مرکز مشاوره آویژه مرکز مشاوره آویژه .

مرکز مشاوره آویژه

با رشته های فنی مهندسی دانشگاه پیام نور آشنا شوید

۵٫۰
۰۱

رشته های فنی مهندسی پیام نور از پر طرفدارترین رشته های ارائه شده این دانشگاه هستند. تعداد زیادی از داوطلن کنکور به دنل قبولی رشته های مهندسی هستند. صورتیکه داوطلن موفق به پذیرش کنکور و دانشگاه های دولتی نشوند، دانشگاه پیام نور گزینه ی مناسبی است زیرا پذیرش دانشجو این دانشگاه راحت تر است. به طور کلی این دانشگاه دو دسته رشته را ارائه میدهد. شامل رشته هایی که پذیرش آن ها از طریق کنکور سراسری انجام میشود و رشته هایی که قبولی آن ها نیازی به شرکت کنکور ندارد و اصطلاحا رشته های بدون آزمون تلقی میشوند. این موضوع ره ی رشته های فنی و مهندسی نیز صدق میکند. توجه به اینکه تنوع رشته ها به خصوص رشته های فنی و مهندسی این دانشگاه زیاد است لذا افراد میتوانند به راحتی رشته های مورد علاقه خود پذیرش شوند.

رشته های فنی مهندسی پیام نور

سوالی که اینجا برای اغلب داوطلن مطرح است مربوط به اعتر مک تحصیلی این دانشگاه است. پاسخ به چنین سوالاتی ید گفت که این دانشگاه یکی از معتبر ترین دانشگاه های کشور میشد و هیچ نگرانی این مورد وجود ندارد. یکی از مزیت هایی که دانشگاه پیام نور به نسبت دیگر دانشگاه ها دارد مربوط به میزان شهریه یافتی این دانشگاه است که نسبت به سایر دانشگاه ها بسیار کمتر و معقول تر است. برخی سوالاتی که برای داوطلن مطرح میشود اغلب ره ی لیست مربوط به رشته های فنی مهندسی پیام نور، شهر ها و دانشگاه های ارائه دهنده ی این رشته ها میشد که داوطلن میتوانند بهره گیری از مشاوره تحصیلی به پاسخ مناسب و ست برای این سوالات دست یابند. همچنین ما ادامه ی این مقاله سعی میکنیم به دقت این موضوعات را مورد بررسی قرار دهیم.


بیشتر بخوانید: مشاوره تحصیلی


دانشگاه های رشته های فنی مهندسی پیام نور

دانشگاه های رشته های فنی مهندسی پیام نور برای متقاضیان تحصیل این دانشگاه موضوع بسیار مهمی است. چرا که محل تحصیل یکی از پارامتر هایی است که داوطلن همواره نظر میگیرند. لذا زمانی که داوطلب رشته ی مورد نظر خود را مشخص کند بهتر است به دنل بهترین و نزدیک ترین دانشگاه پیام نور به محل زندگیش بگردد. این صورت از هزینه های اضافی مانند هزینه خوابگاه و رفت و آمد و… جلوگیری میشود. توجه به اینکه واحد های دانشگاهی پیام نور هر شهر و حتی شهرسنی حال فعالیت میشند این موضوع برای داوطلن راحت تر شده است و داوطلب میتواند از بین تعداد زیادی از دانشگاه های رشته های فنی مهندسی پیام نور بهترین و متناسب ترین گزینه را انتخاب کند.

به طور کلی هر اسنی یک واحد دانشگاهی پیام نور وجود دارد. همچنین اغلب شهرسن ها نیز دانشگاه پیام نور دایر است. این دانشگاه ها متناسب رشته هایی که ارائه میدهند دانشجو میپذیرند. اگر بخواهیم برخی از این دانشگاه ها را که رشته های فنی و مهندسی را ارائه میدهند، نام ببریم ید به مواردی همچون دانشگاه پیام نور واحد یزد، دانشگاه پیام نور واحد همدان، دانشگاه پیام نور اردبیل واحد پارس آد، دانشگاه پیام نور اصفهان واحد اصفهان، پیام نور اصفهان واحد زرین شهر، پیام نور اصفهان واحد سمیرم، دانشگاه پیام نور اسن خوزسن مرکز اهواز و بسیاری موارد دیگر اشاره کنیم.

شهرهای رشته های فنی مهندسی پیام نور

شهرهای رشته های فنی مهندسی پیام نور موضوعی است که مورد توجه داوطلن میشد. چرا که اغلب داوطلن سعی میکنند شهر محل زندگی خود را برای تحصیل انتخاب کنند. نکته ی قابل توجه ره ی شهرهای رشته های فنی مهندسی پیام نور این است که این دانشگاه اکثر شهر ها و شهرسن های کشور واحد هایی را دایر کرده است که هر ساله تعداد زیادی از داوطلن این مراکز تحصیل میکنند. برخی از شهرهایی که رشته های فنی مهندسی را ارائه میدهند شامل دانشگاه پیام نور اسن بوشهر واحد های بن گناوه، جم، بند دیلم و… دانشگاه پیام نور تهران واحد ورامین، دماوند، پرند و بسیاری شهر های دیگر میشند.


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


ثبت نام رشته های فنی مهندسی پیام نور

ثبت نام رشته های فنی مهندسی پیام نور مرحله ی مهمی است که داوطلن این رشته ها آن مواجه هستند. به طور کلی ثبت نام رشته های پیام نور از چند مرحله ی مختلف تشکیل شده است که به شرح و بررسی این مراحل میپردازیم. مرحله ی اول که همزمان آغاز ثبت نام کنکور سایت سازمان سنجش میشد داوطلن ید خواست خود را برای تحصیل دانشگاه های پیام نور به ثبت برسانند. این مرحله خرید کارت اعتری انجام میشود. بعد از پایان این مرحله و برگزاری و اعلام نیج کنکور، نیج مربوط به افراد مجاز به انتخاب رشته دانشگاه های پیام نور نیز اعلام میگردد. البته جای هیچ نگرانی نیست چرا که افرادی که مجاز به انتخاب رشته نشوند میتوانند از بین رشته های بدون کنکور این دانشگاه انتخاب رشته کنند. برای این کار نیز مراجعه به سایت سازمان سنجش الزامی است.

داوطلن رشته های فنی مهندسی

داوطلن رشته های فنی مهندسی ید مراجعه به سایت سازمان سنجش اطلاعاتی مثل شماره شناسنامه، آس، معدل دوره متوسطه و یا دوره ی کاردانی و… را ارائه دهند. علاوه بر این داوطلب ید کد مربوط به رشته و دانشگاه پیام نور مورد نظر خود را که از دفترچه انتخاب رشته استخراج کرده است سایت سازمان سنجش به ثبت برسانند. سازمان سنجش و آموزش کشور و دانشگاه های مربوطه بررسی مدارک و سوابق تحصیلی افراد نتیجه گیری نهایی را برای پذیرش و یا عدم پذیرش داوطلب انجام میدهند. مرحله ی دیگر مربوط به ثبت نام رشته های فنی مهندسی پیام نور زمانی آغاز میشود که نیج نهایی اعلام شده شد. این مرحله داوطلن ید مدارک خواستی دانشگاه را که عمد شامل مک تحصیلی دوره متوسطه، مک معافیت و یا پایان خدمت سرزی و… میشد به دانشگاه ارائه دهند و ثبت نام نهایی خود را انجام دهند.


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


ظرفیت رشته های فنی مهندسی پیام نور

ظرفیت رشته های فنی مهندسی پیام نور از موضوعاتی است که داوطلن ید نظر داشته شند. چرا که یکی از مهم ترین پارامتر هایی که بر روی قبولی داوطلن رشته های فنی و مهندسی پیام نور اثر میگذارد همین ظرفیت ها میشد. هر دانشگاهی توجه به نیاز سالانه خود و همچنین امکانات و تجهیزات خود از بین داوطلن، دانشجو میپذیرد. ره ی ظرفیت رشته های فنی مهندسی پیام نور نیز محدودیت هایی وجود دارد. دانشگاه ها توجه به امکاناتی که اختیار دارند این ظرفیت ها را مشخص میکنند. لذا وقتی فردی اقدام به انتخاب رشته و دانشگاه میکند ید ظرفیت هر رشته را نیز نظر بگیرد. به طور کلی احتمال قبولی داوطلن رشته های ظرفیت های لاتر، بیشتر است. پس میتوان چنین نتیجه گرفت که ظرفیت پذیرش برای هر رشته و واحد دانشگاهی رشته های دیگر فنی و مهندسی فرق میکند.


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


لیست رشته های فنی مهندسی پیام نور

لیست رشته های فنی مهندسی پیام نور توسط هر دانشگاه به سازمان سنجش اعلام میگردد و این دانشگاه نیز این لیست را قالب دفترچه انتخاب رشته اختیار داوطلن قرار میدهد. این لیست برای رشته های بدون کنکور و کنکور کمی متفاوت است. داوطلن میتوانند توجه به علایق و نکات مورد نظر خود از بین این لیست انتخاب رشته کنند. به دلیل اهمیت این موضوع ادامه به بررسی رشته هایی که این لیست قرار دارند، میپردازیم. از مهم ترین رشته هایی که لیست رشته های فنی مهندسی پیام نور مربوط به رشته های بدون آزمون به چشم میخورد میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • علوم کامپیوتر
 • مهندسی برق
 • مهندسی صنایع
 • مهندسی کامپیوتر
 • مهندسی معماری
 • مهندسی عمران
 • فیزیک
 • علوم و مهندسی آب
 • ریاضیات و کاربردها
 • مهندسی مکانیک
 • آمار
 • مهندسی شیمی
 • مهندسی شهرسازی
 • مهندسی مواد و ملوژِی
 • مهندسی مدیریت پروژه و…

لازم به تذکر است که این رشته ها همه ی دانشگاه های پیام نور ارائه نمیشوند و هر دانشگاه تنها برخی از این رشته ها را لیست رشته های خود دارد. داوطلن ید به فراخور وضعیت خود و رشته ی مورد علاقه ی خود بهترین دانشگاه را انتخاب کنند. علاوه بر این موارد رشته هایی که لیست رشته های آزمون قرار دارند شامل، مهندسی پزشکی، مهندسی اپتیک و لیزر، مهندسی نقشه کشی، مهندسی نفت، مهندسی پلیمر و… میشد.

داوطلن میتوانند بهره گیری از خدمات مراکز مشاوره تحصیلی ابهامات خود ره ی لیست رشته ها را رفع کنند. مرکز مشاوره تحصیلی آویژه نیز میتواند شما را این راهی همراهی کند و خدمات متنوعی حیطه ی رشته های فنی و مهندسی پیام نور به شما عزیزان ارائه دهد.

سوالات متداول

۱٫ پذیرش رشته های فنی مهندسی پیام نور چگونه است؟

پذیرش این رشته ها به دو شکل است. شامل رشته هایی که پذیرش آن ها از طریق کنکور انجام میشود و رشته هایی که قبولی آن ها نیازی به شرکت کنکور ندارد و اصطلاحا رشته های بدون آزمون تلقی میشوند.

۲٫ لیست رشته های فنی مهندسی پیام نور کدام است؟

علوم کامپیوتر، مهندسی برق، مهندسی صنایع، مهندسی کامپیوتر، مهندسی معماری، مهندسی عمران، فیزیک، علوم و مهندسی آب، ریاضیات و کاربردها، مهندسی مکانیک، آمار، مهندسی شیمی از جمله این رشته ها هستند.

۳٫ دانشگاه های رشته های فنی مهندسی پیام نور کدامند؟

به طور کلی هر اسنی یک واحد دانشگاهی پیام نور وجود دارد. همچنین اغلب شهرسن ها نیز دانشگاه پیام نور دایر است. این دانشگاه ها متناسب رشته هایی که ارائه میدهند دانشجو میپذیرند.

رشته های فنی مهندسی دانشگاه پیام نور آشنا شوید

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

رشته های فنی مهندسی دانشگاه پیام نور آشنا شوید

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۶ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۲۳:۵۱ توسط:avije موضوع: نظرات (0)

تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری

۵٫۰
۰۱

تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری راه جبرانی است برای افرادی که انتخاب رشته دانشگاه سراسری موفق به پذیرش هیچ رشته محلی نشده اند و یا از رشته و دانشگاهی که آن قبول شده اند رضایت ندارند که البته این حالت برای افرادی که مشاوره تحصیلی داشته اند کمتر پیش خواهد آمد.

به طور کل هر سال پس از پایان مهلت ثبت نام دانشگاه سراسری تعدادی صندلی خالی برخی از رشته ها قی میماند که میتواند دلایل مختلفی داشته شد برای مثال هنگامی که یک داوطلب هم کنکور سراسری و هم کنکور آزاد شرکت میکند و نهایت دانشگاه آزاد ثبت نام میکند یک صندلی دانشگاه سراسری خالی خواهد ماند. هم چنین مواردی مانند عدم ثبت نام دانشجو پذیرش شده، انصراف دانشجوها و… عث میشود که تعداد دانشجویان برخی از رشته ها نسبت به ظرفیت موجود کمتر شد که این امر منجر به ارائه خواست تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری به سازمان سنجش خواهد شد. میتوانید برای کسب اطلاعات جامع تر و دقیق تر خصوص تکمیل ظرفیت مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید.

