰۱

شرایط دانشگاه فرهنگیان از مهم ترین سوالاتی میشد که برای داوطلن و علاقه مندان به تحصیل این دانشگاه ایجاد میشود . اولین گام برای داوطلن و علاقه مندان ورود به دانشگاه ، اطلاع از شرایط و قوانین مصوب میشد . شرایط دانشگاه فرهنگیان نیز از طریق سازمان های مربوطه همچون سازمان سنجش اعلام میگردد . که اطلاع یافتن از آن برای داوطلن الزامی میشد . میدانیم که آموزش و پرورش کودکان و نوجوانان یکی از مهمترین دغدغه های کشور میشد . به همین دلیل مرکزی همچون دانشگاه فرهنگیان برای تعلیم نیروی کار جوان به وجود آمده است . که فقط از بین واجدین شرایط دانشجو میپذیرد . بنابراین توجه به اهمیت و حساسیت فرآیند آموزش و تربیت دانش آموزان ، شرایط دانشگاه فرهنگیان برای گزینش و انتخاب دانشجو معلم ها ، کمی متفاوت از دیگر دانشگاه ها میشد . که ادامه به بررسی شرایط دانشگاه فرهنگیان میپردازیم .

اصلی ترین شرایط دانشگاه فرهنگیان

اصلی ترین شرایط دانشگاه فرهنگیان از طریق همین دانشگاه و همچنین سازمان سنجش و آموزش کشور به اطلاع متقاضیان عزیز میرسد . چنانچه داوطلب ورود به دانشگاه فرهنگیان میشید ، به شما توصیه میکنیم برای اطلاع دقیق از اصلی ترین شرایط دانشگاه فرهنگیان این متن را به انتها مطالعه نمایید . این دانشگاه تنها از بین داوطلن برتر کنکور سراسری دانشجو میپذیرد . به این شکل که کسب نمره ی تراز ۶۵۰۰ از جمله اصلی ترین شرایط دانشگاه فرهنگیان میشد . که داوطلن نمره ی کمتر از این حد ، نمیتوانند مصاحبه ی ورودی این دانشگاه شرکت نمایند . علاوه بر این یکی دیگر از اصلی ترین شرایط دانشگاه فرهنگیان داشتن حداقل معدل ۱۴ دوره ی متوسطه میشد . داوطلن دارای این شرایط ، نهایت برای مصاحبه ی حضوری دانشگاه فرهنگیان دعوت میشوند . که اخذ نمره ی قبولی مصاحبه نیز از شرایط دانشگاه فرهنگیان میشد .

شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان

شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان شامل دو دسته ی شرایط عمومی و شرایط اختصاصی میشد . که شرایط عمومی همان شرایط لازم برای ورود به تمام دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور میشد . که از سوی سازمان سنجش و آموزش کشور و زمان انتخاب رشته ، اعلام میگردد . از جمله شرایط عمومی داشتن ایمان و اعتقاد به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان پذیرفته شده قانون اساسی کشور ، نداشتن دشمنی و عناد نظام جمهوری اسلامی ایران ، نداشتن اعتیاد به مواد مخ و مواد روانگردان ، نداشتن فساد اخلاقی و همچنین داشتن مک پایان خدمت وظیفه ی عمومی و یا معافیت از خدمت سرزی برای داوطلن آقا و … را میتوان نام برد . که داوطلن ورود به دانشگاه فرهنگیان علاوه بر داشتن این شرایط ید دیگر شرایط اختصاصی مطرح شده از سوی این دانشگاه و سازمان سنجش را نیز داشته شد .

اگر بخواهیم برخی دیگر از شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان را مطرح کنیم ، مییست به طرح شرایط اختصاصی این دانشگاه بپردازیم . داشتن حداکثر سن ۲۲ سال از شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان میشد . که این امر موجب جوان ماندن نیروی کار آموزشی کشور میشود . علاوه بر این افراد برای ورود به حرفه ی معلمی ، ید از نظر سطح علمی و دانش تخصصی ، سطح قابل قبولی شند . به این منظور یکی از شرایط دانشگاه فرهنگیان ، اخذ حداقل معدل ۱۴ دوره ی دبیرسن میشد . همچنین برای این متقاضیان ورود به این دانشگاه ها ، حداقل نمره ی تراز تعیین شده است . که بر اساس آن تنها داوطلن دارای حداقل نمره ی تراز ۶۵۰۰ مجاز به انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان میشند . نهایت از افراد واجد این شرایط ، برای مصاحبه ی حضوری دانشگاه فرهنگیان دعوت به عمل میاید .

مراحل و شرایط دانشگاه فرهنگیان

مراحلو شرایط دانشگاه فرهنگیان از جمله سوالات پر تکرار داوطلن و علاقه مندان به ورود به دانشگاه فرهنگیان میشد . که ما ادامه به تفضیل به بررسی و شرح این مطلب میپردازیم . ابتدای کار مراحل مربوط به ثبت نام دانشگاه فرهنگیان ، همانند ثبت نام سایر دانشگاه ها میشد . یعنی داوطلن ید کنکور سراسری ثبت نام کنند . و کارت اعتری مربوطه را خریداری نمایند و علاقه مندی خود را برای تحصیل دانشگاه فرهنگیان اعلام نمایند . واقع کنکور دانشگاه فرهنگیان دیگر دانشگاه ها و مراکز آموزشی یکی میشد . که بر اساس نیج اولیه کنکور سراسر ی تنها داوطلنی که مجاز به انتخاب رشته ی دانشگاه فرهنگیان شده شند ، میتوانند کد رشته محل های مربوط به این دانشگاه را انتخاب نمایند . این افراد مجاز ، از بین افراد دارای حداقل نمره ی تراز ۶۵۰۰ و معدل دوره ی دیپلم ۱۴ میشند .

از دیگر مراحلو شرایط دانشگاه فرهنگیان ، میتوان به برگزاری مصاحبه حضوری اشاره کرد . که دانشگاه فرهنگیان از افراد واجد شرایط ، دعوت به عمل میاورد . این مرحله داوطلن از نظر سلامت روانی ، جسمانی و رفری مورد سنجش قرار میگیرند . مرحله ی اول مصاحبه شرایط جسمی ، همچون بینایی ، شنوایی و … مور بررسی قرار میگیرد . مرحله ی بعد اطلاعات و دانش سیاسی و ویژگی های رفری داوطلب مورد سنجش قرار میگیرد . نهایت یک متخصص دین ، پرسیدن سوالاتی ره ی اصول و فروع دین ، اطلاعات دینی متقاضی را میسنجد . افرادی که نمره قبولی را مرحله ی مصاحبه کسب نمایند ، برای ادامه ی تحصیل این دانشگاه پذیرفته میشوند و زمان اعلام نیج نهایی کنکور اعلام میگردد . افراد پذیرفته شده ید برای ثبت نام حضوری و ارائه مدارک مورد نیاز به دانشگاه مراجعه نمایند .

ریخ ثبت نام و شرایط دانشگاه فرهنگیان

ریخ ثبت نام و شرایط دانشگاه فرهنگیان یکی از دغدغه ها و سوالات علاقه مندان به حرفه ی معلمی میشد . واقع ریخ ثبت نام و شرایط دانشگاه فرهنگیان نیز از طریق سازمان سنجش و آموزش کشور به اطلاع داوطلن این دانشگاه میرسد . که بر اساس اطلاعیه های این سازمان ، علاقه مندان به ورود به دانشگاه فرهنگیان نیز ید همان زمان اعلام شده برای ثبت نام کنکور سراسری ، اقدام به ثبت نام کنند . که این ریخ معمولا اواخر بهمن ماه هر سال به مدت یک هفته ده روز میشد . این مرحله خرید کارت اعتری و اعلام علاقه مندی به تحصیل دانشگاه فرهنگیان ثبت نام کنکور دانشگاه فرهنگیان نیز صورت میگیرد . سپس برگزاری آزمون و اعلام افراد مجاز به انتخاب رشته های دانشگاه فرهنگیان ، داوطلن میتوانند کد رشته محل های مربوط به این دانشگاه را نیز انتخاب نمایند .

داوطلنی که آزمون سراسری موفق به اخذ نمره ی لازم برای ورود به دانشگاه فرهنگیان شوند ، برای مصاحبه دعوت میشوند و موفقیت این مرحله نیز میتوانند برای ثبت نام نهایی اقدام نمایند . حال چنانچه شما عزیزان داوطلب دانشگاه فرهنگیان میشد و سوالات و ابهاماتی ره نحوه پذیرش این دانشگاه دارید میتوانید مشاوران ما مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید و یا به سایت اینترنتی این سازمان مراجعه نمایید . استفاده از تجربه ی مشاوران ما به بهترین پاسخ ها برای سوالات خود دست یابید .