مشاوره تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری

مشاوره تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری مسئله ای میشد که اهمیت آن از متقاضیان ورود به دانشگاه های سراسری چه مقطع کارشناسی و چه کارشناسی ارشد پوشیده نیست چراکه تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری آخرین فرصت برای متقاضیان است بتوانند رشته ای که به آن علاقه دارند یا رشته بهتری نسبت به آنچه که پذیرش شده اند تحصیل کنند. از آنجایی که ظرفیت رشته های ارائه شده تکمیل ظرفیت کمتر از کنکور اولیه میشد و حداکثر حق انتخاب رشته ها نیز کمتر از انتخاب رشته کنکور اصلی میشد از این رو نیاز است که کمک مشاوره تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری شانس خود را برای پذیرش رشته مورد نظر افزایش دهیم.

مشاوره نظر گرفتن تراز و رتبه شما و شرایط رشته ها و دانشگاه های موجود کمک خواهد کرد به گونه ای انتخاب رشته خود را اولویت بندی کنیم که حتی اگر رشته مورد نظر خود پذیرش نشدیم بتوانیم بهترین رشته ممکن پذیرش شویم. نکته مهمی که این ره وجود دارد این است که اگر انتخاب رشته تکمیل ظرفیت موفق عمل نکنید و رشته ای پایین تر از رشته ای که کنکور اولیه پذیرش شده قبول شوید دیگر حق زگشت به رشته اولیه خود را ندارید.


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


مشاوره تلفنی تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری

مشاوره تلفنی تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری خدمتی از طرف برخی از مراکز مشاوره تحصیلی میشد امکان انتخاب رشته بهتر و اصولی تر برای تمامی متقاضیان وجود داشته شد. از آنجایی که ممکن است مشاوره تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری به صورت حضوری برای برخی از داوطلن مقدور نشد از این رو مشاوره تلفنی تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری کمک خواهد کرد که داوطلن صرف حداقل وقت، انرژی و هزینه بتوانند آگاهی بیشتری مسیر انتخاب رشته خود قدم بردارند.

قابل انکار نیست که حساسیت آزمون تکمیل ظرفیت نسبت به مرحله اولیه بیشتر میشد و کسانی که ثبت نام تکمیل ظرفیت شرکت کرده‌اند به عنوان آخرین فرصت برای آنها بسیار مهمتر از انتخاب رشته اولیه است. پس لازم است متقاضیان حداقل بهره مندی از مشاوره تلفنی تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری انتخاب رشته اصولی تری را انجام دهند شانس خود را برای پذیرش رشته مورد نظر افزایش دهند. داوطلن میتوانند شماره پاسخگویی مشاوره تحصیلی را از طریق مراجعه به سایت مرکز مورد نظر به دست آورند.


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری

ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری برای افرادی امکان پذیر است که کنکور اصلی دانشگاه سراسری مجاز به انتخاب رشته شده شند. صورت برگزاری آزمون تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری ثبت نام آن کاملاً اینترنتی میشد به این صورت که داوطلن می توانند مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org و رفتن به قسمت ثبت نام تکمیل ظرفیت، مراحل ثبت نام خود را سپری کنند. داوطلن ید ابتدا لیست رشته های معرفی شده را مشاهده کنند و از میان آنها رشته های مورد علاقه خود را فهرست ثبت نام ج کنند. ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری بر خلاف ثبت نام اولیه، هزینه ای برای متقاضیان بر ندارد و کلیه افراد مجاز به انتخاب رشته می توانند به صورت رایگان و از طریق سایت مربوطه ثبت نام خود را انجام دهند.

زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری

زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری را نمیتوان به طور دقیق اعلام کرد چراکه هر ساله دچار نوسان است. از آنجایی که وزارت علوم مصوبه سال قبل، تکمیل ظرفیت را برای تمام دانشگاه های سراسری و آزاد لغو کرد و کنون نیز مصوبه جدیدی را مورد برقراری مجدد طرح تکمیل ظرفیت ارائه نداده است از این رو نمیتوان زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری را به صورت یک ریخ مشخص عنوان کرد. اما به طور معمول ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری دو الی سه هفته پس از اعلام نیج نهایی کنکور سراسری و پایان مهلت ثبت نام دانشگاه ها میشد. چراکه ابتدا ید مشخص شود که بعد از ثبت نام دانشجویان چه تعداد صندلی خالی دانشگاه ها وجود دارد و پس از معرفی رشته های دارای ظرفیت از طرف واحدهای دانشگاهی، سازمان سنجش و پذیرش دفترچه تکمیل ظرفیت را ارائه میدهد.

قبولی تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری

قبولی تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری این امکان را ایجاد میکند افرادی که نتوانسته اند رشته و دانشگاه مناسبی پذیرش شوند شانس خود را دوره امتحان کنند. گاه رشته هایی تکمیل ظرفیت وجود دارند که بسیار از رشته پذیرش شده دانشجو بهتر هستند و فرد به راحتی میتواند این رشته ها پذیرش شود. چرا که ثبت نام تکمیل ظرفیت همزمان اوایل شروع ترم مهر ماه میشد و بسیاری از افراد هیجان آغاز دانشگاه به آزمون تکمیل ظرفیت فکر نمیکنند.

قبولی تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری برای افرادی که حال تحصیل میشند به این صورت است که برای ثبت نام حتما ید از دانشگاه حال تحصیل انصراف داده شند. به طور کلی زمینه تحصیلی مشاوره و برنامه ریزی دو اصل احتمال موفقیت هستند که مسئله تکمیل ظرفیت نیز از این قضیه مستثنا نمیشد. یک مشاوره تحصیلی داشتن سال ها تجربه به ستی میتواند پیش بینی کند که احتمال پذیرش شما چه رشته و دانشگاهی بیشتر است. پس این راس استفاده از مشاوره تکمیل ظرفیت چه به صورت حضوری چه به صورت تلفنی بسیار موثر خواهد بود.

اعلام نیج تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری

اعلام نیج تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری همانند زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری همیشه نوساناتی همراه بوده است. از این رو صورت برگزاری مجدد طرح تکمیل ظرفیت، داوطلن میتوانند از طریق مراکز مشاوره تحصیلی یا مراجعه به سایت سازمان سنجش آخرین اخر را مورد زمان ثبت نام، دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری و زمان اعلام نیج کسب کنند. به طور میانگین ده روز پس از پایان یافتن ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری نیج آن اعلام میشود.

داوطلن میتوانند پس از اعلام نیج تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری از طرف سازمان، به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند سپس منو بر روی گزینه تکمیل ظرفیت کلیک کنند و قسمت اعلام نیج وارد کردن کد پیگیری خود قسمت مربوطه به اطلاعت مربوط به ثبت نام دسترسی پیدا کنند. معمولا اکثر داوطلنی که آزمون تکمیل ظرفیت پذیرش شده اند ورودی بهمن ماه میشند اما این حال برخی از دانشگاه ها نیز ممکن است آمادگی پذیرش این دانشجوها را نیمه مهر ماه داشته شند.

سوالات متداول

۱٫ نیج تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری چگونه منتشر میشود؟

اگر این نیج برای رشته های دارای کنکور شد توسط سایت سازمان سنجش و اگر برای رشته های بدون کنکور شد معمولا از طریق سایت مرکز آموزشی مربوطه اعلام میشود.

۲٫ ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری چه زمانی است؟

تقری چند روز پس از اتمام کامل مهلت ثبت نام دانشجویان دانشگاه های سراسری میشد.

۳٫ شرط ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری چیست؟

مجاز به انتخاب رشته شدن مرحله اول کنکور برای رشته های دارای کنکور و سوابق تحصیلی برای رشته های بدون کنکور میشد.

تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۲۷:۳۱ توسط:avije موضوع: نظرات (0)

لیست رشته های بدون کنکور هنر

۵٫۰
۰۱

رشته های بدون کنکور هنر حال حاضر تعداد زیادی از رشته های گروه آزمایشی هنر را تشکیل میدهند . سال های اخیر سازمان سنجش برای حذف کنکور سراسری گام هایی برداشته است . از جمله آنها میتوان به حذف کنکور برای برخی رشته ها اشاره کرد . رشته های بدون کنکور هنر نیز از آن دسته رشته ها هستند . واقع داوطلن میتوانند بدون نیاز به شرکت آزمون سراسری رشته های بدون کنکور هنر پذیرفته شوند . رشته های بدون کنکور هنر طرفداران خاص خود را دارد که میتوانند به راحتی رشته مورد نظر خود را انتخاب کنند . از جمله رشته های بدون کنکور هنر میتوان به رشته های صنایع دستی ، هنر های اسلامی ، هنرهای صناعی و … اشاره کرد .

رشته های بدون کنکور هنر

دانشگاه های مختلف اعم از دانشگاه آزاد ، علمی کاربردی ، پیام نور و دانشگاه های دولتی از بین متقاضیان این رشته ها دانشجو میپذیرند . این امر عث شده است که داوطلن خیالی آسوده تر انتخاب رشته کنند ، چرا که انتخاب های بیشتری خواهند داشت .

لیست رشته های بدون کنکور هنر

لیست رشته های بدون کنکور هنر بر اساس نیاز دانشگاه ها به پذیرش دانشجو هر رشته ، توسط همان دانشگاه به سازمان سنجش منتقل میشود و از طریق این سازمان اختیار داوطلن علاقه مند به رشته های هنر قرار میگیرد . واقع ممکن است لیست رشته های بدون کنکور هنر هر دانشگاه متفاوت از دانشگاه های دیگر شد . پس از اعلام مهلت انتخاب رشته از سوی سازمان سنجش لیست رشته های بدون کنکور هنر دفترچه ی انتخاب رشته مربوط به رشته های بدون کنکور هنر و سایرگروه های آزمایشی کاملا قید شده است .

برای اینکه داوطلن از شرح این رشته های بدون کنکور هنر اطلاع یابند برخی از این رشته ها و دانشگاه های پذیرنده دانشجو این رشته این متن آورده شده است . برخی از رشته ها منج لیست رشته های بدون کنکور هنر دفترچه انتخاب رشته سال جاری به شرح زیر میشد : فرش ، صنایع دستی ، هنر اسلامی ، مرمت آثار ریخی ، هنرهای صناعی ، مرمت بناهای ریخی ، سن شناسی ، طراحی لس ، طراحی صنعتی و … لازم به ذکر است که پذیرفته شدگان بر اساس دوره تحصیلی که ان ادامه تحصیل دهند ، مک کاردانی و یا کارشناسی یافت میکنند .

رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه آزاد

رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه آزاد مقاطع مختلف کاردانی و کارشناسی و حتی کارشناسی ارشد دانشجو میپذیرد . دانشگاه آزاد چندین سال است که بدون کنکور از بین داوطلنی که تمایل دارند دوره های تحصیلی لاتر خود را این دانشگاه بگذرانند دانشجو میپذیرد . برای علاقه مندان به کسب مهارت ها و دانش آکادمیک حوزه هنر رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه آزاد راه مناسبی میشد چرا که صد احتمال قبولی لا میشد . همانطور که میدانید دانشگاه آزاد از بین فارغ التحصیلان دیپلم دو مقطع کاردانی و کارشناسی دانشجو میپذیرد . رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه آزاد مقطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته شامل رشته های گرافیک ، هنرهای تجسمی – نقاشی ، فیلمسازی – کمک کارگردانی ، طراحی لس ، تئاتر – ادبیات نمایشی ، طراحی و دوخت ،فیلمسازی – عکاسی و فیلمبرداری ، و… میشد .

مقطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه آزاد نیز لیست رشته های بدون کنکور هنر به این شرح میشد : کارشناسی حرفه ای گرافیک – تصویر سازی ، هنرهای تجسمی – نقاشی ، ارتط تصویری ، کارشناسی حرفه ای طراحی و تکنولوژی دوخت ، کارشناس حرفه ای مرمت و زسازی بناهای ریخی .

رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه سراسری

رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه سراسری برای داوطلنی که از پس هزینه های دانشگاه های غیر دولتی بر نمیایند ، گزینه ی مناسبی میشد . لذا اعلام پذیرش دانشجو رشته های بدون کنکور و دانشگاه سراسری از سوی سازمان سنجش امکان تقسیم عادلانه تر تسهیلات و امکانات دانشگاه ها را فراهم آورده است . از آنجا یی که پذیرش رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه سراسری براساس معدل دوره متوسطه صورت میگیرد تلاشهای هر فرد دوره متوسطه زمینه پذیرش راحت تر دانشگاه را فراهم میکند . البته پذیرش دانشجو به شرایط متعدد دیگری نیز بستگی دارد ؛ از جمله آنها میتوان به ظرفیت پذیرش هر دانشگاه اشاره کرد . نکته ی دیگری که داوطلن ید بدانند این است که رقابت بر سر رشته ها و همچنین دانشگاه های برتر کشور هنوز به قوت خود و از طریق کنکور سراسری پابرجا میشد .

رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه سراسری این دوره از کنکور شامل رشته های ؛ فرش ، هنرهای صناعی ، صنایع دستی ، طراحی صنعتی ، فرش ، نقاشی ، هنرهای اسلامی ، زیگری ، تلویزیون و هنرهای دیجیل ، طراحی لس ، ارتط تصویری ، زیگری ، سینما ، نوازندگی موسیقی ایرانی ، مرمت بناهای ریخی ، صنایع دستی ، طراحی و ساخت طلا و جواهر و عکاسی میشند . داوطلن ید توجه نمایند که این بین لیست رشته های مربوط به دانشگاه های غیر انتفاعی و پیام نور و علمی کاربردی نیز مطرح شده است . لذا ید به نام دانشگاه ، کد رشته و نوع دوره ی تحصیلی توجه داشته شند .

شرایط ثبت نام رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه سراسری

شرایط ثبت نام رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه سراسری توجه به تغییرات جدید کنکور پس از اطلاعیه سازمان سنجش مبنی بر آغاز انتخاب رشته ، دفترچه جداگانه منتشر شده است . از جمله شرایط لازم مطرح شده میتوان به شرایط اختصاصی و شرایط عمومی اشاره کرد که اینجا به طرح این شرایط میپردازیم : داوطلن ید به یکی از ادیان مصرح قانون اساسی کشور ایمان داشته شند ، عدم عناد نظام جمهوری اسلامی ایران ، عدم اعتیاد و عدم فساد اخلاقی . همچنین داوطلن مرد ید مک پایان خدمت سرزی و یا معافیت به شکل دائم یا موقت داشته شند ، و به طور کلی منعی از نظر مقررات نظام وظیفه عمومی وجود نداشته شد .

اما یکی از مهمترین واصلی ترین شرایط ثبت نام رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه سراسری که بسیار ره آن بحث شده است ، معدل و مک دیپلم میشد . داوطلن برای پذیرش رشته های بدون کنکور هنر ملزم به داشتن یکی از مدارک زیر میشند : دیپلم نظام آموزشی جدید ، دیپلم متوسطه برای داوطلن نظام قدیم ، مک پیش دانشگاهی برای داوطلن دوره سالی واحدی ، مک کاردانی به جای مک پیش دانشگاهی برای داوطلن دوره های فنی حرفه ای و یا کاردانش . داوطلن ید واجد تمام شرایط ذکر شده شند .

مشاوره تحصیلی ، کارشناسی بدون کنکور ، موفقیت کنکور و …

سال های گذشته کنکور برای ورود به دانشگاه سد بزرگ و گاه غیر قابل عبور بود . به همین خاطر داوطلن بسیاری برای موفقیت این ماراتن بزرگ و سخت از مشاوره تحصیلی بهره میبردند . اما وجود افزایش پذیرش دانشجو دوره ی کارشناسی بدون کنکور ورود به دانشگاه برای داوطلن تسهیل شده است . این امر نه تنها از اهمیت مشاوره تحصیلی نمیکاهد بلکه آن را دوچندان میکند . توصیه ی ما به داوطلنی که جستجوی مرکز مشاوره ای مطمئن و کار آمد هستند مرکز مشاوره ی آویژه میشد . این مرکز یکی از موفق ترین مراکز مشاوره کشور میشد که مشاوران برجسته از گرد هم آمده اند بهترین مشاوره ها را به متقاضیان ارائه دهند . برای برقراری ارتط این مرکز کافیست به سایت مرکز مشاوره آویژه مراجعه نمایید یا شماره تلفن های این مرکز تماس حاصل نمایید .

سوالات متداول

۱)شرایط پذیرش رشته های بدون کنکور هنر چیست ؟

اخذ مک دیپلم نظام جدید و یا قدیم ، داشتن مک پیش دانشگاهی داوطلن نظام ترمی واحدی ، برای دارندگان مک کاردانی ملاک پذیرش اخذ مک فوق دیپلم میشد .

۲)زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور هنر ؟

داوطلن از آغاز بهمن ماه سال گذشته ششم شهریور سال جاری برای ثبت نام رشته های بدون کنکور هنر فرصت دارند .

۳)نحوه ی ثبت نام رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه سراسری چگونه است ؟

مراحل ثبت نام به این ترتیب است : مراجعه به سایت سازمان سنجش و ثبت اطلاعات و رشته های مورد علاقه ، صورت قبولی تماس دانشگاه داوطلب و تقاضای مراجعه و ثبت نام حضوری .

۴)نحوه ی ثبت نام رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه آزاد چگونه است ؟

مراحل ثبت نام دانشگاه آزاد نیز به این شرح است : مراجعه به سایت سازمان سنجش و پذیرش ثبت اطلاعات خواست شده و خرید کارت اعتری و انتخاب حداکثر بیست کد رشته فرم تقاضانامه .

لیست رشته های بدون کنکور هنر

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

لیست رشته های بدون کنکور هنر

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۲۴:۲۱ توسط:avije موضوع: نظرات (0)

ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور هنر

۵٫۰
۰۱

لیست رشته های بدون کنکور هنر از طریق سازمان سنجش و آموزش کشور و قالب دفترچه انتخاب رشته ی مربوط به رشته های بدون کنکور به متقاضیان عرضه میگردد . این لیست بر مبنای تصمیمات اخیر که توسط سازمان سنجش و وزارت علوم اخذ شده ، تنظیم گردیده است . که طی آن تحصیل هشد و پنج صد از رشته های دانشگاهی صرفا براساس سوابق تحصیلی داوطلن دوره متوسطه امکان پذیر میشد . احتساب معدل برای لیست رشته های بدون کنکور هنر برای داوطلن تمام رشته های دیپلم به شکل صد صد میشد این موضوع میتواند عث پذیرش عادلانه تر داوطلن شود . انتشار لیست رشته های بدون کنکور هنر از سوی سازمان سنجش و آموزش علاقه مندان به کسی مهارت های آکادمیک میتوانند بسیاری از رشته های گروه آزمایشی هنر و بدون نیاز به شرکت کنکور سراسری تحصیل کنند .

لیست رشته های بدون کنکور هنر

لیست رشته های بدون کنکور هنر رشته های ؛ فرش ، نقاشی ، عکاسی ، طراحی صنعتی ، هنرها ی صناعی ، ارتط تصویری ، صنایع دستی ، مرمت بناهای ریخی ، هنر اسلامی ، طراحی پارچه ، زیگری ، سینما ، ارتط تصویری ، تلویزیون و هنرهای دیجیلی ، کاردانی حفاظت و مرمت آثار ریخی ، کاردانی گرافیک ، چاپ ، کبت و نگارگری ، سینما ، ادبیات نمایشی ، طراحی و ساخت طلا و جواهر و نوازندگی موسیقی ایرانی اعلام شده اند .مقابل لیست رشته های بدون کنکور هنر نام دانشگاه پذیرنده ، نوع پذیرش بر اساس جنسیت و کد هر رشته قید شده است . داوطلن زمان انتخاب رشته ید به این نکات توجه نمایند .


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


لیست رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه آزاد

لیست رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه آزاد هر سال برای دو نیمسال بهمن و مهر از سوی این دانشگاه اعلام میگردد . واقع لیست رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه آزاد چهار مقطع تحصیلی کاردانی ناپیوسته ، کاردانی پیوسته ، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته و دفترچه های مجزا منتشر میشود . داوطلن برای دانلود دفترچه مربوط به لیست رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه آزاد ید به سایت سازمان سنجش و پذیرش آزاد مراجعه نمایند و پس از مطالعه و آگاهی از رشته ها بدون کنکور هنر این رشته ها ثبت نام اولیه انجام دهند . رشته هایی که لیست رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه آزاد ذکر شده برای مقطع کاردانی شامل رشته های هنرها تجسمی – گرافیک ، کاردانی حرفه ای صنایع دستی – فرش فی ،مردم شناسی ، موزه ها و بنا ها ریخی ، هنر ها ی نمایشی و … میشد .

مقطع کارشناسی ناپیوسته رشته های طراحی و تکنولوژی دوخت ، کارشناسی حرفه ای گرافیک – تصویر سازی ، کارشناسی حرفه ای مرمت و زسازی بناهای ریخی ، هنر های تجسمی – نقاشی ، ارتط تصویری و چندین رشته ی دیگر لیست رشته های بدون کنکور هنر مطرح شده است . مقطع کارشناسی پیوسته نیز رشته های طراحی صنعتی ، سن شناسی ، مرمت بناهای ریخی ، ارتط تصویری ، طراحی پارچه ، نقاشی ، فرش ، معماری داخلی ، کارگردانی ، زیگری و … برای علاقه مندان به هنر ارائه شده است . لازم به ذکر است نام هر رشته مقابل دانشگاه مربوطه بیان شده است . واقع هر دانشگاه تعداد معدودی از رشته های بدون کنکور هنر دانشجو میپذیرد . به این خاطر داوطلن ید زمان انتخاب رشته و دانشگاه دقت کافی داشته شند و براساس رشته ی مورد نظر خود دانشگاه ها را برگزینند .


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


لیست رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه سراسری

لیست رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه سراسری شامل رشته هایی همچون ؛ فرش ، مرمت آثار ریخی ، هنر اسلامی ، سن شناسی ، صنایع دستی ، مرمت بناهای ریخی ، هنرهای صناعی و طراحی صنعتی میشد . اعلام پذیرش دانشجو لیست رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه سراسری برای داوطلنی که توان پرداخت هزینه های تحصیل دانشگاه های غیر دولتی را ندارند فرصتی را ایجاد کرده است. البته دفترچه ی انتخاب رشته ی مربوط به لیست رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه سراسری نام تعدادی از دانشگاه های غیرانتفاعی ، پیام نور و مراکز علمی کاربردی نیز ذکر شده است . از جمله رشته های بدون کنکور هنر این دانشگاه ها میتوان رشته های ، نقاشی ، فرش ، هنر اسلامی ، ارتط تصویری ، زیگری ، طراحی صنعتی ، تلویزیون و هنرهای دیجیل و صنایع دستی را نام برد .


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور هنر

ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور هنر از طریق سایت سازمان سنجش انجام میگیرد . داوطلن برای ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور هنر ید بر اساس رشته و دانشگاه های انتخابی خود اقدام به پر کردن فرم مربوطه نمایند . این فرم اطلاعاتی همچون اطلاعات شناسنامه ای و سوابق تحصیلی و رشته های مورد علاقه از داوطلب خواسته میشود که ید کاملا ست وارد شود . پس از پایان انتخاب رشته ، دانشگاه ها سوابق داوطلن را بررسی میکنند و داوطلن را بر اساس معدل کتبی و معدل دوره ی متوسطه رتبه بندی میکنند . داوطلنی که معدل لاتر داشته شند شانس قبولی بیشتری دارند . دانشگاه ها داوطلن پذیرفته شده تماس میگیرند و هر داوطلب ید توجه به لیست رشته هایی که آنها پذیرفته شده انتخاب نهایی را انجام دهد . و نهایت برای ثبت نام حضوری به دانشگاه مراجعه کند .


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


شرایط ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور هنر

شرایط ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور هنر به منظور رفع ابهامات پیش آمده برای متقاضیان ادامه تحصیل لیست رشته های بدون کنکور هنر دفترچه انتخاب رشته منتشر میشود . سال گذشته تصمیماتی از سوی سازمان سنجش و آموزش کشور برای تعیین نحوه قبولی داوطلن برخی رشته های دانشگاهی به شکل بدون کنکور اخذ شد و قالب شرایط قبولی رشته های بدون کنکور منتشر شد ، که بدین شرح میشد : داوطلن برای قبولی رشته های بدون کنکور دانشگاه ها ید به یکی از ادیان مصرح کشور اعتقاد داشته شند ، همچنین نید به مواد مخ اعتیاد داشته شند ، نداشتن فساد اخلاقی و عدم دشمنی نظام جمهوری اسلامی نیز از جمله ی این شرایط میشد .

از جمله مهم ترین و اصلی ترینشرایط ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور هنر همان قانون مربوط به داشتن مک دیپلم نظام جدید یا قدیم و یا داشتن مک پیش دانشگاهی میشد . همچنین برای داوطلنی که مک کاردانی دارند ملاک پذیرش دانشجو معدل دوره کاردانی میشد . از دیگر شرایط میتوان به وضعیت نظام وظیفه آقایان اشاره کرد که نید منعی از این نظر داشته شند . داوطلن مشمول ید دارای مک معافیت از خدمت سرزی و یا مک پایان خدمت شند .