بیشتر بخوانید: گزینش دانشگاه فرهنگیان


سوالات متداول

شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان چگونه است ؟

داشتن حداکثر سن ۲۲ سال ، داشتن حداقل معدل ۱۴ دوره ی متوسطه ، اخذ حداقل نمره ی تراز ۶۵۰۰ کنکور سراسری از شرایط ورود به دانشگاه فرهنگیان میشد .

شرایط انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان چیست ؟

تنها داوطلنی میتوانند برای دانشگاه فرهنگیان انتخاب رشته کنند که حداقل نمره ی تراز اعلام شده را کنکور سراسری کسب کرده شند .

شرایط قبولی دانشگاه فرهنگیان چیست ؟

این دانشگاه برای قبولی داوطلن شرایطی همچون اخذ حداقل نمره ی تراز کنکور سراسری و اخذ حداقل معدل دوره متوسطه که به ترتیب ۶۵۰۰ و ۱۴ میشند ، را قرار داده است .

«منبع : The Online Journal of New Horizons in Education»

شرایط دانشگاه فرهنگیان چگونه است ؟

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

شرایط دانشگاه فرهنگیان چگونه است ؟

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۳ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۵۰:۱۶ توسط:avije موضوع: نظرات (0)

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان چگونه است ؟

۵٫۰
۰۱

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان و چگونگی انجام آن یکی از مواردی است که برای داوطلن و علاقه مندان به تحصیل دانشگاه فرهنگیان سوال برانگیز است . حال برای رفع ابهامات و سوالات داوطلن به بررسی شرایط و چگونگی انتخاب رشته برای تحصیل دانشگاه فرهنگیان میپردازیم . پس از اعلام نیج کنکور سراسری تنها داوطلن مجاز میتوانند برای انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان اقدام کنند . این داوطلن مجاز ، از بین افرادی که موفق به کسب حداقل نمره ی تراز اعلام شده از سوی سازمان های مربوطه میشند ، انتخاب میشوند . بر این اساس تنها داوطلن حداقل نمره تراز ۶۵۰۰ میتوانند برای انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان اقدام کنند . علاوه بر این ، شرایط و قوانین دیگری نیز بر سر راه علاقه مندان به انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان وجود دارد . که از آن جمله داشتن حداقل معدل ۱۴ دوره ی متوسطه را میتوان نام برد .

شرایط انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان

شرایط انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان برای داوطلن این دانشگاه دفترچه انتخاب رشته اعلام میگردد . از جمله شرایط انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان برای داوطلن ، میتوان به مواردی همچون حق انتخاب کد رشته محل های بومی اشاره کرد . که بر اساس ان داوطلن تنها میتوانند کد رشته محل های مربوط به اسن و محل زندگی خود را انتخاب نمایند . از طرفی زمان انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان مقابل نام هر دانشگاه ، محل خدمت نیز ارائه شده است . که یعنی داوطلن پس از طی دوره تحصیل ید منطقه ی اعلام شده خدمت کنند . از دیگر شرایط انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان تعهد به خدمت اجری میشد یعنی داوطلن بعد از قبولی دانشگاه متعهد به خدمت به آموزش و پرورش میشند و پس از پایان تحصیل خود ید به مدت دو برابر دوره تحصیل خود آموزش و پروش خدمت اجری کنند .

داوطلن ید به این نکته توجه نمایند که از تمام شرایط انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان به طور کامل مطلع شوند و بعد برای انتخاب رشته اقدام کنند . چرا که به هیچ وجه امکان تغییر رشته و گرایش برای دانشجویان و پذیرفته شدگان این دانشگاه وجود ندارد . این به این دلیل است که دانشگاه فرهنگیان بر اساس نیاز سالانه اسن ها و شهرسن ها اقدام به پذیرش دانشجو رشته های مختلف میکند . لذا تغییر رشته از سوی دانشجویان عث کاهش معلم برخی رشته ها و افزایش تعداد معلمان برخی رشته های دیگر میشود .بنابراین انتخاب رشته مییست آگاهی و دانش لا و بر اساس علایق شخصی انجام گیرد . ذکر این نکته نیز خالی از لطف نمیشد که ، برخی رشته ها ی دانشگاه فرهنگیان دارای تعهد استخدام نمیشند و قبولی این رشته ها نیازی به مجاز شدن دانشگاه فرهنگیان ندارد .


بیشتر بخوانید: گزینش دانشگاه فرهنگیان


رتبه لازم برای انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان

رتبه لازم برای انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان و چگونگی اعمال آن یکی از شرایط قبولی دانشگاه فرهنگیان میشد . همه میدانیم که تربیت و پرورش کودکان و نوجوانان از مهم ترین دغدغه ها و چالش های هر کشور میشد . به همین دلیل معلمان از بین افراد سطح علمی و توانایی های لا انتخاب میشوند . کشور ما نیز وظیفه ی گزینش و بعد پرورش معلمان بر عهده دانشگاه فرهنگیان میشد . به همین دلیل رتبه لازم برای انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان از سوی دانشگاه و سازمان های مربوطه اعلام میگردد . که تنها افراد اخذ این رتبه میتوانند برای انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان اقدام کنند . واقع تنها افرادی که موفق به کسب حداقل نمره تراز ۶۵۰۰ شده شند ، میتوانند دانشگاه فرهنگیان انتخاب رشته کنند . البته ید به این نکته توجه کرد که اخذ این نمره به معنای قبولی دانشگاه فرهنگیان نمیشد .

حتی احتمال قبولی افراد نمره تراز ۶۵۰۰ بسیار پایین است . و به نمرات کسب شده توسط سایر داوطلن بستگی دارد . اما افرادی که نمره ی تراز لای ۶۷۰۰ کسب کنند میتوانند به قبولی امیدوارتر شند . علاوه بر این ، کنار ثیرات مربوط به نمره رتبه لازم برای انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان ، قبولی این دانشگاه به نمره ی کسب شده مصاحبه حضوری نیز بستگی دارد . هرچه نمرات مربوط به این دو مولفه لاتر شد صد احتمال قبولی نیز لاتر میشد .

مراحل انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان

مراحل انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان تقری مراحل انتخاب رشته ی دیگر دانشگاه ها یکسان میشد . پس از آنکه نیج اولیه کنکور سراسری اعلام شد . داوطلنی که توانسته اند حداقل نمره ی تراز لازم را کسب نمایند و دارای سایر شرایط اعلام شده از سوی سازمان های مربوطه شند ، میتوانند برای انتخاب رشته اقدام نمایند . یکی از مراحل انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان یافت دفترچه انتخاب رشته و مطالعه دقیق ضوابط مربوط به این دانشگاه میشد . نهایت داوطلن و علاقه مندان به رشته های دانشگاه فرهنگیان اطلاع از این قوانین ، ید برای انتخاب رشته به سایت سازمان سنجش و محل مربوط به انتخاب رشته مراجعه نمایند . سپس پرداخت هزینه مربوطه ، کد رشته محل های مورد نظر خود را فرم مربوط به انتخاب رشته وارد نمایند . سپس دانشگاه فرهنگیان داوطلن واجد شرایط را برای مصاحبه ی حضوری دعوت میکند .

نهایت بررسی نیج حاصل از این مصاحبه و همچنین کد رشته های انتخاب شده توسط داوطلب ، پذیرش و یا عدم پذیرش زمان اعلام نیج نهایی کنکور سراسری اعلام میگردد . که داوطلن پذیرفته شده مییستی برای ثبت نام حضوری و ارائه ی مدارک لازم به دانشگاه مراجعه نمایند .

دفترچه انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان

دفترچه انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان حاوی تمام اطلاعات مورد نیاز برای داوطلن و علاقه مندان به این دانشگاه میشد . زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان به طور معمول یک هفته بعد از انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری میشد . این مرحله داوطلن مییست برای یافت و دانلود این دفترچه به سایت سازمان سنجش مراجعه نمایند . واقع اطلاعات منج دفترچه شامل کد رشته محل های مربوط به دانشگاه فرهنگیان ، محل خدمت مربوط به هر کد رشته و کد دانشگاه ها میشد . علاوه بر این شرایط و قوانین مربوط به پذیرش و تحصیل دانشگاه فرهنگیان نیز به طور کامل شرح داده شده است . بنابراین مطالعه ی دقیق دفترچه تمام اطلاعات لازم برای انتخاب رشته اختیار متقاضیان قرار میگیرد . و متقاضی میتواند بر اساس علایق خود از بین رشته های موجود دفترچه انتخاب رشته انجام دهد .

توجه به این توضیحات چنانچه شما داوطلب رشته های دانشگاه فرهنگیان میشید ، و مطالعه ی این متن هنوز سوالات و ابهاماتی ره ی نحوه پذیرش دانشگاه فرهنگیان و انتخاب رشته و تحصیل این دانشگاه ذهن دارید ؛ میتوانید مشاوران ما مرکز مشاوره آویژه و سوالات خود را بپرسید . این مشاوران بهره گیری از تجربیات خود و همچنین تعهد و دلسوزی شما را این امر مهم راهنمایی میکنند و بهترین پاسخ ها را به سوالات شما میدهند .