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


مشاوره تحصیلی ، کارشناسی بدون کنکور و موفقیت کنکور …

مدتی است که توجه به تغییرات جدید و تصمیمات سازمان سنجش کارشناسی بدون کنکور برسر زن ها افده و طرفداران بسیاری پیدا کرده است . اما هنوز ابهاماتی این ره برای داوطلن وجود دارد که ید سعی کنند به بهترین نحو ابهامات و سوالات به وجود آمده را برطرف نمایند . یکی از بهترین روش ها برای کسب اطلاعات دقیق و ست استفاده از مشاوره تحصیلی میشد . چرا که مشاوران آگاهی از ضوابط پذیرش دانشجو این دوره ها و استفاده از تجربیات خود میتوانند پاسخگوی سوالات داوطلن شند . یکی از مراکز مطرح و صاحب نام این حوزه مرکز مشاوره آویژه میشد . داوطلن میتوانند پاسخ سوالات خود را از طریق راه ها ارتطی این مرکز که شامل تماس تلفنی مشاوران و مراجعه به سایت مرکز مشاوره آویژه میشد پیدا کنند .

سوالات متداول

۱)لیست رشته های بدون کنکور هنر مربوط به کدام گرایش ها است ؟

این لیست تعدادی از رشته های دانشگاهی هنر از جمله رشته های فرش ، هنر اسلامی ، نقاشی ، عکاسی و … را شامل میشود که داوطلن همه ی گرو هها ی آزمایشی میتوانند آنها شرکت کنند .

۲)لیست رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه آزاد چیست ؟

لیستی که از طرف دانشگاه آزاد منتشر شده و شامل رشته های گرافیک ، تصویر سازی ، مردم شناسی ، صنایع دستی و … میشد که داوطلن بدون شرکت کنکور میتوانند انها پذیرش شوند .

۳)لیست رشته های بدون کنکور هنر چه شرایطی دارد ؟

داشتن یکی از مدارک پیش دانشگاهی ، دیپلم نظام جدید و یا نظام قدیم و یا داشتن مک کاردانی شرط لازم برای قبولی این رشته ها میشد .

۴)زمان ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور هنر ؟

زه ی زمانی بهمن ماه سال گذشته شهریور ماه سال جاری داوطلن میتوانند نسبت به ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور اقدام نمایند .

ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور هنر

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور هنر

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۲۱:۲۸ توسط:avije موضوع: نظرات (0)

ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور زبان

۵٫۰
۰۱

لیست رشته های بدون کنکور زن برای آن گروه از داوطلنی که موفق به قبولی کنکور سراسری نشده اند راه مناسبی برای ورود به دانشگاه میشد . لیست رشته های بدون کنکور زن نیز به مانند لیست سایر رشته ها ی بدون کنکوراز سوی دانشگاه ها و سازمان سنجش اعلام میشود . به این ترتیب که هر دانشگاه بر اساس مصوت و نیاز سالانه کشور مقاطع مختلف تحصیلی اعم از کاردانی ، کارشناسی و حتی کارشناسی ارشد ، لیست رشته های بدون کنکور زن را به سازمان سنجش و از آن طریق به داوطلن اعلام میکند .

لیست رشته های بدون کنکور زن

هر داوطلب بر حسب علاقه میتواند رشته ی مورد نظر خود را از بین لیست رشته های بدون کنکور زن انتخاب کند . رشته هایی همچون زن و ادبیات انگلیسی ، مترجمی زن انگلیسی ، آموزش زن انگلیسی ، زن و ادبیات ارمنی ، زن و ادبیات اردو و چندین رشته دیگر لیست رشته های بدون کنکور زن قرار دارند . ذکر این نکته خارج از لطف نیست که وجود حذف کنکور برای این رشته ها ، رقابت برای کسب صندلی ها دانشگاه های برتر کشور مانند گذشته وجود دارد و داوطلن برای تحصیل دانشگاه ها سطح علمی لا ترملزم به شرکت کنکور سراسری میشند .


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


لیست رشته های بدون کنکور زن دانشگاه آزاد

لیست رشته های بدون کنکور زن دانشگاه آزاد به شکل مجزا از لیست رشته های بدون کنکور زن دانشگاه های پیام نور ، سراسری و علمی کاربردی و دفترچه ای جداگانه منتشر میشود . برای مقاطع تحصیلی مختلف اعم از کاردانی پیوسته و ناپیوسته و همچنین کارشناسی پیوسته و ناپیوسته لیست رشته های بدون کنکور زن دانشگاه آزاد متفاوت میشد و بر اساس نیتز هر واحد دانشگاهی میشد . مقطع تحصیلی کاردانی لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد شامل رشته های ؛ کاردانی مترجمی زن انگلیسی و کاردانی آموزش زن انگلیسی میشد . مقطع کارشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد رشته های آموزش زن انگلیسی ، زن و ادبیات انگلیسی ، مترجمی زن انگلیسی ، زن فرانسه – ادبی ، زن فرانسه – مترجمی ، زن و ادبیات آلمانی ، مترجمی زن آلمانی لیست رشته های بدون کنکور زن دانشگاه آزاد جای گرفته اند .


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


لیست رشته های بدون کنکور زن دانشگاه سراسری

لیست رشته های بدون کنکور زن دانشگاه سراسری توجه به تغییرات اعمال شده روند کنکور و پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی و دانشگاه های سراسری ، دسترس داوطلن رشته های بدون کنکور زن قرار گرفته است . لیست رشته های بدون کنکور زن دانشگاه سراسری برخی رشته های این گروه از جمله آموزش زن انگلیسی ، مترجمی زن انگلیسی ، زن و ادبیات انگلیسی ، زن و ادبیات اردو ، زن روسی ارائه شده است . البته دفترچه مربوط به لیست رشته ها بدون کنکور زن دانشگاه سراسری ، دانشگاه های غیرانتفاعی و پیام نور که پذیرنده دانشجو برای رشته های دانشگاهی زن خارجه هستند نیز به چشم میخورد . این دانشگاه ها نیز پذیرش دانشجو رشته های مترجمی زن انگلیسی ، زن و ادبیات انگلیسی ، زن آلمانی ، زن روسی و … بر اساس معدل کتبی دیپلم میشد .


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور زن

ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور زن تنها براساس سوابق تحصیلی داوطلن صورت میپذیرد . این سوابق زمان ثبت نام ید به سازمان های مربوطه ارائه شود . توجه به اینکه پذیرش دانشجو تنها ۱۵ صد از رشته های دانشگاهی آزمون میشد و ۸۵ صد دیگر از رشته ها پذیرش تنها براساس سوابق تحصیلی داوطلن دوره متوسطه خواهد بود ، ورود به دانشگاه برای بسیاری از داوطلن تسهیل شده است . داوطلن ید زمان ثبت نام لیست رشته ها بدون کنکور زن شرایط اعلام شده از سوی سازمان سنجش و آموزش کشور را مطالعه نمایند و سپس بر اساس دستورالعمل ها مربوطه برای انتخاب رشته و دانشگاه مورد نظرشان اقدام کنند . مراحل ثبت نام سوالی است که برای بسیاری از داوطلن پیش میاید به همین دلیل به شرح مراحل ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور زن میپردازیم .

ابتدا داوطلب ید دفترچه انتخاب رشته را دانلود و مطالعه کند . سپس توجه به رشته هایی که مدنظر گرفته و کسب اطلاعات جامع تر ره ی آینده شغلی و تحصیلی رشته ها نسبت به پر کردن فرم انتخاب رشته به شکل اینترنتی اقدام میکند . پس از اینکه ثبت نام انجام شد ، اطلاعات و سوابق داوطلن از سوی دانشگاه ها و مراکز علمی مربوطه مورد بررسی قرار میگیرد و نهایت یک زه زمانی خاص نتیجه به داوطلن اعلام میگردد . زمانیکه داوطلب از لیست رشته هایی که موفق به قبولی آنها شده است آگاه شود ، براساس معیارهای خود گرفتن تصمیم نهایی برای ثبت نام حضوری به دانشگاه مراجعه مینماید . زمان ثبت نام حضوری کلیه ی اطلاعات شناسنامه ای و سوابق تحصیلی داوطلب بررسی میشود . به همین دلیل زمان ثبت نام اینترنتی ید نهایت دقت و صداقت رعایت شود .


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


شرایط ثبت نام رشته های بدون کنکور زن

شرایط ثبت نام رشته های بدون کنکور زن یکی از سوالات رایجی است که برای داوطلن مطرح شده است . چرا که ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه های سراسری برای اولین دوره امکان پذیر شده است . شرایط ثبت نام رشته های بدون کنکور زن به طور کلی دو دسته ی شرایط عمومی و اختصاصی قرار میگیرد . از مهمترین شرایط عمومی میتوان به این مورد اشاره کرد که داوطلن مرد نید منعی از نظر شرایط وظیفه عمومی داشته شند . همچنین ایمان به یکی از ادیان مصرح قانون اساسی کشور ، نداشتن فساد اخلاقی ، عدم دشمنی و عناد نظام جمهوری اسلامی ایران ، نداشتن اعتیاد از دیگر شرایط عمومی ثبت نام این رشته ها میشند .

اما به طور کلی اصلی ترین و مهم ترین شرط پذیرش دانشجو لیست رشته های بدون کنکور زن به دلیل پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دارا بودن مک تحصیلی دیپلم نظام آموزشی جدید و یا قدیم ، یا داشتن مک دیپلم متوسطه قدیم ویا اخذ مک پیش دانشگاهی برای داوطلن نظام ترمی واحدی یا نظام سالی واحدی میشد . همچنین داشتن مک کاردانی برای داوطلنی که دوره متوسطه را رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش گذرانده اند از جمله شرایط اختصاصی میشد . لازم به ذکر است برای داوطلنی که مک کاردانی اخذ کرده اند معدل دوره کاردانی ملاک قرار میگیرد .


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


مشاوره تحصیلی ، کارشناسی بدون کنکور و موفقیت کنکور

سال های اخیر و سعی سازمان سنجش بر حذف کنکور از سر راه داوطلن ورود به دانشگاه ، این دوره از کنکور دانشگاه ها تعدادی از دانشجویان خود را بدون کنکور و تحت عنوان کارشناسی بدون کنکور و یا کاردانی بدون کنکور پذیرش میکنند . توجه به تغییرات پی پی روند پذیرش دانشجو ، اطلاع از شرایط پذیرش هر رشته و دانشگاه و همچنین آگاهی از آینده شغلی هر رشته و سطح علمی هر دانشگاه لازمه ی موفقیت انتخاب رشته میشد . این راس استفاده از تجربیات مشاوران و بهره بردن از مشاوره تحصیلی بسیار کمک کننده میشد . چرا که یک داوطلب نمیتواند همزمان اطلاعات موثق و دقیقی ره ی تمام این مسائل داشته شد .

مرکز مشاوره آویژه که یک مرکز مشاوره تحصیلی سابقه خشان میشد میتواند گزینه بسیار مناسبی برای افزایش احتمال موفقیت شد . این مرکز ، مشاوران طی تماس ها تلفنی و یا به شکل آنلاین وبگاه اینترنتی این مرکز توجه به تجربیات و دانش خود و همچنین بررسی دقیق تمام سوابق و اطلاعات داوطلب سعی میکنند بهترین راه ممکن را پیش روی آنها قرار دهند .

سوالات متداول

۱٫ لیست رشته های بدون کنکور زن مربوط به کدام گرایش هاست ؟

داوطلن همه ی گروه های آزمایشی میتوانند این رشته ها ثبت نام کنند که شامل رشته های زن و ادبیات انگلیسی ، زن و ادبیات اردو ، مترجمی زن انگلیسی و … میشد .

۲٫ لیست رشته های بدون کنکور زن دانشگاه آزاد چیست ؟

لیستی که از سوی دانشگاه آزاد منتشر میشود و شامل رشته های زن و ادبیات انگلیسی ، مترجمی زن انگلیسی ، زن فرانسه – مترجمی ، زن آلمانی و … میشد .

۳٫ لیست رشته های بدون کنکور زن چه شرایطی دارد ؟

داشتن یکی از مدارک دوره ی دیپلم و یا مک کاردانی و یا مک دوره ی پیش دانشگاهی مهمترین شرط قبولی این رشته ها میشد .

۴٫ زمان ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور زن ؟

زمان ثبت نام دو نیمسال تحصیلی بهمن و مهر میشد که از بهمن ماه سال گذشته شروع شده و شهریور ادامه دارد .

ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور زن

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور زن

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۵۹:۴۷ توسط:avije موضوع: نظرات (0)

ثبت نام لیست رشته ها ی بدون کنکور تجربی

۵٫۰
۰۱

لیست رشته ها ی بدون کنکور تجربی برای دانشگاه ها و مقاطع تحصیلی مختلف دفترچه انتخاب رشته منتشر شده از طریق وبگاه اینترنتی سازمان سنجش دسترس همگان قرار گرفته است . تغییرات و قوانین جدید اعلام شده از سوی سازمان سنجش و وزارت علوم امکان تحصیل دانشگاه ها ، بیش از پیش برای عموم فراهم شده است . این مسئله عث توزیع عادلانه خدمات آموزشی کشور بین افراد جامعه شده است . توجه به لا بودن تعداد داوطلن گروه آزمایشی تجربی لیست رشته های بدون کنکور تجربی میتواند به راحتی به قبولی صد زیادی از داوطلن کمک نماید . طی این فرآیند تمام کسانی که موفق به اخذ مک دیپلم یا پیش دانشگاهی شده اند و قصد ادامه تحصیل دارند ، میتوانند از بین لیست رشته های بدون کنکور تجربی رشته مورد علاقه خود را انتخاب کنند و آن به تحصیل بپردازند .

لیست رشته ها ی بدون کنکور تجربی

لیست رشته های بدون کنکور تجربی اکثر رشته ها ی گروه علوم کشاورزی و علوم پایه به چشم میخورد . حالیکه رشته های برتر و همچنین دانشگاه ها ی مطرح و پر طرفدار کشور لیست رشته های بدون کنکور تجربی دیده نمیشود . رشته ها ی زیست شناسی سلولی و مولکولی ، علوم دامی ، زیست شناسی جانوری ، زیست شناسی گیاهی ، زمین شناسی ، مهندسی طبیعت ، علوم و مهندسی خاک ، مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی ، گیاه پزشکی ، علوم و مهندسی جنگل ، علوم و مهندسی غنی ، علوم و مهندسی شیلات ، شیمی کاربردی، کاردانی تولید و بهره برداری از گیاهان دارویی و معطر ، لیست رشته های بدون کنکور تجربی قرار دارند . این لیست هر کدام از دانشگاه ها متفاوت از بقیه میشد ، ادامه لیست مربوط به دانشگاه سراسری و آزاد ارائه خواهد شد .


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


لیست رشته های بدون کنکور تجربی دانشگاه آزاد

لیست رشته ها بدون کنکور تجربی دانشگاه آزاد بر اساس نیاز دانشگاه به دانشجو مقاطع مختلف تحصیلی هر نیمسال انتشار میابد . اغلب واحدها ی دانشگاهی آزاد دو نیمسال بهمن ماه و مهر ماه دانشجو میپذیرند . از طرفی این پذیرش دانشجو لیست رشته های بدون کنکور تجربی دانشگاه آزاد مقاطع تحصیلی کاردانی پیوسته و ناپیوسته و همچنین کارشناسی پیوسته و ناپیوسته میشد . لیست رشته های بدون کنکور تجربی دانشگاه آزاد برای هر مقطع بدین شرح میشد : لیست رشته ها ی بدون کنکور تجربی دانشگاه آزاد مقطع کارشناسی نا پیوسته شامل آموزش علوم تجربی ، مهندسی تولیدات گیاهی – غنی ، مهندسی منابع طبیعی ، مهندسی تولیدات گیاهی – زراعت ، مهندسی کشاورزی ، مهندسی بهداشت محیط و … میشد . همچنین مقطع کارشناسی پیوسته رشته های شیمی کاربردی ، شیمی محض ، میکروبیولوژی ، زمین شناسی ، زیست فناوری و … مطرح است .


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


لیست رشته های بدون کنکور تجربی دانشگاه سراسری

لیست رشته ها بدون کنکور تجربی دانشگاه سراسری شامل موارد زیر میشد : علوم و مهندسی محیط زیست ، زیست شناسی گیاهی ، شیمی محض ، شیمی کاربردی ، علوم و مهندسی خاک ، علوم دامی ، علوم و مهندسی غنی ، علوم و مهندسی خاک ، علوم و مهندسی شیلات ، مهندسی طبیعت ، علوم و مهندسی صنایع غذایی ، مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی ، کاردانی تکنولوژی تولیدات گیاهی ، کاردانی تکنولوژی مرتع و آبخیزداری ، کاردانی تولید و بهره برداری از گیاهان معطر و دارویی ، مهندسی صنایع چوب و فرآورده ها سلولزی ، علوم و مهندسی جنگل ، اقیانوس شناسی ، زیست شناسی یا ، علوم و مهندسی آب و …

این لیست رشته های بدون کنکور تجربی دانشگاه سراسری که توسط سایت سازمان سنجش منتشر گردیده است زمینه را برای ادامه تحصیل علاقه مندان به علوم تجربی فراهم کرده است . اعلام مصوت جدید سازمان سنجش ره پذیرش بدون کنکور دانشگاه ها ی سراسری رشته های ذکر شده لیست رشته ها بدون کنکور تجربی دانشگاه سراسری بسیاری داوطلن که موفق به قبولی کنکور نشده اند، قا خواهند بود که شانس خود را برای پذیرش دانشگاه های سراسری نوبت ها ی شنه و روزانه امتحان کنند. اما این گروه آزمایشی رقابت بر سر کسب صندلی ها ی دانشگاه ها و همچنین رشته های برتر همچنان به شدت قبل وجود دارد . لذا پذیرش بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی تنها مختص رشته های خاص گروه پزشکی و پیرا پزشکی میشد .


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


ثبت نام لیست رشته ها ی بدون کنکور تجربی

ثبت نام لیست رشته ها ی بدون کنکور تجربی تنها زمان تعیین شده از سوی سازمان سنجش امکان پذیر است . برای ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور تجربی اقدام لازم مراجعه به سایت سازمان سنجش میشد . قسمت انتخاب رشته ، داوطلن ید اطلاعات شناسنامه ای و همچنین سوابق تحصیلی خود را وارد نمایند و سپس رشته های مورد نظر خود را ثبت کنند . ثبت نهایی انتخاب ها ، یک زه ی زمانی مشخص دانشگاه ها و مراکز علمی سوابق مربوط به همه ی متقاضیان را بررسی میکنند . پس از پایان بررسی ها ، دانشگاه ها پذیرفته شدگان تماس میگیرند . این مرحله داوطلن ید اولویت بندی رشته هایی که آنها قبول شده اند بر اساس علایق و توانایی های فردی تصمیم نهایی برسند و تمام مدارک مورد نیاز را تهیه کنند و برای انجام ثبت نام حضوری اقدام کنند .


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


شرایط ثبت نام لیست رشته ها ی بدون کنکور تجربی

شرایط ثبت نام لیست رشته ها ی بدون کنکور تجربی شامل مهم ترین اطلاعاتی میشد که داوطلن رشته ها ی بدون کنکور تجربی ملزم به دانستن آنها هستند . ممکن است برای برخی داوطلن این سوال پیش آید که برای ادامه تحصیل رشته ها ی بدون کنکور تجربی چه شرایطی وجود دارد؟ این شرایط ثبت نام رشته ها ی بدون کنکور تجربی به دو گروه اصلی شرایط اختصاصی و شرایط عمومی تقسیم بندی میشوند . از جمله مهمترین و اصلی ترین این شرایط ید به شرط داشتن مک دیپلم نظام قدیم و یا نظام جدید آموزشی و یا داشتن مک پیش دانشگاهی اشاره کرد . چرا که همانطور که میدانید گزینش دانشجو بر اساس معدل کتبی دوره متوسطه میشد . البته برای فارغ التحصیلانی که مک کاردانی دارند معدل دوره ی کاردانی ملاک پذیرش قرار میگیرد .

برای داوطلن مرد نیز قوانینی خصوص شرایط نظام وظیفه عمومی وجو دارد که از آن جمله میتوان به داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت به شکل دائم یا موقت برای مشمولان خدمت سرزی اشاره کرد .


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


مشاوره ی تحصیلی ، کارشناسی بدون کنکور و …

همه ما میدانیم که کنکور و انتخاب رشته تحصیلی نقش بسزایی تعیین آینده شغلی افراد دارد به همین خاطر موفقیت این مرحله حساس به دغدغه بسیاری از داوطلن تبدیل شده است . توصیه ای که میتوان به تمام داوطلن ، چه متقضیان رشته ها کاردانی و کارشناسی بدون کنکور و چه متقاضیان رشته ها آزمون کرد ، این است که بهره بردن از سوابق و تجربیات کارشناسان مشاوره و استفاده از مشاوره ی تحصیلی گامی جهت نزدیکتر شدن به اهداف خود بردارند .

مشاوران و کارشناسان مراکز مشاوره تحصیلی میتوانند توجه به سوابق تحصیلی و نیج کنکور داوطلن ، بهترین نتیجه گیری و انتخاب ها را پیش پا داوطلن قرار دهند . یکی از این مراکز سابقه و کارآمد مرکز مشاوره آویژه میشد . داوطلن میتوااند برای رسیدن به پاسخ ست برای تمام سوالاتشان از طریق راه ها ارتطی این مرکز شامل وبگاه اینترنتی و مشاوره تلفنی مشاوران و کارشناسان مرکز مشاوره آویژه ارتط برقرار نمایند .

سوالات متداول

۱-لیست رشته های بدون کنکور تجربی مربوط به کدام گرایش ها است ؟

این لیست اکثر رشته های گروه علوم پایه مثل زیست شناسی و شیمی و همچنین علوم کشاورزی را برمیگیرد .

۲-لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد چیست ؟

شامل رشته هایی میشد که از سوی دانشگاه آزاد اعلام میگردد که داوطلن بدون نیاز به شرکت کنکور میتوانند آنها تحصیل کنند .

۳-لیست رشته های بدون کنکور تجربی چه شرایطی دارد ؟

داشتن مک دیپلم ، یا مک پیش دانشگاهی و یا داشتن مک کاردانی برای داوطلنی که دوره ی پیش دانشگاهی را نگذرانده اند .

۴-زمان ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور تجربی ؟

زمان ثبت نام که از سوی سازمان سنجش منتشر شده از بهمن ماه سال گذشته شروع شده است و شهریور امسال ادامه دارد .

ثبت نام لیست رشته ها ی بدون کنکور تجربی

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

ثبت نام لیست رشته ها ی بدون کنکور تجربی

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۶:۵۵:۳۹ توسط:avije موضوع: نظرات (0)

لیست بیماری های معافیت پزشکی حین تحصیل

۵٫۰
۰۱

بیماری های معافیت پزشکی حین تحصیل به چه بیماری هایی گفته می شود ؟ آیا مشمولین می توانند از بیماری های معافیت پزشکی حین تحصیل استفاده کرده و معافیت سرزی خود را بگیرند ؟ این سوالی است که بسیاری از مشمولین به آن فکر می کنند . اما مشمولین چه سنی ید بیماری های معافیت پزشکی حین تحصیل را بشناسند بتوانند از آن استفاده کنند ؟ شناخت بیماری های معافیت پزشکی حین تحصیل چه کمکی به مشمولین خواهد کرد ؟

بیماری های معافیت پزشکی حین تحصیل

اگر بخواهیم به طور دقیق مورد بیماری های معافیت پزشکی حین تحصیل صحبت کنیم ید بگوییم بیماری های معافیت پزشکی حین تحصیل به بیماری هایی گفته می شود که مشمولین می توانند حین تحصیل نیز داشتن آن ها معافیت پزشکی بگیرند .

همانطور که می دانید خدمت سرزی یکی از وظایف پسران ایرانی است . این افراد ذکور پس از آن که وارد سن نوزده سالگی می شوند ید تصمیمات مهمی برای زندگی خود بگیرند .این تصمیمات مانند ادامه تحصیل دانشگاه ، شروع یک حرفه ی خوب و مهم تر از هم تعیین تکلیف برای رفتن به خدمت سرزی است . بنابراین برای جوانان سن نوزده سالگی سن مشمولیت محسوب می شود . سال های اخیر جوانان بسیاری تلاش هستند به نحوی از رفتن به خدمت سرزی معاف شوند .

اما پیدا کردن راه و روش گرفتن انواع معافیت ها کار ساده ای نیست . ید انواع معافیت ها را شناخت و روش گرفتن آن ها را آموخت . ادامه آن ها آشنا خواهید شد . حال پس از شناخت انواع معافیت ها بیماری های معافیت های پزشکی حین تحصیل آشنا خواهید شد . همانطور که این روزها مشاهده می کنیم معافیت پزشکی شایع ترین نوع معافیت به حساب می آید . سازمان نظام وظیفه عمومی قوانین بسیاری را نیز برای این نوع معافیت تصویب کرده است .

لیست بیماری های معافیت پزشکی حین تحصیل

لیست بیماری های معافیت پزشکی حین تحصیل قوانین تصویب شده از طرف سازمان نظام وظیفه عمومی این سایت اختیار مشمولین قرار خواهد گرفت . به دلیل گستردگی لیست بیماری های معافیت پزشکی حین تحصیل ما تلاش کردیم تمام نکات و قوانین مهم این لیست را اختیار خوانندگان عزیز قرار دهیم .