سوالات متداول

تکمیل ظرفیت دانشگاه فرهنگیان چگونه است ؟

دانشگاه فرهنگیان گاهی فرصت مجددی برای انتخاب رشته به واجدین شرایط میدهد که این افراد صورت دارا بودن تمام شرایط به مصاحبه دعوت میشوند و از آن بین تعدادی پذیرش میشوند .

شرایط قبولی دانشگاه فرهنگیان چیست ؟

داشتن حداکثر سن ۲۲ سال ، اخذ نمره ی تراز مورد نظر که ۶۵۰۰ میشد و همچنین اخذ معدل ۱۴ دوره ی متوسطه ، نداشتن تعهد کاری به موسسات و سازمان های دولتی و غیر دولتی از شرایط قبولی این دانشگاه میشد .

شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان چیست ؟

داشتن تمام شرایط عمومی همچون اعتقاد به اسلام یا یکی از ادیان قانونی کشور و همچنین شرایط اختصاصی همچون قبولی مصاحبه ی حضوری و بومی بودن داوطلب از شرایط ثبت نام میشد .

«منبع : The Online Journal of New Horizons in Education»

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان چگونه است ؟

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان چگونه است ؟

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۳ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۲۲:۰۸ توسط:avije موضوع: نظرات (0)

دسترسی به لیست رشته های دکتری پیام نور

۵٫۰
۰۱

لیست رشته های دکتری دانشگاه پیام نور و اطلاع یافتن از آن یکی از موضوعاتی است که مورد توجه داوطلن بسیاری قرار دارد. از آنجایی که دانشگاه پیام نور یکی از دانشگاه هایی است که دانشجویان از مزیت هایی برخوردار هستند لذا داوطلن و علاقه مندان خاص خود را دارد. اگر این سوال برای شما مطرح شده است که این دانشگاه چه مزیت هایی دارد ید گفت که این دانشگاه سعی دارد تحصیل را برای همگان امکان پذیر کند. به همین دلیل سیستم تحصیل از راه دور را اجرایی میکند به این معنی که حضور کلاس های س این دانشگاه اجری نیست. همچنین میزان شهریه ی پایین تر این دانشگاه نسبت به سایر مراکز آموزش عالی عث افزایش محبوبیت آن شده است. لازم به تذکر است که دانشگاه پیام نور تمام مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو میپذیرد. اما داوطلن تمام مقاطع سوالات زیادی مواجه هستند.

لیست رشته های دکتری دانشگاه پیام نور

اینجا سعی میکنیم به طرح و بررسی برخی از این سوالات بپردازیم. اولین موضوع مربوط به لیست رشته های دکتری دانشگاه پیام نور است. به طور کلی دانشگاه پیام نور برای همه ی گروه های آزمایشی مقطع دکتری پذیرش دانشجو دارد. این گروه ها به شرح زیر است:

 • گروه آزمایشی علوم انسانی
 • گروه آزمایشی علوم پایه
 • گروه آزمایشی فنی و مهندسی
 • گروه آزمایشی کشاورزی و منابع طبیعی
 • گروه آزمایشی زن
 • گروه آزمایشی دامپزشکی
 • گروه آزمایشی هنر

ادامه سعی میکنیم لیست رشته های مربوط به هر کدام از این گروه ها را مقطع دکتری پیام نور مورد بررسی قرار دهیم. علاوه بر این شما داوطلن عزیز میتوانید استفاده از مشاوره تحصیلی به شکل حضوری و یا مشاوره تلفنی تحصیلی بسیاری از ابهامات خود را ره این لیست و یا موضوعات دیگر مربوط به رشته های دکتری پیام نور برطرف کنید.

لیست رشته های آزمون دکتری دانشگاه پیام نور

لیست رشته های آزمون دکتری دانشگاه پیام نور از مواردی است برای داوطلن سوال برانگیز است. همانطور که میدانید دانشگاه پیام نور مقطع دکتری به دو شکل آزمون و یا بدون آزمون دانشجو میپذیرد. لازمه ی قبولی رشته های آزمون همانطور که از نامشان پیداست شرکت کنکور دکتری میشد؛ اینجا ما به بررسی رشته های آزمون این دانشگاه برای هر یک از گروه های آزمایشی میپردازیم. گروه علوم انسانی رشته هایی همچون زن و ادبیات فارسی، جغرافیا و برنامه ریزی روسیی، علوم اقتصادی، مدیریت ورزشی، ریخ، جامعه شناسی، علوم قرآن و حدیث، فقه و منی حقوق اسلامی، فلسفه و کلام اسلامی، روان شناسی، مدیریت زرگانی، مدیریت دولتی و… این لیست قرار دارند. رشته های دکتری پیام نور گروه علوم پایه شامل، شیمی ، زیست شناسی گیاهی گرایش سیستماتیک، زیست شناسی گیاهی سلولی و تکوینی، بیوشیمی، آمار، ریاضی، فیزیک و… میشد.

لیست رشته های آزمون دکتری دانشگاه پیام نور برای گروه آزمایشی فنی و مهندسی

لیست رشته های آزمون دکتری دانشگاه پیام نور برای گروه آزمایشی فنی و مهندسی شامل مهندسی عمران، مهندسی صنایع، مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی مواد و ملوژی، مهندسی شیمی و… است. گروه آزمایشی کشاورزی و منابع طبیعی رشته هایی همچون: اقتصاد کشاورزی، سیاست و توسعه کشاورزی و… قرار دارند. رشته هایی که لیست گروه آزمایشی زن های خارجه قرار دارد شامل زن شناسی همگانی، زن و ادبیات انگلیسی، آموزش زن انگلیسی و… میشد. نکته ای که اینجا ید به آن اشاره کنیم این است که هر دانشگاهی تنها تعدادی از این رشته ها را ارائه میدهد که معمولا ظرفیت پذیرش آن ها نیز پایین است. همچنین هر سال ممکن است تعدادی از این رشته ها خذف شوند یا رشته های دیگری به این لیست اضافه شود. گاهی نیز برخی واحد های پیام نور هیچ یک از رشته های تحصیلی مقطع دکتری دانشجو نمیگیرند.

لیست رشته های دکتری بدون آزمون دانشگاه پیام نور

لیست رشته های دکتری بدون آزمون دانشگاه پیام نور نیز از دیگر مواردی است که مورد توجه داوطلن قرار دارد. قبل از هر چیز ید بگوییم که دانشگاه پیام نور برای تکمیل ظرفیت برخی از رشته های مقطع دکتری از بین علاقه مندان، به شکل بدون کنکور دانشجو میگیرد، این حالت تنها آزمونی تحت عنوان آزمون فراگیر برگزار میشود که داوطلن ید نمره ی قبولی را این آزمون کسب کنند. اما لیست رشته های دکتری بدون آزمون دانشگاه پیام نور کدام است؟

رشته هایی همچون جغرافیا و برنامه ریزی علوم اقتصاد، ریخ ایران بعد از اسلام، علوم قرآنی، حقوق بین الملل عمومی، حقوق خصوصی، روانشناسی و… گروه علوم انسانی قرار دارند. رشته های شیمی ، زیست شناسی، ریاضی محض، بیو شیمی، ریاضی کاربردی، فیزیک و… از رشته های بدون آزمون دکتری پیام نور میشند. گروه مهندسی نیز رشته های مهندسی عمران و مهندسی صنایع قرار گرفته است.

ره ی قبولی این رشته های بدون کنکور دکتری پیام نور نکته ی قابل توجهی وجود دارد، که داوطلن میتوانند مک تحصیلی کارشناسی ارشد غیر مرتبط نیز این رشته ها ادامه تحصیل دهند. ولی لازمه ی آن یافت نمره قبولی آزمون فراگیر دکتری است. سازمان سنجش و آموزش منابعی را که داوطلن برای هر یک از رشته ها ی دکتری پیام نور ید مطالعه کنند، اعلام میکند.

لیست رشته های دکتری دانشگاه پیام نور بر اساس شهر

لیست رشته های دکتری دانشگاه پیام نور بر اساس شهر موضوعی است که اینجا به بررسی آن میپردازیم. همانطور که میدانید دانشگاه های پیام نور هر اسن و شهرسن واحد هایی را مستقر کرده است که این موضوع دسترسی داوطلن به این دانشگاه ها را افزایش داده است. ولی هر کدام از این دانشگاه ها مقطع تحصیلی دکتری تنها برخی از رشته ها را ارائه میدهند، به طور مثال دانشگاه پیام نور تهران دانشگاهی است که رشته های علوم اقتصادی، ریخ، جامعه شناسی، حقوق بین الملل، حقوق خصوصی، مدیریت دولتی، الهیات، شیمی، بیوشیمی، آمار، ریاضی، فیزیک، مهندسی صنایع، مهندسی عمران، سیاست و توسعه کشاورزی، زن و ادبیات فارسی، آموزش زن انگلیسی و… را مقطع دکتری ارائه میدهد.