مشمولین و هم چنین علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات زمینه های مشاوره نظام وظیفه و مشاوره معافیت خدمت سرزی مرکز مشاوره آویژه تماس بگیرند . مرکز مشاوره آویژه بزرگترین مرکز مشاوره نظام وظیفه ایران می شد که مشاورین متخصص را اختیار گرفته پاسخگوی مشمولین عزیز خواهند بود .

اینجا لیست بیماری های معافیت پزشکی حین تحصیل به همراه توضیحی مختصر ره ی هر کدام را اختیارن خواهیم گذاشت . ما را انتهای مقاله همراهی کنید .

لیست بیماری های معافیت پزشکی حین تحصیل
 • بیماری های پوستی : اگزما
 • بیماری های قلبی : مشکلات مازادی قلبی
 • بیماری های عمومی : چاقی و لاغری
 • بیماری های عدد مترشحه : هیروئید و پاراتیروئید
 • ببیماری های دستگاه تناسلی : واریکوسل
 • بیماری های اعصاب و روان : وسواس فکری
 • بیماری های استخوان و اسکلت : انحرافات ستون فقرات
 • بیماری های ریوی : فیبروز ریه ناشی از اسکار
 • بیماری های گوش و حلق و بینی : کر و لالی
 • بیماری های فک و دهان و دندان : ناهنجاری های استخوانی فک و صورت
 • بیماری های عفونی : هپاتیت و سل
 • بیماری های روماتولوژی : بیماریهای مبولیک استخوانی
 • بیماری های چشم : دوربینی و نزدیک بینی
 • بیماری های خون و آنکولوژی : اختلالات ارثی گلبول قرمز
 • بیماری های داخلی مغز و اعصاب : انواع اختلالات غیر طبیعی اعضای بدن
 • بیماری های دستگاه گوارش : تومورهای مازادی
 • بیماری های جراحی مغز و اعصاب : تومورهای خوش خیم ستون فقرات

انواع بیماری های معافیت پزشکی حین تحصیل

انواع بیماری های معافیت پزشکی حین تحصیل بر اساس ماده ۱۰ آیین نامه ی تنظیم شده ی سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا می شد . این ماده قانون آمده است که زمانی که مشمولین به تحصیل اشتغال دارند و از معافیت تحصیلی بهره مند می شوند نمی توانند برای معافیت پزشکی اقدام کنند . زیرا استفاده کردن از دو نوع معافیت قانونی نخواهد بود . مشمولینی که می خواهند از معافیت پزشکی استفاده کنند یا ید تحصیلشان تمام شده شد یا اخراج شده شند و یا اینکه ترک تحصیل کرده شند .

بر اساس انواع بیماری های معافیت پزشکی حین تحصیل برخی از این افراد می توانند از معافیت پزشکی حین تحصیل نیز استفاده کنند . برای اطلاع از اخر و قوانین این نوع معافیت ها مرکز مشاوره آویژه تماس شید .

آیین نامه بیماری های معافیت پزشکی حین تحصیل

آیین نامه بیماری های معافیت پزشکی حین تحصیل به صورت کلی مورد مشمولین ماده ۳۲ از قوانین مشمولین را از نظر جسمانی چهار گروه دسته بندی می کند . این آیین نامه ی بیماری های معافیت پزشکی حین تحصیل شما می توانید ببینید کدام گروه قرار دارید و چه نوع معافیتی به شما تعلق می گیرد :

دسته بندی مشمولین از نظر جسمی و روجی بر اساس آیین نامه و ضوابط بیماری های معافیت پزشکی :

 1. گروهی که از سلامت کامل بهره می برند و ید به خدمت سرزی رفته و ۲۱ ماه دوره ی خدمت ضر.رت را بگذرانند .
 2. گروهی که مشکلات جسمی و روحی دارند و بر اساس رای شورای پزشکی می توانند از معافیت دائم استفاده کنند .
 3. برخی افراد بر اثر عدم رشد و داشتن بیماری نیاز دارند که به طور موقت از رفتن به سرزی معاف شوند . این افراد معافیت موقت می گیرند .
 4. برخی دیگر نیز به دلیل بیماری نمی توانند از پس کارهای رزمی سنگین دوره ی خدمت سرزی بر بیایند . بنابراین معافاز خدمات رزمی خواهند شد .

شرایط بیماری های معافیت پزشکی حین تحصیل

شرایط بیماری های معافیت پزشکی حین تحصیل همانطور که لا نیز اشاره کردیم وابسته به مقطع تحصیلی نخواهد بود . مشمولین بر اساس شرایط بیماری های معافیت پزشکیمی توانند برای گرفتن معافیت پزشکی اقدام کرده و کارت معافیت خود را هرچه سریع تر یافت کنند .

اینجا انواع معافیت ها را برای مشمولین ذکر خواهیم کرد :

 • معافیت پزشکی که بیماری های مرتبط معافیت های پزشکی حین تحصیل نیز این گروه قرار می گیرند .
 • معافیت کفالت مانند گرفتن کفالت ما بدون شوهر یا کفالت پ بیمار و از کار افده .
 • معافیت ایثارگری برای فرزندان شهدا و ایثارگران و آزادگان .
 • معافیت مددجویان بهزیستی و کمیته امداد .
 • معافیت تک فرزندی که گروه معافیت کفالت نیز جای دارد .
 • معافیت بنیاد ملی نخبگان برای افراد فوق لیسانس و لاتر .
 • معافیت بخشودگی سنی برای افراد غایب و سرزان فراری .
 • معافیت تحصیلی برای کسانی که ادامه تحصیل می دهند .

اما برای اقدام معافیت برای بیماری های مرتبط معافیت پزشکی حین تحصیل ید اطلاعات کاملی ارتط این بیماری ها بدست آوریم . این اطلاعات به مشمولین کمک خواهد کرد بتوانند سریع تر مراحل معافیت خود را حین تحصیل انجام داده و به نتیجه ای مطمئن خواهند رسید .حال سوال این است که از کجا ید شروع کرد ؟ چگونه می توانیم برای انواع معافیت های پزشکی اقدام کنیم ؟ برای رسیدن به پاسخ این سوالات ما همراه شید . مشاورین ما .

گرچه قوانین نظام وظیفه نسبت به سال های قبل تغییراتی همراه بوده است . اما ما سعی کردیم به روزترین قوانین مرتبط بیماری های معافیت پزشکی را اختیار مشمولین عزیز قرار دهیم . به این دلیل که مشمولین ید توجه به بیماری خود بندها و ماده های مربوط به آن را مطالعه کرده بتوانند سریع تر مراحل معافیت خود را انجام دهد .

خدمات کلان مرکز مشاوره آویژه زمینه نظام وظیفه

لیست بیماری های معافیت پزشکی حین تحصیل

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

لیست بیماری های معافیت پزشکی حین تحصیل

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۵۰:۵۰ توسط:avije موضوع: نظرات (0)

معافیت سربازی ۴ برادری وجود دارد؟

۵٫۰
۰۱

معافیت سرزی ۴ برای چیست ؟ این نوع معافیت سرزی ۴ برای همچنان پابرجاست ؟ چه کسانی می توانند از این قانون بهره مند شوند ؟ سوالات زیادی ارتط معافیت سرزی ۴ برای وجود دارد . اما این جا این سوال بیشتر مطرح خواهد بود که این نوع معافیت چیست ؟ شاید نام این نوع معافیت را هنوز خیلی از شما نشنیده شید . زیرا قوانین و ترفند های سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا بسیار گسترده است . هر ساله نیز این قوانین گسترده تر شده و مشمولین را بیشتر از قبل گیج می کند . زیرا انواع مزایا و تسهیلات زیادی امروزه اختیار جوانان قرار می گیرد بتوانند دوره ی خدمت سرزی را آسان تر بگذرانند .

قانون معافیت سرزی ۴ برای

جوانان پس از وارد شدن به سن مشمولیت دغدغه ی ۲ سال خدمت وظیفه را خواهند داشت . زیرا قرار است این مدت را پادگان های نظامی انجام دادن کارهای نظامی و سخت بگذرانند . دوری از خانواده نیز یکی دیگر از مشکلات بزرگ آن هاست . برخی تصمیم می گیرند ادامه تحصیل داده و از این طریق خدمت سرزی را چند سالی نادیده می گیرند . اما برخی که قصد ادامه تحصیل ندارند چه خواهند کرد ؟ ما به این جوانان نوید می دهیم که داشتن برخی شرایط ساده نیز می توانید خدمت سرزی را ساده تر کنید .

این مزایا می تواند شامل گرفتن انواع کسری های خدمت سرزی ، معافیت سرزی و امریه های خدمت نظام وظیفه شد . ما این مفاله مورد انواع معافیت ها به ویژه معافیت سرزی ۴ برای صحبت خواهیم کرد . قبل از آن انواع معافیت های سرزی را هم مرور می کنیم .

انواع معافیت های سرزی

 • معافیت پزشکی
 • معافیت ایثارگری
 • معافیت بسیجیان
 • معافیت تک فرزندی
 • معافیت غاین سرزی
 • معافیت نخبگان
 • معافیت سرزان فراری
 • معافیت کفالت
 • معافیت سرزی ۴ برای
 • معافیت بخشودگی

شرایط معافیت سرزی ۴ برای

شرایط معافیت سرزی ۴ برای از شروطی است که مشمولین قبل از اقدام برای این نوع معافیت ید از آن اطلاع پیدا کنند . زیرا هر ساله این قوانین تغییراتی رخ می دهد . معافیت خدمت سرزی راهی است که به جوانان کمک می کند بدون رفتن به خدمت ضرورت کارت معافیت خود را تحویل بگیرند . انواع معافیت ها را لا خواندیم . برای بدست آوردن هر کدام از این معافیت ها مشمولین ید شرایط عمومی و اختصاصی آن ها را داشته شند .


بیشتر بخوانید: مشاوره خدمت سرزی


عمومی ترین شرایط معافیت سرزی ۴ برای

 • نداشتن غیبت سرزی یکی از مهم ترین شروط برای استفاده از انواع معافیت هاست .
 • داشتن سه برا برای مشمولین متقاضی معافیت یکی دیگر از شرایط معافیت سرزی ۴ برای می شد .
 • سه برا دیگر مشمول ید دوران ۲ ساله ی خدمت خود را گذرانده شند و کارت پایان خدمت یافت کرده شند .
 • مشمول ید پس از وارد شدن به سن مشمولیت برای گرفتن این نوع معافیت از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی اقدام کند .
 • هیچ یک از براان مشمول نید از خدمت سرزی معاف شده شند . کارت پایان خدمت برای سه برا دیگر الزامی است .
 • صورت غیبت ، مشمولین ید دلیل موجهی برای آن داشته شند . غیر اینصورت استفاده از شرایط معافیت سرزی ۴ برای برایشان غیر ممکن خواهد بود .

برای اطلاع از سایر شرایط عمومی و اختصاصی معافیت ها به ویژه معافیت ۴ برای می توانید از مشاوره نظام وظیفه راهنمایی های لازم را یافت کنید . مرکز مشاوره آویژه زمینه خدمت سرزی و مسائل نظام وظیفه مشمولین را راهنمایی خواهد کرد .

چگونگی معافیت سرزی ۴ برای

چگونگی معافیت سرزی ۴ برای که سال های گذشته قابل اجرا بود توجه به شرایط مشمولین صورت می پذیرفت . برای این کار مشمولین ید دارای ۳ برا بزرگ تر از خود بودند . این قانون سال ها قابل اجرا بود . مسفانه سازمان نظام وظیفه زمانی که کاهش تعداد سرز پادگان ها مواجه شد نسبت به قوانین سخت گیرانه تر عمل کرد . به همین منظور این معافیت سال گذشته به صورت اجرایی نیامد . اما گفته می شود که این قانون قابلیت تغییر داشته و مشمولین ید منتظر خبرهای زه تر بمانند .

از طرف دیگر تعدد انواع معافیت ها به مشمولین کمک می کند از این امکانات استفاده کنند . زیرا معافیت های کفالت به غیر از معافیت ۴ برای انواع دیگری را نیز بر می گیرد .

انواع معافیت های کفالت خدمت سرزی

 • معافیت سرزی کفالت پ بیمار و نیازمند
 • معافیت کفالت پ مسن لای ۷۰ سال
 • معافیت کفالت سرزی خواهر
 • معافیت سرزی کفالت برا کوچک
 • معافیت سرزی کفالت فرزند
 • معافیت سرزی کفالت همسر معلول
 • معافیت سرزی کفالت ۴ برای
 • معافیت کفالت سرزی برا بزرگ
 • معافیت کفالت مابزرگ پی و مای
 • معافیت کفالت سرزی پبزرگ

قانون معافیت سرزی ۴ برای

قانون معافیت سرزی ۴ برای همانطور که لا توضیح داده شد این سال ها تغییراتی همراه بوده است . اما امید است که مسئولان نظام وظیفه مورد این قوانین تجدید نظر کرده و اصلاحاتی آن پدید آورند . این قوانین هنگام تصویب به صورت زیر به مشمولین ابلاغ شده است .

قوانین معافیت خدمت سرزی ۴ برای :

 1. داشتن ۳ برا بزرگ تر از خود
 2. نداشتن غیبت غیر موجه
 3. داشتن کارت پایان خدمت برای ۳ برا دیگر
 4. رسیدن به سن مشمولیت
 5. و سایر قوانین دیگر

اخر معافیت سرزی ۴ برای

اخر معافیت سرزی ۴ برای از سال ۸۸ بسیار پر سر و صدا شد . به طوری که تعداد سرزان پادگان ها زیاد شده و هزینه های زیادی را به دولت تحمیل کرد . از این رو سازمان نظام وظیفه همکاری سازمان نیروهای مسلح تصمیم گرفتند وضع قوانین جدید این مشکلات را کم کرده و هزینه ها را کاهش دهند . از این رو از سال ۸۸ قانون مرتبط چگونگی معافیت سرزی ۴ برای تصویب شد . این قانون مشمولین داشتن شرایط می توانستند از معافیت بهره مند شوند .

این قانون به صورتی بود که مشمولین پسری که فرزند چهارم خانواده و دارای ۳ برا دیگر بودند می توانستند از معافیت برخوردار شوند . این اخر و قوانین سال ۹۱ قانونی تلقی می شد و قابل اجرا بود .اما پس از آن به دلیل حجم زیاد معافیت های گوناگون و کاهش سرز تصمیمات این سازمان تغییر کرده و این نوع معافیت منسوخ شناخته شد .

اما سال های جاری خبرها حاکی است که سازمان نظام وظیفه این قوانین تغییراتی را نیز اعمال خواهد کرد . برای اطلاع از آخرین اخر این رابطه می توانید مشاورین ما مرکز مشاوره آویژه تماس شید .

سوالات متداول

آیا معافیت ۴ برای وجود دارد؟

این قانون معافیت برای افرادی که دارای ۴ برا هستند از سال ۸۸ قابل اجرا شناخته شد . اگرچه هر ساله این قوانین تغییر می کند . اما مشمولین می توانستند برای این نوع معافیت از طریق دفاتر پلیس + ۱۰ اقدام کرده و خواست خود را به ثبت برسانند . از سال ۹۱ این قانون قابلیت اجرایی شدن نداشته است . ید منتظر بمانیم سازمان نظام وظیفه برای این قانون تبصره هایی قرار دهد .

قانون معافیت فرزند چهارم چگونه است؟

این قانون گفته شده است که ۳ برا دیگر مشمول متقاضی معافیت ید دوران خدمت خود را به طور کامل گذرانده شند و کارت پایان خدمت یافت کنند . مشمولین برای اقدام جهت این نوع معافیت ید به قوانین نظام وظیفه رجوع کرده و اطلاعات کامل را بدست آورند .

شرایط برخورداری از قانون معافیت فرزند چهارم چیست؟

مشمولینی که قصد دارند از انواع معافیت ها به ویژه معافیت ۴ برای استفاده کنند ید از شرایط این معافیت بهره مند شند . مهم ترین این شرایط داشتن سه برا می شد که به مشمولین اجازه می دهد خواست معافیت خود را سیستم ثبت کرده و خواستشان از سوی سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا مورد بررسی قرار خواهد گرفت .

خدمات کلان مرکز مشاوره آویژه زمینه نظام وظیفه

معافیت سرزی ۴ برای وجود دارد؟

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

معافیت سرزی ۴ برای وجود دارد؟

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۲۸:۱۲ توسط:avije موضوع: نظرات (0)

ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی مجتمع کاشی میبد

۰٫۰
۰۰

دانشگاه علمی کاربردی مجتمع کاشی میبد یکی از دانشگاه های زیر مجموعه دانشگاه جامع علمی کاربردی است که راسی نظام آموزش مهارت و فناوری وابسته به وزارت علوم، هر سال دوره های مهر و بهمن و دو مقطع کاردانی و کاردانی به کارشناسی از طریق ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی دانشجو می پذیرد. هدف این دانشگاه فراهم نمودن موجت مشارکت ارگانها، سازمانها و دستگاههای متقاضی اجرایی دولتی و غیردولتی امر تربیت نیروی انسانی کارآفرین، ماهر و متخصص مورد نیاز کشور است. بنابراین افرادی که میخواهند مهارتهای عملی و کاربردی را زمان کم یکی از رشته های دانشگاه علمی کاربردی موجود دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی فراگرفته و آگاهی از شرایط ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی از این مهارت کسب و کار مورد علاقه خود استفاده کنند، میتوانند بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی مجتمع کاشی میبد ثبت نام کنند.

دانشگاه علمی کاربردی مجتمع کاشی میبد

دانشگاه علمی کاربردی مجتمع کاشی میبد توسط مجتمع کاشی میبد زیر مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت به خواست دانشگاه جامع علمی کاربردی اسن یزد سیس شده و میبد – کیلومتر ۱۴ جاده یزد-میبد، مجتمع کاشی میبد وافع است.

نظام آموزش مهارت و فناوری دانشگاه علمی کاربردی مجتمع کاشی میبد شامل آموزشهایی است که هدف ارتقا و انتقال دانش کار و فناوری، به هنگام کردن مهارتهای شغلی و افزایش مستمر و فزاینده بهره وری تمامی سطوح تحصیلی مهارت و فناوری به صورت آموزشهای رسمی و آموزشهای تکمیلی بین سطوح تحصیلی طراحی و اجرا میشود و استفاده از فناوریهای آموزشی روز و ظرفیتهای آموزشی محیط کار، افراد را براساس اسنداردها و صلاحیتهای شغلی و کید بر اخلاق حرفه ای برای احراز شغل، حرفه و کسب و کار سطح مطلوب تربیت می نماید. قبل از ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه علمی کاربردی به داوطلن توصیه میشود دفترچه ثبت نام علمی کاربردی را دقت مطالعه نمایند.


بیشتر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی


ثبت نام بدون کنکور کاردانی و کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی مجتمع کاشی میبد

دانشگاه علمی کاربردی مجتمع کاشی میبد به تمام کسانی که تمایل به یادگیری سریع و کسب تجربه، برای ورود به زار کار و فعالیت اقتصادی را دارند، توصیه میشود. این دانشگاه شرایط لازم برای لا بردن سطح دانش و تجربه را به صورت یکجا فراهم کرده و مدارک کاردانی و کارشناسی آن مورد ئید وزارت علوم میشد. از این رو صورتی که تمایل به تحصیلی یکی از رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی مجتمع کاشی میبد را دارید میتوانید مطالعه ادامه متن علاوه بر اطلاع از لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی مجتمع کاشی میبد ، اطلاعات جامه ای را کسب نمایید و یا صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی از مشاوره ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی مرکز مشاوره آویژه بهرمند شوید.


بیشتر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور کاردانی و کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی شهرداری نهاوند


لیست رشته ها و انتخاب رشته بدون کنکور علمی کاربردی مجتمع کاشی میبد

هر داوطلب ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی براساس میزان علاقمندی به رشته های تحصیلی منحصرا میتواند یکی از چهار گروه آموزشی اصلی شامل: صنعت، کشاورزی، مدیریت و خدمات اجتماعی و فرهنگ و هنر برابر ضوابط شرکت نماید.

افرادی که مرحله اول ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مجتمع کاشی میبد پذیرفته شوند برای پیگیری ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور ید قبل از ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی اطلاعات خود را سایت هم اوا وارد کنند. داوطلن لازم است تمام مدارک اولیه شامل تصویر صفحات شناسنامه، تصویر پشت و روی کارت ملی، تصویر کارت پایان خدمت و یا معافیت برای آقایان و تصویر مک دیپلم خود را اسکن کرده و سایت هم آوا آپلود نمایند.

بعد از تکمیل نمودن اطلاعات اولیه سایت هم آوا نسبت به ثبت نام اینترنتی خود اقدام نمایند. برای انتخاب رشته بدون کنکور علمی کاربردی مجتمع کاشی میبد مییست از گروه و کد زیرگروه آموزشی، رشته های تحصیلی و دیپلم های مرتبط دارای اولویت پذیرش، ظرفیت پذیرش اعم از آزاد و شاغل، و نیز جنسیت پذیرش ( منج دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی ) اطلاع داشته شید. برای اطلاع از دوره ها و مقاطع پذیرش، تعریف شاغل و شرایط اختصاصی، کد اشتغال و امکانات رفاهی، لیست رشته ها و کد اشتغال علمی کاربردی مجتمع کاشی میبد ما همراه شید.

لیست رشته های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی مجتمع کاشی میبد ورودی مهر ماه

 • کاردانی فنی مکانیک – تعمیرات ماشین آلات صنعتی
 • کاردانی فنی صنایع سرامیک – خط تولید
 • کاردانی فنی صنایع سرامیک – آزمایشگاه
 • کاردانی حرفه ای حسابداری – حسابداری صنعتی

لیست رشته های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی مجتمع کاشی میبد ورودی بهمن ماه

 • کاردانی فنی صنایع سرامیک – آزمایشگاه
 • کاردانی فنی صنایع سرامیک – خط تولید
 • کاردانی حرفه ای حسابداری – حسابداری صنعتی

لیست رشته های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی مجتمع کاشی میبد ورودی مهر ماه

 • مهندسی فناوری سرامیک – کاشی و چینی
 • کارشناسی حرفه ای حسابداری – حسابداری خدمات و تولیدات صنعتی
 • کارشناسی حرفه ای ایمنی، سلامت و محیط زیست صنایع (HSE)

لیست رشته های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی مجتمع کاشی میبد ورودی بهمن ماه

 • مهندسی فناوری سرامیک – کاشی و چینی
 • کارشناسی حرفه ای حسابداری – حسابداری خدمات و تولیدات صنعتی
 • کارشناسی حرفه ای ایمنی، سلامت و محیط زیست صنایع (HSE)

کد اشتغال و تعریف شاغل دانشگاه جامع علمی کاربردی مجتمع کاشی میبد

انتخاب رشته و پذیرش بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی مجتمع کاشی میبد به دو صورت سهمیه آزاد و سهمیه مشاغل انجام میشود. داوطلن شاغل مراکز دولتی و غیر دولتی به صورت سهمیه مشاغل پذیرش شده و برای هر مرکز یک کد اشتغال تعریف میشود که اطلاعات آن دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی وجود دارد. مرکز جامع علمی کاربردی مجتمع کاشی میبد شاغل به فردی اطلاق میگردد که وزارت راه و شهرسازی و یا زیرمجموعه های بعه آن حرفه منطبق رشته انتخابی مشغول به کار شد. کد اشتغال دانشگاه علمی کاربردی مجتمع کاشی میبد نیز ۱۷۶ است.

شماره تلفن تماس و آس مرکز جامع علمی کاربردی مجتمع کاشی میبد

دانشگاه علمی کاربری مجتمع کاشی میبد اسن یزد و میبد – کیلومتر ۱۴ جاده یزد-میبد، مجتمع کاشی میبد واقع است. همچنین شماره تماس این دانشگاه ۰۳۵-۳۲۳۷۲۰۴۳ میشد.

شرایط اختصاصی و امکانات رفاهی علمی کاربردی مجتمع کاشی میبد

۱- به اسکان دانشجویان غیربومی کمک م یشود. ۲- کلاس های پذیرفت هشدگان شاغل ترجیحا نوبت عصر برگزار می گردد.

 • وسیله ایاب و ذهاب : دارد
 • سلف سرویس : دارد
 • خوابگاه : ندارد

زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مجتمع کاشی میبد

پذیرش بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی مجتمع کاشی میبد هر سال اواخر مرداد و اوایل شهریور ماه برای ترم مهر ماه و اواخر آذر و اوایل دی ماه برای ترم بهمن ماه، از طریق سایت سنجش به وسیله انتخاب رشته صرفا بر اساس سوابق تحصیلی (Educational records) دانشجو صورت می گیرد. داوطلن پس از پذیرش این دانشگاه می توانند دست داشتن مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور به دانشگاه علمی کاربردی مجتمع کاشی میبد مراجعه نمایند.

شرایط عمومی و اختصاصی دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی

 1. اعتقاد به اسلام و یا یکی از ادیان تصریح شده قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 2. نداشتن عناد ( نه اعتراض ) نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران. تبصره: صورتی که داوطلب قبلا نظام جمهوری اسلامی عناد داشته، ید تغییر نظر او احراز شود.
 3. عدم سابقه عضویت ساواک و فراماسونری و اعقاب آن بر اساس استعلام های انجام شده.
 4. نداشتن فساد اخلاقی
 5. شهرت نداشتن به ارتکاب اعمال خلاف شئون شغلی و تحصیلی طول تحصیل یا زمان اشتغال ( صورت اشتغال قبلی)
 6. داشتن توانایی جسمی متناسب رشته تحصیلی و عدم اعتیاد به مواد مخ.
 7. داشتن دیپلم سه ساله نظام جدید (فنی و حرفه ای، کار دانش و نظری) و یا دیپلم نظام قدیم آموزش متوسطه (چهارساله یا شش ساله نظری و فنی و حرفه ای)
 8. داشتن سایر شرایط ثبت نام به صورت اختصاصی اعلام شده توسط هر یک از مراکز آموزشی تحت نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی منج دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی.
 9. داشتن شرایط مربوط به وظیفه عمومی برای داوطلن مرد، منج دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی.