حالیکه دانشگاه پیام نور مرکز مشهد تنها رشته های شیمی، فیزیک، ریاضی و… را ارائه میدهد. بنابراین لیست رشته های دکتری دانشگاه پیام نور بر اساس شهر متفاوت است.

لیست رشته های علوم انسانی دکتری دانشگاه پیام نور

لیست رشته های علوم انسانی دکتری دانشگاه پیام نور موضوع مهمی است که داوطلن گروه آزمایشی علوم انسانی ید از آن اطلاع یابند. البته این رشته ها تحت عنوان رشته های آزمون و بدون آزمون ارائه میشوند که داوطلن میتوانند نهایت توجه به شرایط خود رشته مورد علاقه خود را انتخاب کنند.

ید توجه داشته شید که این لیست برای دانشگاه ها و شهر های مختلف، متفاوت میشد. برخی از رشته هایی که لیست رشته های علوم انسانی دکتری دانشگاه پیام نور قرار دارد به شرح زیر است: فقه و منی حقوق اسلامی، زن و ادبیات فارسی، علوم اقتصادی، ریخ، جامعه شناسی، علوم قرآن و حدیث، فلسفه و کلام اسلامی، روان شناسی، مدیریت زرگانی، مدیریت دولتی، مدیریت ورزشی، جغرافیا و برنامه ریزی روسیی، جغرافیا و برنامه ریزی شهری، حقوق بین الملل، حقوق خصوصی، فلسفه تعلیم و تربیت، محیط زیست، الهیات گرایش علوم و معارف نهج البلاغه و…

لیست رشته های فنی مهندسی دکتری دانشگاه پیام نور

لیست رشته های فنی مهندسی دکتری دانشگاه پیام نور مورد توجه علاقه مندان به رشته های مهندسی و فنی میشد. این لیست توسط دانشگاه ها و توجه به امکاناتی که اختیار دارند، به سازمان سنجش ارائه میشود. این سازمان نیز این لیست را اختیار داوطلن قرار میدهد. ما نیز اینجا سعی کرده این به بررسی این لیست بپردازیم. لازم به ذکر است که دانشگاه پیام نور رشته های فنی و مهندسی نیز به شکل بدون کنکور دانشجو میپذیرد. لیست رشته های فنی مهندسی دکتری دانشگاه پیام نور شامل مواردی همچون مهندسی برق، مهندسی مکانیک مهندسی عمران، مهندسی صنایع، مهندسی شیمی و… میشد.

سوالات متداول

۱٫ لیست رشته های دکتری علوم انسانی دانشگاه پیام نور کدام است؟

فقه و منی حقوق اسلامی، زن و ادبیات فارسی، علوم اقتصادی، ریخ، جامعه شناسی، علوم قرآن و حدیث، فلسفه و کلام اسلامی، روان شناسی، مدیریت زرگانی و … این لیست قرار دارند.

۲٫ برخی از رشته های آزمون دکتری پیام نور کدامند؟

برای گروه آزمایشی فنی و مهندسی شامل مهندسی عمران، مهندسی صنایع، مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی مواد و ملوژی، مهندسی شیمی و… است. گروه آزمایشی کشاورزی و منابع طبیعی رشته هایی همچون: اقتصاد کشاورزی، سیاست و توسعه کشاورزی و… قرار دارند.

۳٫ لیست رشته های علوم پایه دکتری پیام نور کدامند؟

رشته های دکتری پیام نور گروه علوم پایه شامل، شیمی ، زیست شناسی گیاهی گرایش سیستماتیک، زیست شناسی گیاهی سلولی و تکوینی، بیوشیمی، آمار، ریاضی، فیزیک و… میشد.

خدمات کلان مرکز مشاوره آویژه زمینه مشاوره تحصیلی

دسترسی به لیست رشته های دکتری پیام نور

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

دسترسی به لیست رشته های دکتری پیام نور

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۰ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۲۱:۳۶ توسط:avije موضوع: نظرات (0)

رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور کدامند؟

۵٫۰
۰۱

رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور از آن دسته رشته هایی است که طرفداران بسیاری دارد. این دانشگاه سالانه تعداد زیادی دانشجو مقاطع مختلف و رشته های مختلف فنی مهندسی میپذیرد. اگر شما نیز قصد ادامه تحصیل مقطع دکتری دانشگاه پیام نور رشته های فنی مهندسی را دارید، قطعا سوال مهمی مواجه میشوید، اینکه ارزش و اعتر مک تحصیلی دانشگاه پیام نور چگونه است؟ پاسخ این سوال ید گفت که این دانشگاه یکی از معتبر ترین دانشگاه های کشور است و داوطلن از این بت نید هیچگونه نگرانی داشته شند. علاوه بر این دانشگاه های پیام نور یکی از متنوع ترین دانشگاه ها از نظر واحد های دانشگاهی هستند، ادامه خواهید دید که این دانشگاه ارائه ی تعدادی از رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور به هدف بسیاری از داوطلن مقطع دکتری بدل شده است.

رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور

از دیگر نکاتی که ید ره دانشگاه پیام نور بدانید مربوط به شرایط تحصیل و نحوه ی برگزاری کلاس های س میشد. بر این اساس حضور کلاس های س این دانشگاه اختیاری است. موضوع دیگری که عث محبوبیت رشته های فنی مهندسی مقطع دکتری دانشگاه های پیام نور شده است مربوط به شهریه ی این دانشگاه است که به نسبت دیگر دانشگاه ها کمتر است. ممکن است شما به عنوان داوطلب مقطع دکتری رشته های مهندسی پیام نور اطلاعی از این رشته ها و واحد های دانشگاهی ارائه دهنده این رشته ها نداشته شید. لذا استفاده از مشاوره تحصیلی میتواند برای شما بسیار مفید شد. برای این منظور تماس مرکز مشاوره تحصیلی میتوانید تمام ابهامات و سوالات خود را برطرف کنید، ادامه ی این مقاله سعی کرده ایم به موضوعات مهمی همچون لیست رشته های فنی و دانشگاه پیام نور ارائه دهنده آن ها بپردازیم.

دانشگاه های رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور

دانشگاه های رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور و اطلاع از لیست این دانشگاه ها یکی از دغدغه هایی است که داوطلن آن مواجه هستند. دانشگاه پیام نور یکی از دانشگاه هایی است که تقری تمام اسن ها و شهرسن ها واحد هایی را دایر کرده است. لذا امکان دسترسی به این دانشگاه برای اکثر داوطلن وجود دارد. اما ذکر این نکته ی مهم الزامی است که ممکن است یک واحد دانشگاهی پیام نور همه ی رشته های فنی و مهندسی مربوط به مقطع دکتری را ارائه ندهد.

برخی از این دانشگاه های رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور شامل دانشگاه پیام نور تهران واحد تهران شمال، دانشگاه پیام نور اصفهان، دانشگاه پیام نور شیراز و… است. البته همانطور که گفته شد هر کدام از این دانشگاه ها توجه به نیاز سالانه خود و اسن ها به نیروی متخصص تنها برخی رشته ها دانشجو میگیرند.

شهرهای رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور

شهر های رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور یکی از مهم ترین مواردی است که داوطلن دکتری فنی مهندسی نظر میگیرند. وجود تعداد زیادی از واحد های دانشگاهی پیام نور حال فعالیت سطح کشور اما به طور کلی تنها بعضی از این واحد های دانشگاه پیام نور دانشجویان را مقطع دکتری پذیرش میکنند. لذا داوطلن اغلب مجبور میشوند دانشگاه هایی به غیر از دانشگاه شهر محل سکونت خود تحصیل کنند. البته توجه به اختیاری بودن حضور کلاس های س این دانشگاه این موضوع حدودی حل شده است. یکی از شهر های رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور دانشگاه پیام نور واحد تهران میشد.

این دانشگاه برخی از رشته ها همچون مهندسی عمران و مهندسی صنایع را برای داوطلن ارائه میدهد. افرادی که بتوانند نمره قبولی را آزمون و مصاحبه کسب کنند میتوانند این دانشگاه مشغول به تحصیل شوند.

ثبت نام رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور

ثبت نام رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور ثبت نام آزمون دکتری امکان پذیر است. البته داوطلن میتوانند دوره های فراگیر یا بدون کنکور مقطع دکتری دانشگاه پیام نور نیز شرکت کنند. ادامه به شرح و بررسی این دو مورد میپردازیم. داوطلن دکتری پیام نور رشته های مهندسی ید آزمون دکتری که توسط سازمان سنجش برگزار میشود شرکت کنند. برای این منظور مراجعه به سایت سازمان سنجش و وارد کردن اطلاعات شناسایی و تحصیلی الزامی است. بعد از بر گزاری آزمون نیج اولیه مربوط به کنکور دکتری منتشر میشود که طی آن افرادی که مجاز به انتخاب رشته شده شند، ید دوره به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند و کد رشته های مورد نظر خود را وارد کنند. بعد از انجام بررسیهای نهایی پذیرفته شدگان اعلام میشوند که این افراد ید مدارک مورد نیاز را برای ثبت نام حضوری به دانشگاه ها ارائه دهند.

ثبت نام رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور بدون شرکت کنکور نیز امکان پذیر است. گاهی دانشگاه پیام نور برای تکمیل ظرفیت دانشجویان دکتری، اقدام به پذیرش دانشجو به شکل فراگیر یا بدون کنکور میکند. اولین قدم برای شرکت این دوره ها یافت دفترچه مربوطه و مطالعه دقیق آن و ثبت نام از طریق سایت سازمان سنجش میشد. طی این مرحله داوطلن اطلاعات شناسایی و تحصیلی خود و همچنین رشته امتحانی مورد نظرشان را مشخص میکنند. بعد از این مراحل آزمونی تحت عنوان آزمون فراگیر برگزار میشود، افرادی که موفق به اخذ نمره قبولی این آزمون شوند میتوانند دانشگاه های پیام نور ادامه تحصیل دهند. لازم به ذکر است که دانشگاه پیام نور تنها تعداد کمی از رشته های مهندسی مقطع دکتری پذیرش دانشجو به شکل بدون کنکور دارد.

ظرفیت رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور

ظرفیت رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور مقوله ی مهمی است که داوطلن ید به آن توجه داشته شند. میدانیم که هر دانشگاهی برای پذیرش رشته های تحصیلی مختلف، ظرفیت هایی را نظر میگیرد که این ظرفیت ها بر اساس پارامتر های مختلفی مشخص میشوند. این موضوع ره ی رشته های فنی و مهندسی دکتری مربوط به دانشگاه پیام نور نیز صدق میکند. هر دانشگاهی بر اساس امکاناتی که اختیار دارد، نیاز سالانه هر اسن و شهرسن و… تعداد ظرفیت های خود را به سازمان سنجش و آموزش کشور ارائه میدهد. ید توجه داشت که ظرفیت رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور برای هر رشته رشته های دیگر فرق میکند. به طور مثال ظرفیت پذیرش دانشگاه پیام نور تهران برای دکتری رشته ی مهندسی صنایع ۵ نفر میشد.

همچنین ظرفیت پذیرش دانشجو مقطع دکتری برای رشته ی مهندسی عمران دانشگاه پیام نور واحد تهران شمال نیز ۵ نفر است. همانطور که مشاهده میکنید ظرفیت های دانشگاه ها برای مقطع دکتری و رشته های ارائه شده این مقطع محدود هستند. این موضوع شانس قبولی داوطلن را تحت ثیر قرار میدهد. چرا که هر چه ظرفیت پذیرش یک رشته بیشتر شد شانس قبولی داوطلن نیز افزایش پیدا میکند.


بیشتر بخوانید: مشاوره تحصیلی


لیست رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور

لیست رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور یکی از متداول ترین سوالاتی است که داوطلن کنکور دکتری آن مواجه هستند. همانطور که قبلا هم اشاره کردیم تعداد رشته هایی که دانشگاه پیام نور برای مقطع دکتری گروه فنی و مهندسی ارائه میدهد محدود است و به عوامل مختلفی بستگی دارد. اگر بخواهیم به برخی از لیست رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور اشاره کنیم ید مواردی همچون، مهندسی شیمی، مهندسی صنایع، مهندسی مواد و ملوژی، مهندسی مکانیک، مهندسی عمران، مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق و … را نام ببریم. البته همه ی این رشته ها یک دانشگاه و یا یک سال تحصیلی ارائه نمیشود. به طور مثال سال جاری رشته ی مهندسی عمران گرایش راه و ترابری تنها دانشگاه پیام نور واحد تهران ارائه میشود. لذا آگاهی از این لیست برای داوطلن تحصیل مقطع دکتری این دانشگاه بسیار ضروری میشد.

سوالات متداول

۱٫ لیست رشته های فنی مهندسی پیام نور مقطع دکتری کدامند؟

مهندسی شیمی، مهندسی صنایع، مهندسی مواد و ملوژی، مهندسی مکانیک، مهندسی عمران، مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق و … از جمله این رشته ها میشند.

۲٫ ظرفیت پذیرش رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور چگونه است؟

هر دانشگاهی بر اساس امکاناتی که اختیار دارد، نیاز سالانه و… تعداد ظرفیتها را مشخص میکند. ظرفیت پذیرش دانشگاه پیام نور تهران رشته ی مهندسی صنایع ۵ نفر، ظرفیت پذیرش مهندسی عمران دانشگاه پیام نور واحد تهران شمال نیز ۵ نفر است.

۳٫ دانشگاه های رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور کدامند؟

دانشگاه پیام نور یکی از دانشگاه هایی است که تقری تمام اسن ها و شهرسن ها واحد هایی را دایر کرده است. لذا امکان دسترسی به این دانشگاه برای اکثر داوطلن وجود دارد.

رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور کدامند؟

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور کدامند؟

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۱۷:۴۷ توسط:avije موضوع: نظرات (0)

چه شرایطی برای پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی نیاز است؟

۴٫۰
۰۱

پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی یکی از موضوعاتی است که میتواند به متقاضیان ورود به دانشگاه کمک کند راحت تر رشته های دانشگاهی مشغول به تحصیل شوند. سال های گذشته شاهد تغییرات وسیعی سیستم آموزشی کشور بوده ایم که امکان تحصیل رشته های بدون کنکور یکی از مهم ترین این تغییرات بوده است. دانشگاه پیام نور یکی از اصلی ترین دانشگاه هایی است که رشته های بدون کنکور را ارائه داده است. ید به این نکته اشاره کنیم که این دانشگاه نسبت به دانشگاه های دیگر مزیت هایی دارد که همین امر موجب شده است علاقه مندان و طرفداران خود را داشته شد. برخی از مزیت های دانشگاه پیام نور به شرح زیر میشد:

 • میزان شهریه کمتر نسبت به سایر دانشگاه ها
 • اختیاری بودن حضور کلاس های س برای دانشجویان
 • معتبر بودن مک این دانشگاه و…

پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی

توجه به مطالب گفته شده میتوان استنط کرد که تحصیل دانشگاه پیام نور برای بسیاری از افراد از جمله افراد شاغل بسیار مطلوب میشد. همچنین نکته ی دیگر این است که تحصیل هر دانشگاه و موسسه آموزش عالی نیازمند داشتن شرایط و رعایت قوانین خاصی میشد. این موضوع ره ی پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی نیز صدق میکند. لذا داوطلن ید از این قوانین و مقررات اطلاع کامل داشته شند بتوانند راحت تر برای پذیرش و ثبت نام اقدام کنند. یکی از راه هایی که میتواند به متقاضیان کمک کند استفاده از مشاوره تحصیلی میشد. داوطلن میتوانند مراجعه به مرکز مشاوره تحصیلی آویژه به پاسخ ست تمام سوالات خود حیطه ی پذیرش بدون کنکور دانشگاه پیام نور، دست یابند. ادامه ی این مقاله نیز سعی شده است اطلاعات مفیدی ره پذیرش بدون کنکور ارائه شود.

شرایط پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی

شرایط پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی یکی از موضوعات مهمی است که داوطلن سوالات مهمی ره این موضوع مواجه هستند. همانطور که میدانید لازمه ی ورود به هر دانشگاه داشتن یکسری شرایط عمومی و یکسری شرایط اختصاصی مربوط به آن دانشگاه میشد. شرایط عمومی لازم برای تحصیل رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور شامل عدم فساد اخلاقی، عدم اعتیاد به مواد مخ، اعتقاد داشتن به دین اسلام و یا یکی از ادیان پذیرفته شده قانون اساسی، نداشتن هیچگونه دشمنی نظام جمهوری اسلامی ایران و… میشد. متقاضیان تحصیل دانشگاه ها ید واجد تمام این شرایط شند. علاوه بر این موارد از دیگر شرایط پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی میتوان به داشتن مک تحصیلی مورد یید دانشگاه و سازمان سنجش اشاره کرد. این مک میتواند مک دیپلم نظام قدیم، دیپلم نظام جدید، مک پیش دانشگاهی و یا مک کاردانی شد.

ره ی افرادی که رشته های فنی و حرفه ای تحصیل کرده اند داشتن یکی از مدارک فوق برای تحصیل رشته های بدون کنکور پیام نور الزامی میشد. یکی دیگر از سوالاتی که برای داوطلن مطرح است این است که آیا میتوانند رشته های نامرتبط مک تحصیلی دیپلمشان تحصیل کنند یا خیر؟ پاسخ ید گفت بله، امکان تحصیل رشته های نامرتبط مک دیپلم برای داوطلن فراهم شده است. یکی از شرایط مهمی که ید به آن اشاره کنیم مربوط به وضعیت نظام وظیفه داوطلن مرد میشد. برای تحصیل دانشگاه پیام نور و تمام دانشگاه های کشور ارائه ی مک پایان خدمت و یا گواهی معافیت موقت و یا کارت معافیت دائم الزامی میشد.