مشاوره تلفنی ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی میتوانید از طریـق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد یا صفر شماره تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراسنها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ از تماس حاصل فرمایید.

مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی (university of applied science and technology iran)

کلیه داوطلن ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی ید اصل مدارک زیر را نزد خود نگاه داشته و پس از قبولی زمان ثبت نام به مجتمع کاشی میبد ارایه نمایند.

 • فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه مشاغل برای داوطلنی که شاغل بوده و از سهمیه مشاغل رشته متناسب استفاده مینمایند.
 • آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه مشاغل.
 • گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه و یا مک معتبر دیپلم.
 • گواهی معدل دار برای افرادی که گواهینامه پایان تحصیلات دوره متوسطه آنها فاقد معدل میشد.
 • فرم یید معدل برای فارغ التحصیلانی که کنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صا نشده است.

ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی مجتمع کاشی میبد

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی مجتمع کاشی میبد

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۴۵:۱۲ توسط:avije موضوع: نظرات (0)

ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی جواد الائمه یزد

۰٫۰
۰۰

دانشگاه علمی کاربردی جواد الائمه یزد یکی از دانشگاه های زیر مجموعه دانشگاه جامع علمی کاربردی است که راسی نظام آموزش مهارت و فناوری وابسته به وزارت علوم، هر سال دوره های مهر و بهمن و دو مقطع کاردانی و کاردانی به کارشناسی از طریق ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی دانشجو می پذیرد. هدف این دانشگاه فراهم نمودن موجت مشارکت ارگانها، سازمانها و دستگاههای متقاضی اجرایی دولتی و غیردولتی امر تربیت نیروی انسانی کارآفرین، ماهر و متخصص مورد نیاز کشور است. بنابراین افرادی که میخواهند مهارتهای عملی و کاربردی را زمان کم یکی از رشته های دانشگاه علمی کاربردی موجود دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی فراگرفته و آگاهی از شرایط ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی از این مهارت کسب و کار مورد علاقه خود استفاده کنند، میتوانند بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی جواد الائمه یزد ثبت نام کنند.

دانشگاه علمی کاربردی جواد الائمه یزد

دانشگاه علمی کاربردی جواد الائمه یزد توسط موسسه آموزش عالی علمی- کاربردی فرهنگ و هنر زیر مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به خواست دانشگاه جامع علمی کاربردی اسن یزد سیس شده و یزد – صفائیه – بلوار شهیدان اشرف- میدان ایثار – بلوار طراوت – کوچه شبنم – کوچه شهید جهان آرا وافع است.

نظام آموزش مهارت و فناوری دانشگاه علمی کاربردی جواد الائمه یزد شامل آموزشهایی است که هدف ارتقا و انتقال دانش کار و فناوری، به هنگام کردن مهارتهای شغلی و افزایش مستمر و فزاینده بهره وری تمامی سطوح تحصیلی مهارت و فناوری به صورت آموزشهای رسمی و آموزشهای تکمیلی بین سطوح تحصیلی طراحی و اجرا میشود و استفاده از فناوریهای آموزشی روز و ظرفیتهای آموزشی محیط کار، افراد را براساس اسنداردها و صلاحیتهای شغلی و کید بر اخلاق حرفه ای برای احراز شغل، حرفه و کسب و کار سطح مطلوب تربیت می نماید. قبل از ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه علمی کاربردی به داوطلن توصیه میشود دفترچه ثبت نام علمی کاربردی را دقت مطالعه نمایند.


بیشتر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی


ثبت نام بدون کنکور کاردانی و کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی جواد الائمه یزد

دانشگاه علمی کاربردی جواد الائمه یزد به تمام کسانی که تمایل به یادگیری سریع و کسب تجربه، برای ورود به زار کار و فعالیت اقتصادی را دارند، توصیه میشود. این دانشگاه شرایط لازم برای لا بردن سطح دانش و تجربه را به صورت یکجا فراهم کرده و مدارک کاردانی و کارشناسی آن مورد ئید وزارت علوم میشد. از این رو صورتی که تمایل به تحصیلی یکی از رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی جواد الائمه یزد را دارید میتوانید مطالعه ادامه متن علاوه بر اطلاع از لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی جواد الائمه یزد ، اطلاعات جامه ای را کسب نمایید و یا صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی از مشاوره ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی مرکز مشاوره آویژه بهرمند شوید.


بیشتر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور کاردانی و کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی فرماندهی انتظامی اسن یزد


لیست رشته ها و انتخاب رشته بدون کنکور علمی کاربردی جواد الائمه یزد

هر داوطلب ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی براساس میزان علاقمندی به رشته های تحصیلی منحصرا میتواند یکی از چهار گروه آموزشی اصلی شامل: صنعت، کشاورزی، مدیریت و خدمات اجتماعی و فرهنگ و هنر برابر ضوابط شرکت نماید.

افرادی که مرحله اول ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی جواد الائمه یزد پذیرفته شوند برای پیگیری ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور ید قبل از ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی اطلاعات خود را سایت هم اوا وارد کنند. داوطلن لازم است تمام مدارک اولیه شامل تصویر صفحات شناسنامه، تصویر پشت و روی کارت ملی، تصویر کارت پایان خدمت و یا معافیت برای آقایان و تصویر مک دیپلم خود را اسکن کرده و سایت هم آوا آپلود نمایند.

بعد از تکمیل نمودن اطلاعات اولیه سایت هم آوا نسبت به ثبت نام اینترنتی خود اقدام نمایند. برای انتخاب رشته بدون کنکور علمی کاربردی جواد الائمه یزد مییست از گروه و کد زیرگروه آموزشی، رشته های تحصیلی و دیپلم های مرتبط دارای اولویت پذیرش، ظرفیت پذیرش اعم از آزاد و شاغل، و نیز جنسیت پذیرش ( منج دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی ) اطلاع داشته شید. برای اطلاع از دوره ها و مقاطع پذیرش، تعریف شاغل و شرایط اختصاصی، کد اشتغال و امکانات رفاهی، لیست رشته ها و کد اشتغال علمی کاربردی جواد الائمه یزد ما همراه شید.

لیست رشته های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی جواد الائمه یزد ورودی مهر ماه

 • کاردانی فنی نرم افزار – برنامه سازی کامپیوتری
 • کاردانی فنی فناوری اطلاعات – اینترنت و شبکه های گسترده
 • کاردانی حرفه ای معماری – معماری داخلی
 • کاردانی حرفه ای مترجمی زن انگلیسی – آثار مکتوب و متون رسمی
 • کاردانی حرفه ای حسابداری – حسابداری مالی
 • کاردانی حرفه ای تربیت مربی قرآن کریم
 • کاردانی حرفه ای امور فرهنگی

لیست رشته های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی جواد الائمه یزد ورودی بهمن ماه

 • کاردانی حرفه ای معماری – معماری داخلی
 • کاردانی حرفه ای مترجمی زن انگلیسی – آثار مکتوب و متون رسمی
 • کاردانی حرفه ای حسابداری – حسابداری مالی
 • کاردانی حرفه ای امور فرهنگی

لیست رشته های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی جواد الائمه یزد ورودی مهر ماه

 • مهندسی فناوری اطلاعات – فناوری اطلاعات
 • مهندسی فناوری اطلاعات – برنامه نویسی تحت وب
 • کارشناسی حرفه ای نقاشیخط
 • کارشناسی حرفه ای مدیریت امور فرهنگی – برنامه ریزی فعالیت های قرآنی و مذهبی
 • کارشناسی حرفه ای مترجمی همزمان انگلیسی
 • کارشناسی حرفه ای حسابداری – حسابداری مالی
 • کارشناسی حرفه ای تربیت مبلغ قرآن کریم

لیست رشته های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی جواد الائمه یزد ورودی بهمن ماه

 • کارشناسی حرفه ای مدیریت امور فرهنگی – برنامه ریزی فعالیت های قرآنی و مذهبی
 • کارشناسی حرفه ای مترجمی همزمان انگلیسی
 • کارشناسی حرفه ای حسابداری – حسابداری مالی

کد اشتغال و تعریف شاغل دانشگاه جامع علمی کاربردی جواد الائمه یزد

انتخاب رشته و پذیرش بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی جواد الائمه یزد به دو صورت سهمیه آزاد و سهمیه مشاغل انجام میشود. داوطلن شاغل مراکز دولتی و غیر دولتی به صورت سهمیه مشاغل پذیرش شده و برای هر مرکز یک کد اشتغال تعریف میشود که اطلاعات آن دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی وجود دارد. مرکز جامع علمی کاربردی جواد الائمه یزد شاغل به فردی اطلاق میگردد که وزارت راه و شهرسازی و یا زیرمجموعه های بعه آن حرفه منطبق رشته انتخابی مشغول به کار شد. کد اشتغال دانشگاه علمی کاربردی جواد الائمه یزد نیز ۲۱۲ است.

شماره تلفن تماس و آس مرکز جامع علمی کاربردی جواد الائمه یزد

دانشگاه علمی کاربری جواد الائمه یزد اسن یزد و یزد – صفائیه – بلوار شهیدان اشرف- میدان ایثار – بلوار طراوت – کوچه شبنم – کوچه شهید جهان آرا واقع است. همچنین شماره تماس این دانشگاه ۰۳۵-۳۸۲۲۷۸۰۶ میشد.

شرایط اختصاصی و امکانات رفاهی علمی کاربردی جواد الائمه یزد

خوابگاه مختص خواهران می شد.

 • وسیله ایاب و ذهاب : ندارد
 • سلف سرویس : دارد
 • خوابگاه : ندارد

زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی جواد الائمه یزد

پذیرش بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی جواد الائمه یزد هر سال اواخر مرداد و اوایل شهریور ماه برای ترم مهر ماه و اواخر آذر و اوایل دی ماه برای ترم بهمن ماه، از طریق سایت سنجش به وسیله انتخاب رشته صرفا بر اساس سوابق تحصیلی (Educational records) دانشجو صورت می گیرد. داوطلن پس از پذیرش این دانشگاه می توانند دست داشتن مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور به دانشگاه علمی کاربردی جواد الائمه یزد مراجعه نمایند.

شرایط عمومی و اختصاصی دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی

 1. اعتقاد به اسلام و یا یکی از ادیان تصریح شده قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 2. نداشتن عناد ( نه اعتراض ) نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران. تبصره: صورتی که داوطلب قبلا نظام جمهوری اسلامی عناد داشته، ید تغییر نظر او احراز شود.
 3. عدم سابقه عضویت ساواک و فراماسونری و اعقاب آن بر اساس استعلام های انجام شده.
 4. نداشتن فساد اخلاقی
 5. شهرت نداشتن به ارتکاب اعمال خلاف شئون شغلی و تحصیلی طول تحصیل یا زمان اشتغال ( صورت اشتغال قبلی)
 6. داشتن توانایی جسمی متناسب رشته تحصیلی و عدم اعتیاد به مواد مخ.
 7. داشتن دیپلم سه ساله نظام جدید (فنی و حرفه ای، کار دانش و نظری) و یا دیپلم نظام قدیم آموزش متوسطه (چهارساله یا شش ساله نظری و فنی و حرفه ای)
 8. داشتن سایر شرایط ثبت نام به صورت اختصاصی اعلام شده توسط هر یک از مراکز آموزشی تحت نظارت دانشگاه جامع علمی کاربردی منج دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی.
 9. داشتن شرایط مربوط به وظیفه عمومی برای داوطلن مرد، منج دفترچه ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی.

مشاوره تلفنی ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی میتوانید از طریـق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد یا صفر شماره تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراسنها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ از تماس حاصل فرمایید.

مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی (university of applied science and technology iran)

کلیه داوطلن ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی ید اصل مدارک زیر را نزد خود نگاه داشته و پس از قبولی زمان ثبت نام به جواد الائمه یزد ارایه نمایند.

 • فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه مشاغل برای داوطلنی که شاغل بوده و از سهمیه مشاغل رشته متناسب استفاده مینمایند.
 • آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه مشاغل.
 • گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه و یا مک معتبر دیپلم.
 • گواهی معدل دار برای افرادی که گواهینامه پایان تحصیلات دوره متوسطه آنها فاقد معدل میشد.
 • فرم یید معدل برای فارغ التحصیلانی که کنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صا نشده است.

ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی جواد الائمه یزد

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی جواد الائمه یزد

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۵۶:۰۳ توسط:avije موضوع: نظرات (0)