ثبت نام پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی

ثبت نام پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی و چگونگی انجام مراحل ثبت نام از مهم ترین مراحلی است که داوطلن آن مواجه هستند. همانند سایر رشته های دانشگاهی برای قبولی رشته های بدون کنکور ید ثبت نام های اولیه صورت گیرد. اولین قدم برای ثبت نام، همزمان ثبت نام اولیه کنکور سراسری سایت سازمان سنجش میشد که طی آن داوطلب یستی تمایل خود را برای تحصیل دانشگاه پیام نور اعلام کند و نسبت به خرید کارت اعتری اقدام کند. بعد از اعلام نیج کنکور دفترچه مربوط به رشته های بدون کنکور انتشار میابد که داوطلن مطالعه دقیق آن میتوانند رشته های مورد نظر خود را انتخاب کنند. مرحله ی دیگر برای ثبت نام پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی مراجعه به سایت سازمان سنجش و تکمیل فرم های مربوطه میشد.

این فرم ها شامل اطلاعات تحصیلی داوطلب، اطلاعات شناسایی و نظام وظیفه و… میشد. بعد از تکمیل این موارد امکان انتخاب رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور برای داوطلن فراهم میاید. متقاضیان میتوانند صد رشته را انتخاب کنند. پایان مراحل کد رهگیری اختیار داوطلن قرار میگیرد که ید این کد را برای مراحل بعدی نگه دارند.


بیشتر بخوانید: مشاوره تحصیلی


رشته های پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی

رشته های پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی و اطلاع یافتن از لیست این رشته برای افرادی که میخواهند رشته های بدون کنکور ادامه تحصیل دهند، امر بسیار مهمی میشد. به طور کلی رشته های بدون کنکور دوره ی کارشناسی پیام نور برای پنج گروه آزمایشی علوم تجربی، علوم انسانی، ریاضی، هنر و زن های خارجه مطرح شده است. رشته هایی که گروه علوم تجربی ارائه شده اند شامل رشته های شیمی محض و کاربردی، زیست شناسی گیاهی، زیست شناسی سلولی و مولکولی، آمار و کاربردها، ترویج و آموزش کشاورزی پایدار و… میشند. رشته هایی همچون مهندسی کامپیوتر، مهندسی صنایع، مهندسی عمران، مهندسی راه آهن، مهندسی پزشکی، مهندسی برق، مهندسی معماری، مهندسی نفت، مهندسی مواد و بسیاری رشته های پرطرفدار دیگر از جمله رشته های مربوط به گروه آزمایشی علوم ریاضی میشند.

اگر بخواهیم برخی رشته های پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی مربوط به گروه آزمایشی علوم انسانی را نام ببریم ید به مواردی همچون جغرافیا، جامعه شناسی، ریخ، روابط عمومی، حسابداری، ادیان و عرفان، زن و ادبیات فارسی، حقوق، زن و ادبیات عربی، مشاوره و… اشاره کنیم. رشته هایی که برای گروه آزمایشی هنر و زن های خارجی ارائه شده است به ترتیب شامل: عکاسی، هنر اسلامی، ارتط تصویری، صنایع دستی، طراحی پارچه و رشته های زن و ادبیات انگلیسی، مترجمی زن انگلیسی و… میشد.

اعلام پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی

اعلام پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی موضوع دیگری است که سعی میکنیم به طرح و بررسی آن بپردازیم. پس از اتمام مراحل مربوط به ثبت نام رشته های بدون کنکور پیام نور نوبت به بررسی اطلاعات داوطلن میرسد. این بررسی از سوی سازمان سنجش و همچنین دانشگاه ها صورت میگیرد. همانطور که میدانید دوره های بدون کنکور پذیرش دانشجویان تنها بر اساس سوابق تحصیلی میشد. لذا افرادی که سوابق تحصیلی بهتری داشته شند شانس بیشتری برای قبولی دارند. بعد از اتمام بررسی ها، اعلام پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی از سوی سازمان سنجش انجام میشود. داوطلن میتوانند دست داشتن مدارک و اطلاعات ثبت نامی خود از جمله کد رهگیری، از پذیرش و یا عدم پذیرش خود دانشگاه پیام نور اطلاع یابند.

مشاوره پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی

مشاوره پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی راهی است که میتواند مسیر قبولی رشته های بدون کنکور کارشناسی پیام نور را برای داوطلن هموار تر کند. اگر شما نیز داوطلب رشته های بدون کنکور شید حتما سوالات بسیاری مواجه شده اید. چه کسانی میتوانند رشته های بدون کنکور پیام نور ادامه تحصیل دهند؟ آیا مک تحصیلی رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور معتبر است؟ چگونه میتوان بدون کنکور دانشگاه پیام نور تحصیل کرد؟ مراحل ثبت نام این رشته ها چیست؟ این موارد تعداد کمی از سوالاتی است که ذهن داوطلن را به خود مشغول کرده است. به همین خاطر استفاده از مشاوره پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی به داوطلن توصیه میشود. چرا که این مشاوره پاسخ تمام این سوالات را بر میگیرد و میتواند ابهامات داوطلن را برطرف کند.

سوالات متداول

۱٫ شرایط لازم برای تحصیل رشته های بدون کنکور پیام نور کدامند؟

داشتن مک تحصیلی دیپلم نظام جدید و یا قدیم، مک پیش دانشگاهی و یا مک کاردانی از شرایط لازم برای پذیرش رشته های بدون کنکور این دانشگاه است.

۲٫ لیست رشته های کارشناسی بدون کنکور پیام نور انسانی کدامند؟

رشته های بدون کنکور پیام نور مربوط به گروه آزمایشی علوم انسانی را نام ببریم ید به مواردی همچون جغرافیا، جامعه شناسی، ریخ، روابط عمومی، حسابداری، ادیان و عرفان، زن و ادبیات فارسی، حقوق و… اشاره کنیم.

۳٫ آیا برای داوطلن امکان تحصیل رشته های بدون کنکور نا مرتبط مک دیپلم وجود دارد؟

پاسخ ید گفت بله، امکان تحصیل رشته های نامرتبط مک دیپلم برای داوطلن فراهم شده است.

چه شرایطی برای پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی نیاز است؟

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

چه شرایطی برای پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی نیاز است؟

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۶ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۰۴:۲۳ توسط:avije موضوع: نظرات (0)

نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور چگونه است؟

۵٫۰
۰۱

ثبت نام دانشگاه پیام نور یکی از موضوعاتی است که برای بسیاری از متقاضیان این دانشگاه سوال برانگیز میشد. به طور کلی دانشگاه پیام نور به دو طریق از بین متقاضیان تحصیل این دانشگاه، دانشجو میپذیرد. این دو روش شامل پذیرش آزمون و پذیرش بدون آزمون میشد. برای قبولی رشته های آزمون شرکت کنکور و کسب رتبه ی قبولی الزامی میشد. اما گاهی برخی داوطلن موفق به قبولی کنکور سراسری نمیشوند. برای این دسته از افراد نیز راه حلی وجود دارد که ثبت نام رشته های بدون کنکور میشد. افرادی که این رشته ها پذیرفته میشوند مراحل بعد ید برای ثبت نام دانشگاه پیام نور اقدام کنند. از آن جایی که حضور کلاس های س این دانشگاه اجری نمیشد تحصیل این دانشگاه طرفداران زیادی دارد. علاوه بر این شهریه یافتی این دانشگاه به نسبت دانشگاه های دیگر کمتر میشد.

ثبت نام دانشگاه پیام نور

ادامه تحصیل دانشگاه پیام نور به مانند دانشگاه های دیگر قوانین و مقررات خاص خود را دارد. افرادی که تمایل دارند این دانشگاه تحصیل کنند ضمن آگاهی از این قوانین ید واجد تمامی شرایط هم شند. اگر بخواهیم برخی از این شرایط مربوط به ثبت نام پیام نور را مطرح کنیم ید به ارائه ی مک تحصیلی معتبر اشاره کنیم. این مدارک شامل موارد زیر میشد:

 • مک دیپلم نظام جدید
 • مک دیپلم نظام قدیم
 • مک کاردانی
 • مک پیش دانشگاهی

افراد دارای این مدارک، میتوانند برای ثبت نام این دانشگاه اقدام کنند. البته شرایط و ضوابط متعدد دیگری برای ثبت نام وجود دارد که داوطلن عزیز میتوانند بهره گیری از مشاوره تحصیلی از آنها اطلاع یابند. مرکز مشاوره تلفنی تحصیلی آویژه میتواند شما عزیزان را این مسیر همراهی کند. ادامه این مقاله نیز به بررسی روند ثبت نام این دانشگاه میپردازیم.

ریخ ثبت نام دانشگاه پیام نور

ریخ ثبت نام دانشگاه پیام نور یکی از موضوعات مهمی است که داوطلن آن مواجه هستند. فردی که میخواهد دانشگاه پیام نور تحصیل کند ید چند مرحله ثبت نام انجام دهد. مرحله ی اول ثبت نام اولیه صورت میگیرد که این مرحله همزمان ثبت نام کنکور سراسری و از طریق سایت سازمان سنجش کشور انجام میگیرد. واقع داوطلن خرید کارت اعتری مربوط به دانشگاه پیام نور، تمایل خود را برای تحصیل این دانشگاه اعلام میکنند. مراحل بعد برگزاری کنکور و اعلام نیج اولیه، مرحله ی بعدی ثبت نام که همان انتخاب رشته است آغاز میشود. این مورد نیز ریخ ثبت نام دانشگاه پیام نور تقری همزمان ثبت نام دیگر دانشگاه ها میشد.

افرادی که کنکور سراسری پذیرفته شده اند و میخواهند رشته های آزمون این دانشگاه تحصیل کنند و یا میخواهند رشته های بدون کنکور این دانشگاه پذیرش بگیرند، یستی به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند و اطلاعات مورد نیاز و همچنین کد رشته های مورد نظر خود را وارد کنند. چنانچه داوطلب یکی از رشته های دانشگاه پیام نور پذیرفته شود ید برای ثبت نام حضوری اقدام کند.

مدارک ثبت نام دانشگاه پیام نور

مدارک ثبت نام دانشگاه پیام نور از مهم ترین نکاتی است که داوطلن زمان ثبت نام ید نظر داشته شند. داوطلبی که مراحل مختلف را رسیدن به مرحله ی ثبت نام پشت سر میگذارد حال این سوال مواجه میشود که برای ثبت نام ید چه مدارکی را آماده کنم؟ این مدارک معمولا شامل مدارک شناسایی و مدارک تحصیلی داوطلن میشد. لازم به ذکر است که ره رشته های بدون آزمون پذیرش داوطلن بر اساس سوابق تحصیلی میشد، لذا رعایت دقت و صداقت ارائه ی این مدارک الزامی میشد. اصل و یا گواهی مک تحصیلی دیپلم نظام جدید و یا نظام قدیم، مک کاردانی، مک پیش دانشگاهی از جمله ی این مدارک میشند. سایر مدارک ثبت نام دانشگاه پیام نور شامل گواهی معافیت موقت یا دائم سرزی یا کارت پایان خدمت سرزی برای آقایان، اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه، چند قطعه عکس و… میشد.

نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور

نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور و مراحل اقدام برای ثبت نام این دانشگاه کدام است؟ این سوالی است که متقاضیان ادامه تحصیل دانشگاه پیام نور حداقل یک ر آن مواجه شده اند. به همین دلیل اینجا مختصرا به شرح این موضوع میپردازیم. همزمان آغاز ثبت نام برای کنکور سراسری ثبت نام برای رشته های بدون کنکور و کنکور دانشگاه پیام نور نیز آغاز میشود. داوطلن میتوانند خواست خود برای تحصیل این دانشگاه را زمان ثبت نام سایت سازمان سنجش به ثبت برسانند. که لازمه ی این کار خرید کارت اعتری میشد. مرحله ی بعدی ثبت نام اعلام نیج اولیه کنکور و آغاز انتخاب رشته شروع میشود. طی این مرحله داوطلن ید دفترچه انتخاب رشته را یافت کنند و مطالعه ی دقیق آن لیست رشته های مورد نظر خود را استخراج کنند.

داوطلن نهایت مراجعه به سایت سازمان سنجش اطلاعات شناسایی و تحصیلی و کد رشته های مورد نظر خود را این سامانه به ثبت میرسانند. آخرین نکته ره ی نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور مربوط به زمان اعلام نیج نهایی کنکور میشد که داوطلن صورت قبولی ید برای ثبت نام حضوری و ارائه ی مدارک به دانشگاه اقدام کنند.


بیشتر بخوانید: مشاوره تحصیلی


شهریه ثبت نام دانشگاه پیام نور

شهریه ثبت نام دانشگاه پیام نور یکی از مهم ترین دغدغه های متقاضیان این دانشگاه میشد. افرادی که میخواهند برای ادامه ی تحصیل دانشگاه پیام نور اقدام کنند ید تمام شرایط خود را مورد بررسی قرار دهند. توانایی مالی برای پرداخت شهریه یکی از پارامترهایی است که هر داوطلب ید نظر بگیرد. اما نکته ی امیدوار کننده این مورد این است که شهریه این دانشگاه به نسبت سایر دانشگاه ها کمتر است. نکته ی دیگری که ره ی شهریه ثبت نام دانشگاه پیام نور وجود دارد این است که شهریه ای که برای رشته های بدون کنکور و رشته های کنکور نظر گرفته شده است یکسان است. شهریه یافتی این دانشگاه به دو بخش شهریه ی ثابت و شهریه ی متغیر تقسیم شده است.

مقدار شهریه ثابت برای تمام رشته ها یکسان است و مبلغی حدود ۱۷۳۰۰۰تومان میشد. حالیکه میزان شهریه برای هر یک از گروه های علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی و… متفاوت میشد. این دانشگاه برای هر یک واحد از وس تخصصی و عملی و… نیز شهریه ای را قرار داده است. مثلا شهریه هر واحد وس نظری سال جاری ۱۹۰۰۰ تومان است. به طور کلی میزان شهریه ی یک ترم این دانشگاه حدودا مبلغی بین ۸۰۰ هزار تومان یک میلیون پانصد هزار تومان میشد که مقایسه هزینه های سایر دانشگاه ها برای داوطلن متناسب تر میشد. همانطور که گفته شد این مبلغ به عوامل مختلفی همچون تعداد واحد سی، نوع واحد های سی و رشته ی تحصیلی افراد بستگی دارد.


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


مشاوره ثبت نام دانشگاه پیام نور

مشاوره ثبت نام دانشگاه پیام نور یکی از گزینه هایی است که میتواند به داوطلن ورود به دانشگاه های پیام نور کشور کمک کند. داوطلنی که اطلاعات دقیق از ضوابط و شرایط این دانشگاه ندارند، میتوانند استفاده از مشاوره بسیاری از ابهامات و سوالات خود را این زمینه برطرف کنند. مدارک تحصیلی مورد نیاز برای ادامه تحصیل دانشگاه پیام نور کدام است؟ راه و روش ثبت نام رشته های آزمون و بدون آزمون دانشگاه پیام نور چیست؟ شرایط و قوانین دانشگاه پیام نور برای پذیرش دانشجو کدام است؟ این ها همه از جمله سوالاتی است که داوطلن و علاقه مندان به تحصیل این دانشگاه آنها روبه رو هستند. مراکز مشاوره تحصیلی بسیاری آماده ی ارائه ی خدماتی به داوطلن عزیز میشند که میتواند تمام این موارد را برگیرد و پاسخگوی تمام این سوالات و ابهامات شد.

سوالات متداول

۱٫ ثبت نام دانشگاه پیام نور چگونه صورت میگیرد؟

داوطلن میتوانند خرید کارت اعتری تمایل خود را برای تحصیل این دانشگاه ثبت کنند و بعد اعلام نیج اولیه کنکور رشته مورد نظر خود را انتخاب کنند. صورت پذیرش داوطلب ید برای ثبت نام حضوری به دانشگاه مراجعه کند.

۲٫ مدارک مورد نیاز برای ثبت نام دانشگاه پیام نور کدامند؟

اصل و یا گواهی مک تحصیلی دیپلم نظام جدید و یا نظام قدیم، مک کاردانی، مک پیش دانشگاهی، گواهی معافیت موقت یا دائم سرزی یا کارت پایان خدمت سرزی برای آقایان، اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه و… از جمله این مدارک میشد.

۳٫ شهریه دانشگاه پیام نور تقری چق میشد؟

به طور کلی میزان شهریه ی یک ترم این دانشگاه حدودا مبلغی بین ۸۰۰ هزار تومان یک میلیون پانصد هزار تومان میشد که مقایسه هزینه های سایر دانشگاه ها برای داوطلن متناسب تر میشد.

نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور چگونه است؟

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور چگونه است؟

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۶ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۴۴:۱۱ توسط:avije موضوع: نظرات (0)

آشنایی با رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور

۵٫۰
۰۱

رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور از جمله رشته هایی است که طرفداران خاص خود را دارد. از آن جایی که پذیرش دانشگاه پیام نور نسبت به قبولی دانشگاه های دولتی راحت تر است یکی از هدف های بسیاری از داوطلن کنکور کارشناسی ارشد میشد. چرا که این دانشگاه مزیت های بسیاری دارد که عث شده از محبوبیت لایی بین داوطلن برخوردار شود. برخی از این مزایا به شرح زیر میشد:

 • معتبر بودن مک تحصیلی این دانشگاه
 • هزینه تحصیل و شهریه کمتر نسبت به سایر دانشگاه ها
 • امکان تحصیل غیر حضوری و…

علاوه بر نکات ارائه شده لا امکان تحصیل رشته های فنی و مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور بدون شرکت کنکور کارشناسی ارشد فراهم شده است. به این ترتیب این دانشگاه مقطع کارشناسی ارشد نیز مانند مقطع کارشناسی دو دسته رشته ی آزمون و بدون آزمون ارائه میدهد. ممکن است که داوطلن سوالات متعددی ره ی لیست این رشته، چگونگی ثبت نام دانشگاه های پیام نور و… مواجه شند. همچنین این دانشگاه به مانند سایر دانشگاه ها شرایط و ضوابطی را برای پذیرش دانشجو دارد که داوطلن ید از این موارد اطلاع یابند.

رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور

یکی از راه هایی که داوطلن میتوانند به پاسخ سوالات و ابهامات خود این ره دست یابند، استفاده از مشاوره تحصیلی است. خوشبخنه حال حاضر دستیابی به مشاوره های تحصیلی کار راحتی است به شکلی که حتی امکان مشاوره تلفنی تحصیلی نیز وجود دارد. ما نیز اینجا سعی داریم به بررسی موضوعات مهم و کاربردی مربوط به رشته ها ی مهندسی و دانشگاه های پیام نور ارائه دهنده ی این رشته ها بپردازیم.


بیشتر بخوانید: مشاوره تحصیلی


دانشگاه های رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور

دانشگاه های رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور به دو طریق از بین متقاضیان این رشته ها ثبت نام به عمل میاورد. این دو روش شامل پذیرش رشته های فنی و مهندسی به شکل فراگیر یا بدون آزمون و یا پذیرش رشته های آزمون میشند. همانطور که میدانید دانشگاه پیام نور از جمله دانشگاه هایی است که و اسن ها و شهرسن های مختلف واحد هایی را دایر کرده است. به همین دلیل امکان تحصیل نزدیکی محل زندگی برای اکثر داوطلن فراهم شده است. اما نکته ی قابل توجه این مورد این است که همه ی دانشگاه ها رشته های فنی مهندسی را مقطع کارشناسی ارشد ارائه نمیدهند و این موضوع کمی کار را برای داوطلن سخت تر کرده است.

مثلا ممکن است واحد دانشگاهی محل زندگی شما رشته ی مورد علاقه شما را نداشته شد و مجبور به تحصیل دانشگاه ها ی دورتر شوید. اما مزیت دانشگاه های پیام نور که عدم اجر به حضور دانشجویان کلاس است، میتواند اینجا بسیار کمک کننده شد. برخی از دانشگاه های رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور به شرح زیر است: دانشگاه پیام نور واحد تهران، دانشگاه پیام نور مرکز شیراز، دانشگاه مرکز اصفهان، دانشگاه مرکز هرمزگان، دانشگاه مرکز مشهد، دانشگاه مرکز کرج، دانشگاه واحد ری و بسیاری موارد دیگر که بر اساس نیاز سالانه شهر و اسن محل خود از بین داوطلن و علاقه مندان دانشجو میپذیرند.

شهرهای رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور

شهرهای رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور از مهم ترین موضوعات پیش روی داوطلن این رشته ها میشد. همانطور که میدانید تحصیل دانشگاه های پیام نور رایگان نیست و دانشجویان ید شهریه ی تحصیل این دانشگاه را بپردازند. نکته ای که ره ی شهرهای رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور وجود دارد این است که هر دانشگاه تنها تعدادی از رشته ها را ارائه میدهد. حال تصور کنید فردی یکی از رشته های مهندسی دانشگاه پیام نور دور از محل زندگی خود پذیرفته شده است این صورت هزینه های تحصیل دانشجویان چند برابر خواهد شد و به همین دلیل داوطلن ید زمان ثبت نام و انتخاب شهر نهایت دقت را داشته شند. برخی از دانشگاه های پیام نور شهرهایی همچون تهران، اصفهان، خوزسن، همدان و… مواردی هستند که رشته های فنی مهندسی را ارائه میدهند.

ثبت نام رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور

ثبت نام رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور همزمان آغاز ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت علوم آغاز میشود. البته این ثبت نام برای رشته های آزمون این دوره ها میشد. برای این منظور داوطلن ید دفترچه ثبت نام را مطالعه کنند و مدارک مورد نیاز را آماده کنند. پس از این مرحله داوطلب ید برای ثبت نام اینترنتی به سایت سازمان سنجش مراجعه کند. این سایت ثبت مدارک و اطلاعات شناسایی و تحصیلی یک کد رهگیری اختیار داوطلب قرار میگیرد که مراحل بعدی مورد نیاز است. بعد از برگزاری کنکور و اعلام نیج نهایی افراد پذیرفته شده میتوانند برای ثبت نام حضوری به دانشگاه مراجعه کنند.

علاوه بر این دانشگاه پیام نور مقطع ارشد رشته هایی را تحت عنوان رشته های بدون کنکور و یا فراگیر معرفی میکند که این رشته ها کار را برای داوطلن این دانشگاه راحت تر کرده است.

ثبت نام این رشته ها نیز ضوابط خاص خود را دارد. داوطلن میتوانند برای ثبت نام این رشته ها ی فراگیر نیز به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند. نکته ای که این مورد وجود دارد این است که لازمه ی پذیرش رشته های فنی مهندسی بدون آزمون کارشناسی ارشد پیام نور شرکت آزمون فراگیر و کسب نمره ی قبولی میشد. به این ترتیب داوطلن میتوانند ثبت نام رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور شانس خود را برای پذیرش این دانشگاه بسنجند.


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


ظرفیت رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور

ظرفیت رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله این موراد میتوان به نیاز سالانه شهر ها و اسن های کشور به نیروی متخصص زمینه های فنی و مهندسی اشاره کرد. دانشگاه ها نیز بررسی این موارد تعداد ظرفیت های خود را برای هر رشته به سازمان سنجش ارائه میدهند. سازمان سنجش نیز این ظرفیت ها را اختیار داوطلن قرار میدهد. داوطلن رشته های فنی پیام نور ید زمان انتخاب رشته ی خود ظرفیت رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور را نظر بگیرند. چرا که صد لایی از احتمال قبولی داوطلن به این ظرفیت ها بستگی دارد. لازم به ذکر است که ظرفیت هر رشته نیز رشته های دیگر متفاوت است. بنابراین نظر گرفتن همه ی این موراد زمان انتخاب رشته الزامی است.


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


لیست رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور

لیست رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور و چگونگی اطلاع از این لیست یکی از سوالات پر تکراری است که داوطلن این رشته ها آن مواجه هستند که ما اینجا به شرح و بررسی این مورد میپردازیم. سازمان سنجش هر ساله لیستی از رشته های بدون کنکور و کنکور ارشد پیام نور منتشر میکند. بعضی از رشته هایی که لیست رشته های فنی آزمون کارشناسی ارشد قرار دارند شامل رشته هایی همچون:

 • مهندسی برق
 • مهندسی مکانیک
 • مهندسی معماری
 • مهندسی صنایع
 • مهندسی پزشکی
 • مهندسی مواد و ملوژِی
 • مهندسی عمران
 • مهندسی شیمی
 • مهندسی نفت
 • مهندسی کامپیوتر و…

علاوه بر این موارد داوطلن میتوانند شرکت آزمون فراگیر شانس خود را برای پذیرش رشته های بدون کنکور فنی و مهندسی کارشناسی ارشد امتحان کنند. برخی از مواردی که لیست رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور مربوط به آزمون فراگیر قرار میگیرند شامل مهندسی برق، مهندسی شیمی، مهندسی صنایع گرایش بهینه سازی سیستم ها، مهندسی صنایع گرایش سیستم های کلان، مهندسی عمران، مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افراز، مهندسی فناوری اطلاعات، مهندسی مکانیک و… میشند.

سوالات متداول

۱٫ لیست رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور کدامند؟

این لیست شامل رشته هایی همچون: مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی معماری، مهندسی صنایع، مهندسی مواد و ملوژِی، مهندسی عمران، مهندسی شیمی، مهندسی نفت، مهندسی کامپیوتر و… میشد.

۲٫ ظرفیت رشته های فنی مهندسی دانشگاه پیام نور مقطع ارشد چگونه ایست؟

ظرفیت رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله این موراد میتوان به نیاز سالانه شهر ها و اسن های کشور به نیروی متخصص زمینه های فنی و مهندسی اشاره کرد.

۳٫ ثبت نام رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور چگونه است؟

ثبت نام داوطلن این رشته ها به دو شکل فراگیر و از طریق کنکور ارشد انجام میشود.

آشنایی رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

آشنایی رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۶ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۴۳:۴۶ توسط:avije موضوع: نظرات (0)